Tepkimizi Koyalım

Kodla Büyü
Okul okul gezmiyorsun hocam, zaten dersin yoksa yine tek okulda çalışıyorsun. Kaldı ki benim bildiğim yazıyı yayınlayan 1 ya da 2 il hariç hiçbiri sadece fatih donanımı kurulan okullarda görevlendirme yapılacak dememiş. Ama herkes ben kadromun bulunduğu okulda görev istiyorum bana ne lise boş kalıyor derse, tabiki il koordinatörleride fatif donanımı kurulan okulların boş kalmaması için gerekli tedbirleri almak zorundalar yazıya göre.

bizim ilçede anadolu liseleri boşta kalmış. bizi çağırıp toplantı yaptılar ve bu okulları doldurmamız gerekiyor dediler. ben şunu anlamıyorum işlerine gelince sen BÖTE mezunusun isteğin liseye atanamazsın diyor küçümsüyor sıkıştıları anda bu unutulup ille liseye gideceksin diye zorluyor. ben sadece kendi okulumu (ortaokul) yazdım. liselerin durumu beni ilgilendirmiyor. fatih projesini başlatırken bana mı sordular alt yapıyı hazırlasalardı. birde liseler dolmadıkça görevlendirmeler yapılmaz şu an varolan formatörlüklerinizde iptal olur diye tehdit ediyorlar. formatörlükte umrumda değil verdikleri ek derste.

İyi iyi, benim g,b, düşenmeyenlerin olmasına sevindim. Benim ilçemde benim gibi düşünmeyen, fatih projesi lisesi sayısında öğretmen olsun yeter, onlar o okulları doldursun, ben de kendi okulumda kalayım. Haa hepsi dolmadı da lise istemedim diye kendi okulumuda mı vermedi. Vermesin yaa!! Gittiğiniz okulda size soracaklar branş ne? BT. Hangi sınıflara hocam? Yok ben derse girmiycem, sizin sınıfta bi sorununuz olduğunda akıllı tahtayla ilgili falan beni çağıracaksınız ben halledicem. Bu ne len. Kendi okulumda soracaklar lisede kaç saat derse giriyosun? yok ben derse girmiyorum bilgisayar işleri falan işte teknik servis hesabı. Kardeşler bu sadece günü kurtarmak bize sus payı vermek. Ben tamam ameleliğe rehberliğe razıyım ama kendi okulumda.. Bütün öğretmenlerin hizmetiçi eğitimle bilgisayar kullanma sertifikaları var PC yi biliyolar. Zaten öğrenci bile biliyo ya öğretmen mi bilmeyecek. Eee donanımsal sorun mu? onunda kolayı var garantili değilmi acarlar telefonu gelir bakarlar... Bunlar laf. Birileri bizi zor durumda bırakmaya yeminli.

Başvurmayın arkadaşlar. Tepkimizi koyalım. Ağaoğlu gibi şerefsizler bu ülkenin kaymağını yerken, sırma sularını satan iman deyip cepleri boşaltanlar varken, meb te her türlü torpilin döndüğü branş değişikliği ile yüzlerce usülsüzlük yapıldığı gün gibi ortada iken. Birileri bu ülkenin çilesini çekmeye zorlanıyor . O kölelerde bizleriz bu şartlarda .
Ben imza atmıyorum lanet olsun vercekleri 3-5 kuruş ekderse zenginler sabahları hayatları boyu erken kalkmadan gece kulübünde benim aylık ek dersimi kadınlara 1 gece de yedirip alem yapıyorken .
Yeter ....... versin dersimi vermiyorsa da umrumda değil ben ham maaşımı alırım .... gerekirse öğlen simit yer ama onların kölesi olmam.

KöfteHoRr' Alıntı:
nokta131' Alıntı:
biz bilgisayar öğretmenleri arkadaşlar olarak tepki koyduk liseleri istemedik kimsenin de istemek gibi niyeti de yok,en azından ocağa kadar duruma bakar önümü görürüm,şimdi çok rahatım derse giriyorum rahat rahat geziyorum,kahveye gidiyorum ailem ile ilgileniyorum:)
Siz çok rahatsınız ve ocağa kadar bekleme lüksünüz var hocam demekki. Benim 6 saat dersim var ve norm fazlasıyım, ilim dün norm fazlası öğretmenlerin ataması ile ilgili klavuz yayınlamış ve 1-2 hafta içinde atama yapacak. Öyle ocağa kadar değil 1 hafta bile kaybedecek zamanımız yok bizim ressen atanmamak için.
sayı hocam siz zannediyor musunuz bt rehberlik görevlendirmeleri olursa norm fazlasından yırtacaksınız. hayır size şu kadarını söyleyeyim. okulda gerçekte görünen ders saatiniz neyse normunuz ona göre hesaplanır. bt rehberlik değil 30 50 saat olsa bile norm hesaplamasında kaleme alınmaz. bilginize

akyildiz41' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
nokta131' Alıntı:
biz bilgisayar öğretmenleri arkadaşlar olarak tepki koyduk liseleri istemedik kimsenin de istemek gibi niyeti de yok,en azından ocağa kadar duruma bakar önümü görürüm,şimdi çok rahatım derse giriyorum rahat rahat geziyorum,kahveye gidiyorum ailem ile ilgileniyorum:)
Siz çok rahatsınız ve ocağa kadar bekleme lüksünüz var hocam demekki. Benim 6 saat dersim var ve norm fazlasıyım, ilim dün norm fazlası öğretmenlerin ataması ile ilgili klavuz yayınlamış ve 1-2 hafta içinde atama yapacak. Öyle ocağa kadar değil 1 hafta bile kaybedecek zamanımız yok bizim ressen atanmamak için.
sayı hocam siz zannediyor musunuz bt rehberlik görevlendirmeleri olursa norm fazlasından yırtacaksınız. hayır size şu kadarını söyleyeyim. okulda gerçekte görünen ders saatiniz neyse normunuz ona göre hesaplanır. bt rehberlik değil 30 50 saat olsa bile norm hesaplamasında kaleme alınmaz. bilginize
merak etmeyin hocam o kadarına aklımız basıyor şükür. Bende o yüzden size diyorum ki derdiniz norm sorunu ise "ben bt rehber öğretmenliği görevini istemiyorum diyin", öyle laf olsun diye "hadi hep beraber liseleri istemeyelim bakalım ne yapacaklar" demeyin. Yani koyacağınız tepki sonucunda elde edilen sadece sizin kazanımınız değil tüm bt öğretmenlerinin bi kazanımı olsun ki anlamı olsun.

Liselerde bi zahmet ders seçsin diyen arkadaşlarda farkında değil sanırım ama böte mezunlarının büyük kısmı şu anda ortaokulların kadrosunda bulunuyorlar ve orda norm fazlası konumundalar. Madem ortaokullar benim kadrolu öğretmenim bende kalsın diyor bi zahmet onlarda ders seçsinlerde elindeki öğretmeni fazla yapmasınlar.

KöfteHoRr' Alıntı:
Liselerde bi zahmet ders seçsin diyen arkadaşlarda farkında değil sanırım ama böte mezunlarının büyük kısmı şu anda ortaokulların kadrosunda bulunuyorlar ve orda norm fazlası konumundalar. Madem ortaokullar benim kadrolu öğretmenim bende kalsın diyor bi zahmet onlarda ders seçsinlerde elindeki öğretmeni fazla yapmasınlar.
Aynı durum bende var hocam. Ben orta okuldayım. Şimdi görevlendirme liseye yapılacak. Geçen gün bizim müdür yardımcısı "sen gidersen biz ne yapacaz?" dedi. Ama sadece 8 saat dersim var ve norm fazlasıyım bunu hiç düşünemiyor. Hem bizsiz iş yapamazlar hem de ders seçmezler. Nasıl bi çelişki anlayamadım. Liselerdeki müdürler de aynı. Eğitici formatörden bize formatör yolla diye yalvarırlar ama 1 saat bile bilgisayar dersi seçmezler.

hergün akıl veren biri çıkıyor. ehh insanlar görevlendirilmediklerinde ekders alamayacaklar. bu kayıplarıda akıl vererek kapatabilecek misiniz?

eylem denir kimse yapmaz birlik denir kimse tınlamaz ama hak denildiğinde herkes burada birşeyler yazar. olmak ya da olmamak senin elinde uyarsa olursun uymazsa olmazsın.

kimseyide eleştirme hakkı vermez bize. sen şuraya gidiyorsun ben buraya gitmiyorum diye.

seçmeli dersle, btr'yle düzelmez bu durumlar. ya ders zorunlu olacak ya da btr kadrolu. aksi taktirde yazıp dururuz, durursunuz.

KöfteHoRr' Alıntı:
Tepki koyalım, liseleri istemeyelim diyen arkadaşlar acaba gerçekten biz BT öğretmenleri liseleri istemediğimiz zaman oralar boş mu kalacak zannediyorlar. Milli Eğitim bakkallarında marketlerinde o kadar sertifika boşuna mı dağıtılıyor sizce?
kesinlikle haklısıınız hocam.. bt öğretmenlerine işkence devam ediyor.. norm vermekten başka bt öğretmenlerinin işine yarayacak bişey yok... norm vermelilier bundan daha doğal bişey olamaz ama sağolsunlar bakanlıktakiler öğretmen düşmanı oldukları için benim umudumda yok :(

ben tepkimi koydum btr ye başvurmadım, gelen öğretmen idareci vs . de btr (formatör değilim diyorum).
ders varsa girerim.

andacc' Alıntı:
ben tepkimi koydum btr ye başvurmadım, gelen öğretmen idareci vs . de btr (formatör değilim diyorum).
ders varsa girerim.
Bende aynı şeyi yaptım ama tepki deyince başkalarının aklına bu gelmiyor, işleri aksatmak geliyor olabilir mesela, yada birşey bozulunca banane demekte olabilir, ayrıca mem'lerde görevlendirmeler yeniden yapıldı öküz öldü ortaklık bitti-samsun'u tenzih ederim...(özel olacak ama tuzum kuru değil hatta bir maaş kadar banka kredisi ödeyecek kadar tuz yok ortada)

Biz ki el ele vermedikçe, herkes kendinden fedakarlık yapmadıkça böyle devam edecek, bir arkadaşla konuşmam
-Arkadaşım:İyi halt ettin formatörlüğü kabul etmeyerek(başvurmayarak)
-ben:iki kişi başvuracakmış diğerleri başvuru yapmayacağım dedi toplantıda
-Arkadaşım : ne saf adamsın lan, başvurular alınınca görürsün kimin ne dediğini

Başvurular bittikten sonra aldığım bilgi : Başvurmayacağım diyen hemen hemen herkes dilekçe vermiş AFERİN ONLARA, bu sene dinlenme senem olsun, derse girip ders biter bitmez okuldan çıkarım bende ufak tefek tamir işleri haricinde kimin ne hali varsa görsün.. daha öncelerde 2 saat ders varken kraldık, e-okul, ilsis zamanı krallığımız taçlandı yorulduk ama dersler olduğu için mutluyduk, dersler gitti oyuncak olduk
fatih projesi ile taçsız kral olacağız ama iki sene sonra yine bizi oyuncak edecekler, hak verilmez alınır ama bir kaç kişiyle değil, hep beraber...

NOT : Önümüzdeki iki gün internetim yok(1 saat sonra) olumlu olumsuz hertürlü yorumlara cevap veremeyeceğimden şimdiden özür olsun, yazdı kaçtı olmasın diye yazdım bu da başka bir not olsun...

40.000 atama yapıyorsun, branşa ayırdığın ilk atama 300. Dünyanın puanıyla okul tercih ediyorsun, ders yok. Görevlendirme ile okul sayın ikiye çıkmış bile. Şimdi diyorlar ki böyle bir görevlendirme var görev almak, ek ders almak istiyorsan ona göre başvur. Kendi okuluna seni görevlendirmem diyor. E ben niye tercih yaptım o zaman Kpss'den aldığım puanla? Neyi tercih etmiş oldum? Madem projene destek lazım, açsaydın kapılarını ilk atamada? Hem atama yapmayacaksın hem atadıklarını ordan oraya zorlayacaksın.. :(

rock' Alıntı:
İyi iyi, benim g,b, düşenmeyenlerin olmasına sevindim. Benim ilçemde benim gibi düşünmeyen, fatih projesi lisesi sayısında öğretmen olsun yeter, onlar o okulları doldursun, ben de kendi okulumda kalayım. Haa hepsi dolmadı da lise istemedim diye kendi okulumuda mı vermedi. Vermesin yaa!! Gittiğiniz okulda size soracaklar branş ne? BT. Hangi sınıflara hocam? Yok ben derse girmiycem, sizin sınıfta bi sorununuz olduğunda akıllı tahtayla ilgili falan beni çağıracaksınız ben halledicem. Bu ne len. Kendi okulumda soracaklar lisede kaç saat derse giriyosun? yok ben derse girmiyorum bilgisayar işleri falan işte teknik servis hesabı. Kardeşler bu sadece günü kurtarmak bize sus payı vermek. Ben tamam ameleliğe rehberliğe razıyım ama kendi okulumda.. Bütün öğretmenlerin hizmetiçi eğitimle bilgisayar kullanma sertifikaları var PC yi biliyolar. Zaten öğrenci bile biliyo ya öğretmen mi bilmeyecek. Eee donanımsal sorun mu? onunda kolayı var garantili değilmi acarlar telefonu gelir bakarlar... Bunlar laf. Birileri bizi zor durumda bırakmaya yeminli.
+1

Binlerce mezun arkadasimiz atama bekliyor, adamlar atama yapmak yerine iyice zelil ettigi BT öğretmenlerinin etinden sütünden... Faydalanmaya çalışıyor, yok öyle yağma. Başka okulu dayatiyor, istemedim İSTEMEYECEĞİM. Bazı arkadaslar ekderse ihtiyacın yok, konuşuyorsun diyebilir, ihtiyacım var ama bizi bu hale düşüren zihniyetin ekmegine yağ sürmeyeceğim. O ihtiyacı olan lise idarecileri adam gibi norm acsınlar önce.

akyildiz41' Alıntı:
Ahmetcogur' Alıntı:
hocam neye tepki vericekmişsin onu anlamadım. Devlet liselere gönderdi akıllı tahtaları. liseler boş duracak ve sen kendi okulunda formatör olacaksın öylemi?
diyorum da inanmıyorsunuz bu formatörlük tembelleştiriyor diye. neyin mücadelesi bu anlamadım
mesele şu. ben eğer lise isteseydim liseye giderdim. neden beni oraya zorla göndermeye çalışıyorsun. liselerden banane. kendi okulumda daha huzurluyum. gideceğim yerde nasıl bir yönetimin beni beklediğini nereden bileyim. neyse siz gidin. bizim yerimize de gidin ama sakın buarada ağlamayın. siz bilirsiniz. adminlerden ricam bu konuyu kapasın.bu bt öğretmenlerine herşey müstehak.

kesinlikle katılıyorum herşey müstehak. neye tepki vereceksiniz anlamadım diyo.. ekteki yazıyı bi oku hocam belki anlarsın.

Ekli dosyalar

• 15031231_nemliaklamalar.rar
    13.2 KB · Görüntüleme: 28
katalizör' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:
Arkadaşlar birçok ilde liseleri tercih etmediğimizden dolayı bt rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılmamakta...
Bu şekilde görevlendirme yapan hangi iller var yazar mısınız hocam?

gaziantep hocam dilekçeler iptal edildi ilk iki tercih listedeki okullar olmak şartıyla yeniden dilekçe alıyorlar.

zonguldak dilekçeler iptal yeniden dilekçe aldılar ilk kendi okulumuz ikinci tercih listedeki okullar... ikinci tercih yapmadım bu arada....

bulunduğum ilçede 9 tane lise var. sadece birinde bilgisayar öğretmeni var. sadece o lisenin bilgisayar öğretmeni kendi lisesini istedi. diğer liseleri kimse yazmak istemedi. eğitici formatörler ikna etmeye çalıştı. bir kaç arkadaş fikrini değiştirip liseleri yazdı. ama en az 6-7 tane liseyi hiçbir bilişimci istemediği için, formatörlük sertifikası olanları yazmak zorunda kaldı. çünkü hemfikir olunan konu şuydu; eğer lisede bilgisayar öğretmenine ihtiyaç varsa neden norm açmıyorlar? o lisenin idaresi neden norm göstermiyor, neden ders seçmiyor? daha önce de yazmıştım; "kimse formatörlük istemese bu iş bir iki ay içinde çözülür" diye. ama en azından bu şekilde kimse lisede görev almak istemezse de, kısmen çözüme yaklaşılmış olur. liseler norm açmak zorunda bırakılır ve liselere norm verilirse, hem tayin sorunumuz çözülür, hem de atanamayan mezunların sorunu çözülür. böyle bir tepkiyle norm açılmasını sağlarsak, en az 10 sene boyunca mezunlar atama sıkıntısı, atananlar da tayin sıkıntısı çekmez. (üstelik, lisede bilgisayar dersine girmek ilköğretimden kat be kat daha rahat ve zevkli. daha önce lisede çalışıyordum.)
sonuç olarak; görevlendirme henüz yapılmadı. ama liselerin çoğunu, bilişimciler istemediği için görevlendirmenin iptal edileceğini düşünüyorum. bu noktadan sonra, diğer branşların ek ders için birbirini yediği gibi, biz de btr görevlendirmesi için birbirimize düşersek asıl sorun o zaman başlar. çözüm üretecek merciilere baskı uygulamak yerine, birbirimizle uğraşır dururuz. normu olmayan okula başvuru yapmak için oturup bir kere daha düşünün. günü birlik çıkarlarınız için geleceği yakmayın derim.

buzdagi83' Alıntı:
bulunduğum ilçede 9 tane lise var. sadece birinde bilgisayar öğretmeni var. sadece o lisenin bilgisayar öğretmeni kendi lisesini istedi. diğer liseleri kimse yazmak istemedi. eğitici formatörler ikna etmeye çalıştı. bir kaç arkadaş fikrini değiştirip liseleri yazdı. ama en az 6-7 tane liseyi hiçbir bilişimci istemediği için, formatörlük sertifikası olanları yazmak zorunda kaldı. çünkü hemfikir olunan konu şuydu; eğer lisede bilgisayar öğretmenine ihtiyaç varsa neden norm açmıyorlar? o lisenin idaresi neden norm göstermiyor, neden ders seçmiyor? daha önce de yazmıştım; "kimse formatörlük istemese bu iş bir iki ay içinde çözülür" diye. ama en azından bu şekilde kimse lisede görev almak istemezse de, kısmen çözüme yaklaşılmış olur. liseler norm açmak zorunda bırakılır ve liselere norm verilirse, hem tayin sorunumuz çözülür, hem de atanamayan mezunların sorunu çözülür. böyle bir tepkiyle norm açılmasını sağlarsak, en az 10 sene boyunca mezunlar atama sıkıntısı, atananlar da tayin sıkıntısı çekmez. (üstelik, lisede bilgisayar dersine girmek ilköğretimden kat be kat daha rahat ve zevkli. daha önce lisede çalışıyordum.)
sonuç olarak; görevlendirme henüz yapılmadı. ama liselerin çoğunu, bilişimciler istemediği için görevlendirmenin iptal edileceğini düşünüyorum. bu noktadan sonra, diğer branşların ek ders için birbirini yediği gibi, biz de btr görevlendirmesi için birbirimize düşersek asıl sorun o zaman başlar. çözüm üretecek merciilere baskı uygulamak yerine, birbirimizle uğraşır dururuz. normu olmayan okula başvuru yapmak için oturup bir kere daha düşünün. günü birlik çıkarlarınız için geleceği yakmayın derim.

işte bu diyorum ve sevgili meslektaşım sana aynen katılıyorum. işte bu yüzdeb sadece kendi okulumu yazdım ve bıraktım. ama diğer arkadaşlar ek derse ihtiyacım var deyip liseleri yazdı. onlarada kızamıyorum aslında ama....

elrond' Alıntı:
ben bt rehberiiiyimmm, lise ortaokul aramammm, hesabımdaa full ekders isterim olsunnn,
idaresi mıymıyy, müdürü gırgırr, birazz da kafa olsunnn...olsun

noluyo la bana syntax error görüyorum 3 vakte kadar...töbeee...
iyiymiş :alkis:

rock' Alıntı:

Aynen hocam, bir BT öğretmeni birinin kuyruğuna basmış, o da bütün hepimizden hıncını çıkarıyor. Bu eziklik psikolojisinden başka bişey değil.

Düne kadar liselerde ihtiyaç yoktu. BT öğretmeni neymiş, dış kapının mandalı. E şimdi Eğiticiler kendi işlerini yaptırmak için amele arıyorlar. 2 günlük seminer verecekler, hocalar ne diyo bu len deyip kafaları iyice karışacak, sonra o okula görevlendirilen BT Rehber öğretmeninin başını ağrıtacaklar. Teknik servisçi bize bişeyler geveledirler biz bişey anlamadık, zaten anlamıyoruz, sen hallediver şu problemleri diyecekler.

Hadi insafa geldik, Liseye görevlendirme istedik, Kendi okulumda dersime gireceğim, bir de gidip lisede görev yapacağım. Benim kendi okulumdaki LAbıma kim bakacak, yoldan geçen hayırsevermi? Kendi okulumdaki Bt ekipmanının bakımını kim yapacak?

Bu sene hallettik Liseyi, kendi okulumuzu boşladık diyelim, seneye kendi okulumda görevlendirildiğimde Müdür yüzüme bakarmı dersiniz? Sanmam. Zaten ipler ellerinde, öğrencilere dersi seçtirmeyiverirler. Sen kıvran dur.

Ben kimsenin kuklası değilim.
Ben söyledim bu sene görev almıyorum diye.

Bu arada norm fazlası arkadaşın da içi rahat olsun, görevlendirme olsa bile norm fazlası olursan ataman olur. Yani görevlendirme seni ipten döndürmüyor.

Ha açık okul bulurlarsa sana atamanı yaparlar. AMa hangimizin okulunda norm var o da belli değil. Bugün var, yarın yok :D

biltek2007' Alıntı:
rock' Alıntı:

Aynen hocam, bir BT öğretmeni birinin kuyruğuna basmış, o da bütün hepimizden hıncını çıkarıyor. Bu eziklik psikolojisinden başka bişey değil.

Düne kadar liselerde ihtiyaç yoktu. BT öğretmeni neymiş, dış kapının mandalı. E şimdi Eğiticiler kendi işlerini yaptırmak için amele arıyorlar. 2 günlük seminer verecekler, hocalar ne diyo bu len deyip kafaları iyice karışacak, sonra o okula görevlendirilen BT Rehber öğretmeninin başını ağrıtacaklar. Teknik servisçi bize bişeyler geveledirler biz bişey anlamadık, zaten anlamıyoruz, sen hallediver şu problemleri diyecekler.

Hadi insafa geldik, Liseye görevlendirme istedik, Kendi okulumda dersime gireceğim, bir de gidip lisede görev yapacağım. Benim kendi okulumdaki LAbıma kim bakacak, yoldan geçen hayırsevermi? Kendi okulumdaki Bt ekipmanının bakımını kim yapacak?

Bu sene hallettik Liseyi, kendi okulumuzu boşladık diyelim, seneye kendi okulumda görevlendirildiğimde Müdür yüzüme bakarmı dersiniz? Sanmam. Zaten ipler ellerinde, öğrencilere dersi seçtirmeyiverirler. Sen kıvran dur.

Bu arada norm fazlası arkadaşın da içi rahat olsun, görevlendirme olsa bile norm fazlası olursan ataman olur. Yani görevlendirme seni ipten döndürmüyor.

Ha açık okul bulurlarsa sana atamanı yaparlar. AMa hangimizin okulunda norm var o da belli değil. Bugün var, yarın yok :D
kaç saat dersiniz var hocam?

biltek2007' Alıntı:
rock' Alıntı:

:+1:
istemeyin arkadaşlar. bakalım nasıl çözecekler... bence bu sesimizi duyurmanın bir yolu olabilir...!

10 saat hocam. Ve ben 2 yıldır norm fazlasıyım ilde. Geçen yıl da 6 saatti. Her norm atamasında dolu okullardan bir kaç tane tercih edip veriyordum dilekçeyi. İl de atayacak okul yok. Tercihim dışına gönderirlerse dava açarım.

Birkaç tane okul tercih edin. O okullar boşalmayacağıan göre yerinizden olmazsınız.

hayalcisuat' Alıntı:
istemeyin arkadaşlar. bakalım nasıl çözecekler... bence bu sesimizi duyurmanın bir yolu olabilir...!

hocam çözümleri var aslında, BT cileri liselere gönderecekler, sizin okullarınıza da diğer bıranştan olanları görevlendrecekler. Herşey danışıklı döğüşle oluyor. Sizden dilekçe alıyorlar çünkü itiraz hakkı bırakmak istemiyorlar. Siz kafayı yiceksiniz, diğer bıranştaki sizin kurduğunuz sitemin üzerine oturacak.

Herkesin aklı var da BT cilerin akılları onlardan fazla. Basit oyunlar dönüyor hocam, kanmayın.

2011 yılı Mersinde norm kadro fazlası öğretmen bilgileri, o kadar "ders seçselerdi" dediğimiz liselerden 4 tane sayabildim ben 41 norm fazlası öğretmen içinden.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    215.8 KB · Görüntüleme: 297
Geri