Tepkimizi Koyalım

Kodla Büyü

akyildiz41

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar birçok ilde liseleri tercih etmediğimizden dolayı bt rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılmamakta. işin açıkçası bu bize yapılan büyük haksızlıklardan sadece birisi. görüldüğü gibi il ilçe mem ler klavuzu yine kendi istedikleri şekilde yorumlayıp bizi mağdur etmeyi başardılar. şimdi buradan tüm bilgisayarcılara sesleniyorum. lütfen kendi okulunuzun haricinde hiçbir liseye görev talebi yapmayın. bakanlık herşeyi ucuza getirmeye çalışıyor. madem çok ihtiyaç var o kadar atama bekleyen arkadaşlar var. kendi okuluma gelen böte stajyer öğrencilerim oldukça karamsarlar. bizim kendi halimizi zaten söylemiyorum bile. o yüzden bırakın fatih işlerini nasıl yapıyorlarsa yapsınlar. şunu da biliyorum ki birçok arkadaş bu yazdıklarıma muhalefet olacak ve birçok arkadaş uymayacak. unutmayın herkes bir gün mağdur olacak. sıra bana gelmez demeyin.

böyle birşey için çok geç değil mi?
görevlendirmeler yapıldı bile.

Hocam Fatih Projesinin aksaklık göstermeden yürütülmesi için liselere öğretmen ataması yapılması konusunda haklısınız ancak 28.09.2012 tarihli yazıda görevlendirmelerin Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullarda yapılacağı açıkça yazılmış.

hocam aynı durum benim başıma geldi ve ben lise tercihinde bulunmadım okulumda derslere giriyorum..kendi okulumuz dururken diğer okullara zorunlu tutulmak saçma

daha görevlendirmeler yapılmadı. birçok ilde tercihler alındı.
ikincisi ise madem fatih için bu kadar bt öğretmenine ihtiyaç var o zaman ilk atamada adam akıllı kadro açacaklar.
geç kalma konusuna gelirsek işte bizim adam olamamızın sebebi bu. sürekli bahaneler üretiyoruz. hiçbirşey için geç kalınmış değildir hocam.

hocam neye tepki vericekmişsin onu anlamadım. Devlet liselere gönderdi akıllı tahtaları. liseler boş duracak ve sen kendi okulunda formatör olacaksın öylemi?
diyorum da inanmıyorsunuz bu formatörlük tembelleştiriyor diye. neyin mücadelesi bu anlamadım

Ahmetcogur' Alıntı:
hocam neye tepki vericekmişsin onu anlamadım. Devlet liselere gönderdi akıllı tahtaları. liseler boş duracak ve sen kendi okulunda formatör olacaksın öylemi?
diyorum da inanmıyorsunuz bu formatörlük tembelleştiriyor diye. neyin mücadelesi bu anlamadım
mesele şu. ben eğer lise isteseydim liseye giderdim. neden beni oraya zorla göndermeye çalışıyorsun. liselerden banane. kendi okulumda daha huzurluyum. gideceğim yerde nasıl bir yönetimin beni beklediğini nereden bileyim. neyse siz gidin. bizim yerimize de gidin ama sakın buarada ağlamayın. siz bilirsiniz. adminlerden ricam bu konuyu kapasın.bu bt öğretmenlerine herşey müstehak.

norm olayı çözülmeden , tam anlamıyla problemlerden kurtulamayacağız.Bütün illerde karışıklıklar devam edecek.

Bencede bize herşey müstehak. Adam lise dururken okulda niye yatıyorsun diyor. Arkadaş benmi dedim liseleri kurun hem ben lisede görev almak istemiyorum. Kraldan çok kralcı olmayalım. Herkes vicdanı doğrultusunda kendi okulunda çabalayıp aldığı parayı hakediyor. Kimsenin tembelleştiği falan yok. Hak arıyoruz o kadar.

Kaç gündür dilim damağım kurudu tepkimizi koyalım diye haber sitelerine bu konu hakkında iletişim adreslerine haber gönderelim diye ama kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Nasıl bir iştir bu anlamadım. Herkes demek ki yerinden memnun keyifleri yerinde arkadaşların. Daha ne olsun. Yazık çok yazık internette saatlerce boş boş site gezipte oturup iki satır yazı yazıp haber sitelerine göndermeyen gönderemeyen Bilişimcilere çok acıyorum.

alonewolfselman' Alıntı:
Kaç gündür dilim damağım kurudu tepkimizi koyalım diye haber sitelerine bu konu hakkında iletişim adreslerine haber gönderelim diye ama kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Nasıl bir iştir bu anlamadım. Herkes demek ki yerinden memnun keyifleri yerinde arkadaşların. Daha ne olsun. Yazık çok yazık internette saatlerce boş boş site gezipte oturup iki satır yazı yazıp haber sitelerine göndermeyen gönderemeyen Bilişimcilere çok acıyorum.
hocam görmüyor musun daha kendi içimizde bizi tembellikle suçlayan vatandaşlar var. daha bunun üstüne ne denir ki. yazık çok yazık.

bu bt rehberliği sadece günü kurtarmak için yapılmıştır. Biz bt öğretmenleri bu uygulama ile yine mağdur durumda olamaya devam edeceğiz. Bt rehberlik biz bt öğretmenlerine çözüm değildir. Bu fatih projesi eskiyince ne olacak illaki 4-5 seneye bu da eskiyecek ve bizler yine aynı sorunlar ile karşı karşıya kalmaya devam edeceğiz. Bt öğretmeni olarak emekli olabileceğini düşünebilen var mı?

Liselere bakıyorum çoğunda BT öğretmeni yok.şimid o okullara görevlendirme istemeyen olursa BT rehberlik görevlendirmesi yapılmayaca.ne saçma iş.
Çok lazımsa neden seçmiyorlar. :verymad:

ben bt rehberiiiyimmm, lise ortaokul aramammm, hesabımdaa full ekders isterim olsunnn,
idaresi mıymıyy, müdürü gırgırr, birazz da kafa olsunnn...olsun

noluyo la bana syntax error görüyorum 3 vakte kadar...töbeee...

ya anlamıyorum bizi piyon gibi kullanıyorlar ama hala bu durumdan hoşnut olan arkadaşlar var.zaten 2 aydır ek ders yok bırakın 3 ay daha almayalım ama durumumuz belli olsun.görevlendirmeyle nereye kadar.kadro olmadan olmaz.ama biz kendi içimizde bile bir olamıyoruz,yazık çok yazık

tamam liselere öncelik verilsin fakat ortaokullardaki BT öğretmenleride mağdur edilmesin bence çünkü ilden ile farklı uygulamalar olunca haksızlık oluyor bt öğretmenleri arasında örneğin A ilinde ortaokuldaki BT cilere rehberlik verilmiş B ilindekilere verilmemiş sizce bu adil mi bu bence her koyun kendi bacağından asılır mantığı

akyıldız41 e katılıyorum.
bursada sadece kendi okulumu tercih ettim. büyük ihtimalle görev verilmeyecek.

özellikle liseleri tercih etmemiz konusunda ısrarcı olmalarına tepki gösterilmeli. bakanlık gerekli atamayı yaparak liselerde görev yapacak öğretmen bulmalı.
yoksa şu haliyle yapılan mevsimlik işçi alımından farklı bişey olmuyor.
veya şuradan bi bilgisayarcı bulun 1 gün gelsin şu işleri halletsin yevmiyesi neyse veririz 40 lira 50 lira gibi...

bize gönderilen yazıdaki tanımda "hizmetin devamlılığı esasına göre çalışacak" gibi bir ifade vardı. bu şekilde görevlendirmelerle neyin devamlılığını sağlayacaklar.

fatih projesi ile aldıkları ürünlerin kullanımını öğretmek istiyorlarsa bu hizmeti ürün aldıkları yerden yaparlar. örneğin şirketlere bir muhasebe veya stok kontrol programı satıldığında buna kullanım eğitimi de dahildir. evinize bir çamaşır makinası aldığınızda da gelen eleman şu düğme şudur şu şudur şeklinde eğitimini verir. bunlar ödemesini tam yapıp eksik aldıkları hizmeti bize tamamlatmaya çalışıyorlar.

oldu da biz olumsuz düşünmedik ve liselerde görev aldık. 10-15 saat liseye gidiyoruz ve işlerin yürümesini sağlıyoruz. nereye kadar sürecek peki. 2 yıl 3 yıl sonra yine bugünkü durumumuzda olacağız. bizim liselerdi görev almamız ve eksiği gidermemiz mezun arkadaşlarımızın atanmasını da engelleyecektir.
meb tarafından kalıcı çözüm üretilmesi, liselere gerekli atamaların yapılabilmesi ve ilköğretimde norm fazlası sorununa görevlendirmeler dışında kalıcı çözüm getirilmesi için lise tercihine ve görevlendirmelere sıcak bakmıyorum.

Ahmetcogur' Alıntı:

Vay arkadaş yaaa. Yoruma bak sen. Senden 1 tane ttkb de bi tane yeğitekde bide ilde olsa tamammış. Hepten hapı yutarmışız. Arkadaşım ben ortaokulda kadrolu öğretmenim. Benim derslerim yıllar geçtikçe azaldı ve fazlalık oldum. Forrmatörlük verdiler hiç olmazsa ek ders alalım ne yapalım dedik. Norm verin dedik vermediler. EE şimdi ne diyor, önce şu liselerden birine de giderim de, yoksa kendi okulunda da BT rehberi olamazsın! Yok yaa. Bu kadarmı eziğiz biz BT camiası olarak? Neden cümle öğretmenler kendi okulunda derse girerken bakın DERS diyorum, bi tek benim dersim seçmeliyken bir de gidip başka okulda teknisyenlik yapayım? Fatih projesi okuluna gidip orda durum oldukça mudahale etmek o okulda derse girmeyip sadece bu işi yapmak teknisyenliktir arkadaşım. Neden biz mecburuz bu işlere? Yok arkadaş biz kendimize vurdukdan sonra kırbacı bizden bişicik olmaz. Başta ben dersten falan vazgeçtik gelmez gitti gider. Ama norm vercekler arkadaşlar. Bu dönem x lisesine gittin iyi, 2 . dönem muhtemelen değişecek, iyi, ee seneye de değişecek. Bu ne arkadaş . Normu da geçtim bizi zaten biyere yollayamıyolar, ama 2. okula da gitmicem arkadaş, gerekirse kendi okulumda da cıkmasın.... Çok merklılarsa sadece fatih projesi yapılan okullara norm açsınlar o kadar diyorum benm yine normum olmasın. Ha zaten bu kurulu işleyen bi sistem değilmi(fatih projesi). Eğitirsin okuldaki öğretmenleri size formatörde vermiyorum hepiniz zaten bilgisayar biliyosunuz dersin. Tamir işinide zaten formatör de olsa öğretmen yapmayacakya dersin olur gider... Zaten garantili değilmi çağırsınlar servisi.. Bize ne gerek var.. Ders anlatmamıza gelince gerek yok, akıllı sınıfı kullanmalarına yarım etmemize gerek var.
Haa, 2 sene sonrada derleriki, artık tüm öğretmenler bu sistemi kavradı BT Rehberlerine gerek yok, gelin size ilde ilçe mem de bi görv bulalım... Uzattım özür...

fat32man' Alıntı:
Bencede bize herşey müstehak. Adam lise dururken okulda niye yatıyorsun diyor. Arkadaş benmi dedim liseleri kurun hem ben lisede görev almak istemiyorum. Kraldan çok kralcı olmayalım. Herkes vicdanı doğrultusunda kendi okulunda çabalayıp aldığı parayı hakediyor. Kimsenin tembelleştiği falan yok. Hak arıyoruz o kadar.

göreve başlarken tahattütname mi imzaladın ben ilkokuldan başka yerde çalışmam diye. görev olmaz görevlendirme olmadı diye ağlarsınız liseye git derler gidemem okulumdan ayrılamam dersiniz daha ne yapsınlar size. asıl size müstehak görevlendirme verilmemesi

Ahmetcogur' Alıntı:
fat32man' Alıntı:

göreve başlarken tahattütname mi imzaladın ben ilkokuldan başka yerde çalışmam diye. görev olmaz görevlendirme olmadı diye ağlarsınız liseye git derler gidemem okulumdan ayrılamam dersiniz daha ne yapsınlar size. asıl size müstehak görevlendirme verilmemesi

Şakamısın sen ya? 21 saattn fazla ders almak istemeyen öğretmene kendi okulunda bile fazladan ders verilemezken, bize diyeceklerki kendi okulunda yapmak istiyosan lisede de yapacaksın. Sen anlamıyomusun arkadaşım o lisede ihtiyaç varsa norm versinler diyoruz anladın mı? Özet bu bi okulda atıyorum 35 saat mat dersi 1 de öğretmen varsa 2. gerekir ve norm verir dimi? o okula da böyle bi ihtiyaç mı duyuyolar sadece o liselere olsun norm versin. Bzim itirazımız bu. Ama sen ne diyosun paranı almıomusun arkadaşım kendini özel sektörde hisset nerde iş çıkarsa yollamıyolarmı aynı onun gibi tıpış tıpış git...

Ahmetcogur' Alıntı:

saçmalamışsın hocam, köyde çalışacaksın, kendi okulundaki derse gireceksin, merkezde lisede görev isteyeceksin. kadromu götürsem tamam, kadrom yoksa ne halt işim var lisede. fatih projesini bu kadar düşünen varsa, lisede bilgisayar normu açsın, kadrosuyla bilgisayar öğretmeni gelir, BT rehberi olur, hem norm açma, hem de başkasını zorla. ilçemde lisedeki BT reberlikçileri hep branşçı, bilg. öğretmeni yok ki, belgesi olan branşçılara yaradı.

aynı sey benimde başıma geldi, başvurmak zorunda kaldım maalesef. başlığı geç gördüm :( hiç burada yazıldığı açıdan düşünemedim :? . evime uzak bir liseye görevlendirme istemek zorunda kaldım. Ama ikinci dönem kesinlikle böyle bir davranışta bulunmayacağım. Baksınlar başlarının çaresine.

Tepki koyalım, liseleri istemeyelim diyen arkadaşlar acaba gerçekten biz BT öğretmenleri liseleri istemediğimiz zaman oralar boş mu kalacak zannediyorlar. Milli Eğitim bakkallarında marketlerinde o kadar sertifika boşuna mı dağıtılıyor sizce?

bu bilgisayar öğretmenlerini kulanmaktan başka birşey değildir arkadaşlar fatih projesi oturana kadar temel gereksinimleri bu sene bizlere yaptıracaklar ondan sonra hadi kış kış güle güle ama inanın kimsede suç yok sadece bizde suç bt rehberliğine dünden razı arkadaşlar var el ayak öpüyorlar resmen şu okul olsun bu okul olsun diye o kadar çok afedersiniz ama yalaka arkadaşlar varki aramızda üst müdürlere karşı anlatamam gözlerimle gördüm

biz bilgisayar öğretmenleri arkadaşlar olarak tepki koyduk liseleri istemedik kimsenin de istemek gibi niyeti de yok,en azından ocağa kadar duruma bakar önümü görürüm,şimdi çok rahatım derse giriyorum rahat rahat geziyorum,kahveye gidiyorum ailem ile ilgileniyorum:)

uyurgezer' Alıntı:
aynı sey benimde başıma geldi, başvurmak zorunda kaldım maalesef. başlığı geç gördüm :( hiç burada yazıldığı açıdan düşünemedim :? . evime uzak bir liseye görevlendirme istemek zorunda kaldım. Ama ikinci dönem kesinlikle böyle bir davranışta bulunmayacağım. Baksınlar başlarının çaresine.

Aynı durum bende de oldu. Hocama katılıyorum. Ki liseyi mecbur istedim. Zaten görevlendirmeler de yapılmadı. Ama bir karar alınırsa burada kesinlikle II.dönem istemem.

"Ahmetcogur" hocam nasıl bir düşünce yapısına sahipsin sen anlamadım. Senin de problemin değil mi bu?

nokta131' Alıntı:
biz bilgisayar öğretmenleri arkadaşlar olarak tepki koyduk liseleri istemedik kimsenin de istemek gibi niyeti de yok,en azından ocağa kadar duruma bakar önümü görürüm,şimdi çok rahatım derse giriyorum rahat rahat geziyorum,kahveye gidiyorum ailem ile ilgileniyorum:)
Siz çok rahatsınız ve ocağa kadar bekleme lüksünüz var hocam demekki. Benim 6 saat dersim var ve norm fazlasıyım, ilim dün norm fazlası öğretmenlerin ataması ile ilgili klavuz yayınlamış ve 1-2 hafta içinde atama yapacak. Öyle ocağa kadar değil 1 hafta bile kaybedecek zamanımız yok bizim ressen atanmamak için.

Ayrıca da "ahmetcogur" hocama yüklenen arkadaşların hepside hem BT Rehberliği bizim sorunumuzu çözmüyor biz kadro istiyoruz diyor, hemde liselere zorunlu olmasın kendi okulumuzda BT rehber öğretmeni olalım diyor. Bi önce ne istediğinizi ya da neye karşı olduğunuzu netleştirinde ondan sonra hakaret edecekseniz edin bi meslektaşınıza.

Madem ki tepkimizi koyalım BT Rehberliği bizim için dipsiz kuyudur diyorsunuz, teklifiniz "fatih donanımları kurulan liseleri istemeyelim" değil "BT Rehber öğretmenliği görevi istemeyelim" şeklinde olsun ki anlamlı olsun.

KöfteHoRr' Alıntı:
Ayrıca da "ahmetcogur" hocama yüklenen arkadaşların hepside hem BT Rehberliği bizim sorunumuzu çözmüyor biz kadro istiyoruz diyor, hemde liselere zorunlu olmasın kendi okulumuzda BT rehber öğretmeni olalım diyor. Bi önce ne istediğinizi ya da neye karşı olduğunuzu netleştirinde ondan sonra hakaret edecekseniz edin bi meslektaşınıza.
E arkadasim sorun da o. Ders yok norm yok bari okulumuzda rahat birakin. Zaten zor durumdayiz die ek ders alamiyoruz diye bizi okul okul gezmeye mecbur birakmayin bi huzur verin diyoruz. Acik oldu mu?

Geri