Tepkimizi gösterelim. Sendikalardan istifa edelim...

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bakanlığın son uygulamasında sonra öğretmenlere ne kadar değer verdiği iyice anlaşılmıştır. Öğretmenlik onur ve haysiyetini zedeleyici bu uygulamalardan sonra hiçbir sendikanın dişe dokunur bi tepki vermemesi nedeniyle bayram tatili bitişi sendikamdan istifa edeceğim. Br kaç arkadaşımla konuştum onlar da aynı şekilde istifa edecek. Eğer toplu şekilde istifalar olursa belki sendikalar asıl yapmaları gereken iş olan öğretmenlik mesleği onur ve haysiyetini koruyucu faaliyetlerde bulunurlar...

sehzade84' Alıntı:
Bakanlığın son uygulamasında sonra öğretmenlere ne kadar değer verdiği iyice anlaşılmıştır. Öğretmenlik onur ve haysiyetini zedeleyici bu uygulamalardan sonra hiçbir sendikanın dişe dokunur bi tepki vermemesi nedeniyle bayram tatili bitişi sendikamdan istifa edeceğim. Br kaç arkadaşımla konuştum onlar da aynı şekilde istifa edecek. Eğer toplu şekilde istifalar olursa belki sendikalar asıl yapmaları gereken iş olan öğretmenlik mesleği onur ve haysiyetini koruyucu faaliyetlerde bulunurlar...

Haklısınız. Fakat sendikalardan istifa etmek iş verenin ekmeğine yağ sürer. Şunuda unutmamaklazım bizim sentikalarımızın sendikal hakları yok. Yani isteklerimizi dile getirmekten öte gidemiyorlar. O yüzden sendikların bu konuda hükümete sesimizi duyuracak yasal eylemlerini bekliyorum. Bunun içinde herkesi sendikalaşmaya davet ediyorum.

Sendikaları yereceğinize (haklı olarak yeriyersunuz) aktif üye olarak sendikaları değiştirmeye çalışın...
Sendikalar örgütlü toplumun ve şuan örgütlü Eğitim camiyasının temel taşı...
Ve örgütsüzlük böyle bakanların ekmeğine yağ sürer... Ama istifa kişisel haktır yukardaki fikirler ışığında saygı duyulur.

sendikalaşmak lazım bence de. hangisi olursa olsun fark etmez, her öğretmenin iyi kötü bir sendikası olmalı.

sendikasız öğretmenin sesi güçlü çıkmaz ama girdiğiniz sendikayı da iyi seçmeniz lazım. Yetkisi olduğu halde ses çıkarmayanı da var, doğuda amacı dışında işlere karışanları da var.

Hocam ben de böyle düşünüyorum tabiki sendikalaşmak lazım ama üye olduğunuz sendika uğradığınız haksızlıklar ve küçük düşürmeler karşısında hiç sesini çıkarmıyorsa bi açıklama dahi yapmıyorsa o sendikaya üye olmanın da bi manası yok. Belki topku istifa edilirse ne kadar ciddi olduğumuz anlaşılır ve tekrardan üye çekmek için yapmaları gerekenleri yaparlar...

sehzade84' Alıntı:
Hocam ben de böyle düşünüyorum tabiki sendikalaşmak lazım ama üye olduğunuz sendika uğradığınız haksızlıklar ve küçük düşürmeler karşısında hiç sesini çıkarmıyorsa bi açıklama dahi yapmıyorsa o sendikaya üye olmanın da bi manası yok. Belki topku istifa edilirse ne kadar ciddi olduğumuz anlaşılır ve tekrardan üye çekmek için yapmaları gerekenleri yaparlar...
toplu istifa her zaman sendikaların dikkatini çekmiş bir aksiyondur. Fakat üzülerek zümredaşlarımın hiçbirine güvenemediğimi belirtmek zorundayım. Şimdiye kadarki hiçbir ciddi faaliyette beklenen tepkiyi veremediler. Bugün sendikadan istifa edelim desek çoğu yine kıldan tüyden bahane bulur katılmaz. Biz ettiğimizle kalırız, zararı da ziyanı da bize olur.

arkadaşların istifa kararını doğru buluyorum.. en ciddi haber sitelerinde bu konuya fazla değinilmedi. biz öğretmenler olarak birlik içinde hareket edebilsek mesela 2010 affında facebook üzerinde işi düşen meslektaşlar seslerini o kadar iyi duyurdu ki.... ama aynı refleksi bu haksızlık karşısında gösteremiyor. babama olayı anlatınca desene 4 yıl yalandan mı okuttuk seni demz mi:))))))))))))))))))))))))..bence güzel bir facebook grubu kurup hızlı bir şekilde yayılmalı ve sendikalara güvenmeden kendi şimizi yapabilmeliyiz. malum çoğunlluk olan sendikanın sesinin fazla çıkmayacağı belli bence diğerleride yalandan öyle bir homurdanacaklar her zaman ki gibi.....umuarım sesimizi duyurabiliriz...

alpaygunes' Alıntı:
sehzade84' Alıntı:

Haklısınız. Fakat sendikalardan istifa etmek iş verenin ekmeğine yağ sürer. Şunuda unutmamaklazım bizim sentikalarımızın sendikal hakları yok. Yani isteklerimizi dile getirmekten öte gidemiyorlar. O yüzden sendikların bu konuda hükümete sesimizi duyuracak yasal eylemlerini bekliyorum. Bunun içinde herkesi sendikalaşmaya davet ediyorum.
Evet bence de sesimizi duyuracak yasal eylemler planlanmalı ve uygulanmalı, vakit geçmeden.

Yukarıda bahsedilen facebook üzerinden örgütlenip ses duyurma fikri de uygulanabilir. Artık insanlara en kolay ulaşma yollarından biri haline gedi malum..Ama mutlaka bir şekilde öğretmenler tepkilerini dile getirmeli..bu kadar haksızlığa hayır demeliyiz, sesimizi çıkarmalıyız.

Ben zaten aktif çalışan birisi değilim sendikada ama bir yoklayalım bakalım ne diyecek sendikacı arkadaşlar.

Yetkili sendika adam gibi bir eylem kararı uygulasa eminim diğer sendikalarda destek verecektir ama hükümetin çanak yalayıcılığını bırakması gerekir öncelikle oda şimdilik zor. Olan öğretmene oluyor.

Benim sendikam bu olaya tepki gösterdiyse ve Bakana eylem yapcakalrını söylüyorsa ben niye istifa edeyim. bağlı bulunduğunuz sendika çalışmıyorsa isitifa edin. sendiklar olmasaydı....

Doguda bir asiret reisi ayarlanir tam 3500kisinin oyu baglanir.ben 13 senedir ayni masali dinledim hele yetkili biz olalim herseyi cozeriz.bunlarin tahtini alin ve yikin diyorum

Cay iciyorlar kac kisi daha katmaliyiz hesap ediyorlar gereksiz yanan elektrigine yazik gideceksin bakana diyeceksin gerekirse gunde 20defa randevu alacaksin.

Aşiret reisinin oyu bağlamış bize ne hocam.Öğretmenin basireti bağlanmış.Ayrım yapmadan sendikalı tüm herkesi sendikalardan istifa etmeye davet ediyorum.Hedef 24 kasımda eğitim iş kolunda sıfır üye olmalı başka çare yok.
༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻ ༺
༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻
HAYIRLI BAYRAMLAR༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻

GRİNGO' Alıntı:
Aşiret reisinin oyu bağlamış bize ne hocam.Öğretmenin basireti bağlanmış.Ayrım yapmadan sendikalı tüm herkesi sendikalardan istifa etmeye davet ediyorum.Hedef 24 kasımda eğitim iş kolunda sıfır üye olmalı başka çare yok.
༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻
HAYIRLI BAYRAMLAR༺♥༻ ༺♥༻ ༺♥༻༺♥༻

ya sonra?

Yetkisiz ken yetkim yok diye ağlıyorlardı yetkiyi aldılar, öğretmenlerin sorunlarından banane der oldular.. Malesef derin cemaat yapılanması malum sendkayı da zaptetmiş durumda.. Tek stratejileri önemli noktalara kendi düşüncelerindeki insanları taşımak kalanlar ölse kimin umrundaki.. dersanecilik anlayışının aynısı.. 2500 öğrenci var deranede 4 tane özel sınıf 80 kişi bunlardan 80 i de ücretsiz 60 ı iyi yerleri odtu boğaziçi ve burslu iyi üniversiteler kalanlarlarda her sene ya havasını alır ya da umduğunu bulamaz... Öğretmenden kime ne.. mühim olan il milli eğitim müdürlükleri müşavirlikler vs.. Biz öğretmenlerin haklarını hayatta savanunmayacaklar ...

Valla yetki masallarini 13 senedir dinliyorum yine icraat yok.ogrt forumlarini insan biraz takip eder ustune alinir kardesim.bir konu icin mesaj atmistim 36 ay sonra cevap geldi.bu is bu kadar.

memurlar.net forumda bir meslektaşımızın açmış olduğu konu :
Van'daki depremde evsiz kalan öğretmeler... Ne yapacağız?
Arkadaşlar benim evim kullanılamaz durumda.bina hep öğretmen. bir nevi evsiz kaldık.bazı arkadaşlarımda binalarında hep öğretmen olduğunu ve hasarın fazla olduğunu kalamayacaklarını söylediler.bizim gibi olan öğretmeneler 14 kasımda ne yapacağız.kalacak öğretmen evi bile kalmamış:((
http://forum.memurlar.net/konu/1401148/

konu daha uzayıp gidiyor. bakan sadece yıkılan okullardan ve öğrencilerden bahsetti. hiç duydunz mu zarar gören öğretmenlere yapılacak çalışmalardan bahsettiğini? 14 kasımda okulları açacaklarmış peki hiç düşünüyor mu bu öğretmenler ne yapacak nerede kalacak?

her-telden-f29/meb-ek-odeme-bu-alan-neden-bos-t72967.html
bu konuyu da incelerseniz öğretmenlerin kimsenin umrnda olmadığını da anlarsınız. peki bunca şey olurken sendikalar ne yapıyor? şu sendika veya bu sendika değil hiçbiri hiçbirşey yapmıyor. o yüzden sendikaya üye olmaya da gerek yok. perşembe günü ilk fırsatta gidip vereceğim istifa dilekçemi. siz de elinizi vijdanınıza koyun ve ona göre ortak hareket edelim ki bi ses getirsin.

bakanın kızmak dışında öğretmenlerden bahsettiğini duyan oldu mu ki hocam?

Koltuğa oturan sendikacılar üyelere kafesteki gözü ile bakarlar.başka sendika üyeleri bile onlar için potansiyel adaydır.nasılsa sendikalı olma güvencesini (aslında koca bir balon) seçmişlerdir.Gelsin Üye aidatı paraları.Yıllık toplanan kurulların hakkı huzurun paraları alınır ve sendikaların sosyal tesislerinde hayat gerçekten yaşanır.makam otomobili ve koltuk asla vazgeçilmez bir şeydir..Üyelerede nasılsa devlet vermektedir.Bu döngü böyle ürer.Sadce arada bir nöbet değişimi olur ve bazıları yaşasın diye aşağıdakiler basamak olurlar.
Kralda benim padişahta ben . Bin kere ölsem yine gelirim diyebileceğiniz sendika agaları bile vrdır.Ama yıllar boyunca ne vermişleridr. Koskocaman bir hiç.Aldıklarını zaten saydık.EN GÜZELİ SENDİKALI OLMAKTANSA -SENDİKASIZ ve ÖZGÜR OLMAK.

Geri