Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Tepkimizi Koyalım

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında akyildiz41 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. akyildiz41

  akyildiz41 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  885
  Beğeni:
  1
  Arkadaşlar birçok ilde liseleri tercih etmediğimizden dolayı bt rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılmamakta. işin açıkçası bu bize yapılan büyük haksızlıklardan sadece birisi. görüldüğü gibi il ilçe mem ler klavuzu yine kendi istedikleri şekilde yorumlayıp bizi mağdur etmeyi başardılar. şimdi buradan tüm bilgisayarcılara sesleniyorum. lütfen kendi okulunuzun haricinde hiçbir liseye görev talebi yapmayın. bakanlık herşeyi ucuza getirmeye çalışıyor. madem çok ihtiyaç var o kadar atama bekleyen arkadaşlar var. kendi okuluma gelen böte stajyer öğrencilerim oldukça karamsarlar. bizim kendi halimizi zaten söylemiyorum bile. o yüzden bırakın fatih işlerini nasıl yapıyorlarsa yapsınlar. şunu da biliyorum ki birçok arkadaş bu yazdıklarıma muhalefet olacak ve birçok arkadaş uymayacak. unutmayın herkes bir gün mağdur olacak. sıra bana gelmez demeyin.
   
 2. yasarcan

  yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  914
  Beğeni:
  0
  böyle birşey için çok geç değil mi?
  görevlendirmeler yapıldı bile.
   
 3. http

  http Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2009
  Mesajlar:
  247
  Beğeni:
  0
  Hocam Fatih Projesinin aksaklık göstermeden yürütülmesi için liselere öğretmen ataması yapılması konusunda haklısınız ancak 28.09.2012 tarihli yazıda görevlendirmelerin Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullarda yapılacağı açıkça yazılmış.
   
 4. angelous

  angelous Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  29
  Beğeni:
  0
  hocam aynı durum benim başıma geldi ve ben lise tercihinde bulunmadım okulumda derslere giriyorum..kendi okulumuz dururken diğer okullara zorunlu tutulmak saçma
   
 5. akyildiz41

  akyildiz41 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  885
  Beğeni:
  1
  daha görevlendirmeler yapılmadı. birçok ilde tercihler alındı.
  ikincisi ise madem fatih için bu kadar bt öğretmenine ihtiyaç var o zaman ilk atamada adam akıllı kadro açacaklar.
  geç kalma konusuna gelirsek işte bizim adam olamamızın sebebi bu. sürekli bahaneler üretiyoruz. hiçbirşey için geç kalınmış değildir hocam.
   
 6. Ahmetcogur

  Ahmetcogur Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğeni:
  1
  hocam neye tepki vericekmişsin onu anlamadım. Devlet liselere gönderdi akıllı tahtaları. liseler boş duracak ve sen kendi okulunda formatör olacaksın öylemi?
  diyorum da inanmıyorsunuz bu formatörlük tembelleştiriyor diye. neyin mücadelesi bu anlamadım
   
 7. akyildiz41

  akyildiz41 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  885
  Beğeni:
  1
  mesele şu. ben eğer lise isteseydim liseye giderdim. neden beni oraya zorla göndermeye çalışıyorsun. liselerden banane. kendi okulumda daha huzurluyum. gideceğim yerde nasıl bir yönetimin beni beklediğini nereden bileyim. neyse siz gidin. bizim yerimize de gidin ama sakın buarada ağlamayın. siz bilirsiniz. adminlerden ricam bu konuyu kapasın.bu bt öğretmenlerine herşey müstehak.
   
 8. transistor

  transistor Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  293
  Beğeni:
  0
  norm olayı çözülmeden , tam anlamıyla problemlerden kurtulamayacağız.Bütün illerde karışıklıklar devam edecek.
   
 9. fat32man

  fat32man Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  298
  Beğeni:
  4
  Bencede bize herşey müstehak. Adam lise dururken okulda niye yatıyorsun diyor. Arkadaş benmi dedim liseleri kurun hem ben lisede görev almak istemiyorum. Kraldan çok kralcı olmayalım. Herkes vicdanı doğrultusunda kendi okulunda çabalayıp aldığı parayı hakediyor. Kimsenin tembelleştiği falan yok. Hak arıyoruz o kadar.
   
 10. alonewolfselman

  alonewolfselman Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2008
  Mesajlar:
  447
  Beğeni:
  24
  Kaç gündür dilim damağım kurudu tepkimizi koyalım diye haber sitelerine bu konu hakkında iletişim adreslerine haber gönderelim diye ama kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Nasıl bir iştir bu anlamadım. Herkes demek ki yerinden memnun keyifleri yerinde arkadaşların. Daha ne olsun. Yazık çok yazık internette saatlerce boş boş site gezipte oturup iki satır yazı yazıp haber sitelerine göndermeyen gönderemeyen Bilişimcilere çok acıyorum.
   
 11. akyildiz41

  akyildiz41 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  885
  Beğeni:
  1
  hocam görmüyor musun daha kendi içimizde bizi tembellikle suçlayan vatandaşlar var. daha bunun üstüne ne denir ki. yazık çok yazık.
   
 12. sbyk

  sbyk Site Gezgini

  Kayıt:
  27 Eylül 2012
  Mesajlar:
  40
  Beğeni:
  0
  bu bt rehberliği sadece günü kurtarmak için yapılmıştır. Biz bt öğretmenleri bu uygulama ile yine mağdur durumda olamaya devam edeceğiz. Bt rehberlik biz bt öğretmenlerine çözüm değildir. Bu fatih projesi eskiyince ne olacak illaki 4-5 seneye bu da eskiyecek ve bizler yine aynı sorunlar ile karşı karşıya kalmaya devam edeceğiz. Bt öğretmeni olarak emekli olabileceğini düşünebilen var mı?
   
 13. grandmasterb

  grandmasterb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  667
  Beğeni:
  0
  Liselere bakıyorum çoğunda BT öğretmeni yok.şimid o okullara görevlendirme istemeyen olursa BT rehberlik görevlendirmesi yapılmayaca.ne saçma iş.
  Çok lazımsa neden seçmiyorlar. :verymad:
   
 14. elrond

  elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.626
  Beğeni:
  88
  ben bt rehberiiiyimmm, lise ortaokul aramammm, hesabımdaa full ekders isterim olsunnn,
  idaresi mıymıyy, müdürü gırgırr, birazz da kafa olsunnn...olsun


  noluyo la bana syntax error görüyorum 3 vakte kadar...töbeee...
   
 15. erva

  erva Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Kasım 2007
  Mesajlar:
  71
  Beğeni:
  0
  ya anlamıyorum bizi piyon gibi kullanıyorlar ama hala bu durumdan hoşnut olan arkadaşlar var.zaten 2 aydır ek ders yok bırakın 3 ay daha almayalım ama durumumuz belli olsun.görevlendirmeyle nereye kadar.kadro olmadan olmaz.ama biz kendi içimizde bile bir olamıyoruz,yazık çok yazık
   
 16. hamuş

  hamuş Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  901
  Beğeni:
  0
  tamam liselere öncelik verilsin fakat ortaokullardaki BT öğretmenleride mağdur edilmesin bence çünkü ilden ile farklı uygulamalar olunca haksızlık oluyor bt öğretmenleri arasında örneğin A ilinde ortaokuldaki BT cilere rehberlik verilmiş B ilindekilere verilmemiş sizce bu adil mi bu bence her koyun kendi bacağından asılır mantığı
   
 17. veliozkan

  veliozkan Site Gezgini

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğeni:
  0
  akyıldız41 e katılıyorum.
  bursada sadece kendi okulumu tercih ettim. büyük ihtimalle görev verilmeyecek.

  özellikle liseleri tercih etmemiz konusunda ısrarcı olmalarına tepki gösterilmeli. bakanlık gerekli atamayı yaparak liselerde görev yapacak öğretmen bulmalı.
  yoksa şu haliyle yapılan mevsimlik işçi alımından farklı bişey olmuyor.
  veya şuradan bi bilgisayarcı bulun 1 gün gelsin şu işleri halletsin yevmiyesi neyse veririz 40 lira 50 lira gibi...

  bize gönderilen yazıdaki tanımda "hizmetin devamlılığı esasına göre çalışacak" gibi bir ifade vardı. bu şekilde görevlendirmelerle neyin devamlılığını sağlayacaklar.

  fatih projesi ile aldıkları ürünlerin kullanımını öğretmek istiyorlarsa bu hizmeti ürün aldıkları yerden yaparlar. örneğin şirketlere bir muhasebe veya stok kontrol programı satıldığında buna kullanım eğitimi de dahildir. evinize bir çamaşır makinası aldığınızda da gelen eleman şu düğme şudur şu şudur şeklinde eğitimini verir. bunlar ödemesini tam yapıp eksik aldıkları hizmeti bize tamamlatmaya çalışıyorlar.

  oldu da biz olumsuz düşünmedik ve liselerde görev aldık. 10-15 saat liseye gidiyoruz ve işlerin yürümesini sağlıyoruz. nereye kadar sürecek peki. 2 yıl 3 yıl sonra yine bugünkü durumumuzda olacağız. bizim liselerdi görev almamız ve eksiği gidermemiz mezun arkadaşlarımızın atanmasını da engelleyecektir.
  meb tarafından kalıcı çözüm üretilmesi, liselere gerekli atamaların yapılabilmesi ve ilköğretimde norm fazlası sorununa görevlendirmeler dışında kalıcı çözüm getirilmesi için lise tercihine ve görevlendirmelere sıcak bakmıyorum.
   
 18. rock

  rock Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  676
  Beğeni:
  11
  Vay arkadaş yaaa. Yoruma bak sen. Senden 1 tane ttkb de bi tane yeğitekde bide ilde olsa tamammış. Hepten hapı yutarmışız. Arkadaşım ben ortaokulda kadrolu öğretmenim. Benim derslerim yıllar geçtikçe azaldı ve fazlalık oldum. Forrmatörlük verdiler hiç olmazsa ek ders alalım ne yapalım dedik. Norm verin dedik vermediler. EE şimdi ne diyor, önce şu liselerden birine de giderim de, yoksa kendi okulunda da BT rehberi olamazsın! Yok yaa. Bu kadarmı eziğiz biz BT camiası olarak? Neden cümle öğretmenler kendi okulunda derse girerken bakın DERS diyorum, bi tek benim dersim seçmeliyken bir de gidip başka okulda teknisyenlik yapayım? Fatih projesi okuluna gidip orda durum oldukça mudahale etmek o okulda derse girmeyip sadece bu işi yapmak teknisyenliktir arkadaşım. Neden biz mecburuz bu işlere? Yok arkadaş biz kendimize vurdukdan sonra kırbacı bizden bişicik olmaz. Başta ben dersten falan vazgeçtik gelmez gitti gider. Ama norm vercekler arkadaşlar. Bu dönem x lisesine gittin iyi, 2 . dönem muhtemelen değişecek, iyi, ee seneye de değişecek. Bu ne arkadaş . Normu da geçtim bizi zaten biyere yollayamıyolar, ama 2. okula da gitmicem arkadaş, gerekirse kendi okulumda da cıkmasın.... Çok merklılarsa sadece fatih projesi yapılan okullara norm açsınlar o kadar diyorum benm yine normum olmasın. Ha zaten bu kurulu işleyen bi sistem değilmi(fatih projesi). Eğitirsin okuldaki öğretmenleri size formatörde vermiyorum hepiniz zaten bilgisayar biliyosunuz dersin. Tamir işinide zaten formatör de olsa öğretmen yapmayacakya dersin olur gider... Zaten garantili değilmi çağırsınlar servisi.. Bize ne gerek var.. Ders anlatmamıza gelince gerek yok, akıllı sınıfı kullanmalarına yarım etmemize gerek var.
  Haa, 2 sene sonrada derleriki, artık tüm öğretmenler bu sistemi kavradı BT Rehberlerine gerek yok, gelin size ilde ilçe mem de bi görv bulalım... Uzattım özür...
   
 19. Ahmetcogur

  Ahmetcogur Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğeni:
  1
  göreve başlarken tahattütname mi imzaladın ben ilkokuldan başka yerde çalışmam diye. görev olmaz görevlendirme olmadı diye ağlarsınız liseye git derler gidemem okulumdan ayrılamam dersiniz daha ne yapsınlar size. asıl size müstehak görevlendirme verilmemesi
   
 20. rock

  rock Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  676
  Beğeni:
  11
  Şakamısın sen ya? 21 saattn fazla ders almak istemeyen öğretmene kendi okulunda bile fazladan ders verilemezken, bize diyeceklerki kendi okulunda yapmak istiyosan lisede de yapacaksın. Sen anlamıyomusun arkadaşım o lisede ihtiyaç varsa norm versinler diyoruz anladın mı? Özet bu bi okulda atıyorum 35 saat mat dersi 1 de öğretmen varsa 2. gerekir ve norm verir dimi? o okula da böyle bi ihtiyaç mı duyuyolar sadece o liselere olsun norm versin. Bzim itirazımız bu. Ama sen ne diyosun paranı almıomusun arkadaşım kendini özel sektörde hisset nerde iş çıkarsa yollamıyolarmı aynı onun gibi tıpış tıpış git...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal