TEOG Kaldırılabilir

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım' dedi. Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

http://www.mynet.com/haber/guncel/t...hurbaskani-erdogandan-flas-aciklama-3259005-1

TEOG'un kaldırılmasının etkileri neler olur dersiniz?

Bence yerinde bir karar olur. Şuan ortaokullarda varsa yoksa teog dersleri diğer derslerin bir önemi yok. Bırakın çocuklar çocukluğunu yaşasın

• Beğen
Tepkiler: omd
Herkes, hepimiz öyle düşünüyoruz. Sokaktaki adamdan, üniversite profuna kadar. Tamamda her yıl milyon mezun veren sistemde nasıl yerleştirme yapmayı planlıyorlar...?

Bir de TEOG'u kim getirdi? O kalksa sorun düzelecek mi? OKES, OTEG diye yeniden gelecek...

Kimse kendini kandırmasın, öğretmenin ayağa düşürüldüğü, notuna bile haciz/ipotek konulan sistem kendi TEOGlarını üretmek zorunda...

“15 yılda ne eğitim sistemi ne sınav sistemi rayına oturdu, hiçbir öğrenci başladığı sistemle ve müfredatla mezun olamadı, aileler de öğrenciler de okulla da yoruldu.”

http://www.dogrulukpayi.com/iddia-k...asladigi-sistemle-ve-mufredatla-mezun-olamadi

Hayırlı olsun...

Emir geldiğine göre kalkacak demektir. Acı olan ülkede her konuda son sözü alanında uzman kişiler değil de tek kişinin vermesi. Dilerdim ki bu gündem maddesinin açıklaması akademik ve bilimsel bir temelle açıklansaydi

Tabi ki kalkacak yerine KPSS de çok başarılı bir şekilde uyguladıkları (!) Mülakat sistemi gelecek.

3 5 kuruş zavallı öğretmenler nasiplensin. hadi yine iyisiniz maaş aldığınız yetmiyo gibi bi de ekstralara çıkıyosunuz köftehorlar !!!

İmam hatip ortaokullarındaki öğrencilerin teog puanları çok düşük. Bundan dolayı teogu kaldırmak istiyorlar. Bu şekilde buradaki öğrencilerin puanları şişirilerek bu okulları başarılı okullar olarak gösterecekler ve böylece imam hatip ortaokullarının önünü açmış olacaklar . İşin özü bu.

Söylenecek o kadar çok şey varki...
Umarım gelecek yeni sistem çocuklarımızı düşünmeye ve sorgulamaya sevk eden ve belkide en önemlisi yıllarca hazırlandıkları sistemin bir anda değişmeyeceği bir sistem olur.

Habire çocuklar yarış atı gibi sınava hazırlanıyor diyenler, sırf Erdoğan TEOG kalksın dediği için muhalefet ediyorlar.

Yalnız sınavsız geçişler büyük problem olur. Veli 1 puanın hesabını sorar artık, en kısa zamanda boşluk doldurulmalı. Yoksa TEOG lu günleri ararız.

İmam hatip ortaokullarındaki öğrencilerin teog puanları çok düşük. Bundan dolayı teogu kaldırmak istiyorlar. Bu şekilde buradaki öğrencilerin puanları şişirilerek bu okulları başarılı okullar olarak gösterecekler ve böylece imam hatip ortaokullarının önünü açmış olacaklar . İşin özü bu.
Tek ama tek neden bu. Sbs oks ye göre bin kat daha iyi Teog sistemi. Puana göre yapsın, okullar kendileri yapsın sınavı gibi birşeyler söyledi.Komisyonlara falan bırakırlarsa lise tercihlerini görün siz keyfi.

Yapılan bu açıklama aslında bir başlangıcı değil sonucu ifade ediyor.
Merkez teşkilatında ve de pilot illerde kurulan ölçme değerlendirme merkezlerinin kurulma amacı da merkezi sınav yerine yerelde sınavlar yapılabilmesi olarak anlatılıyordu. Birey birey, okul okul istatistikleri tutmak değerlendirip yorumlamak... Bkz. Akademik becerilerin izleme ve değerlendirilmesi projesi http://abide.meb.gov.tr/index.asp

Bu sistemi getiren de kendileri kaldıran da kendileri, nasıl bir sistem gelecek daha iyi mi olur kötü mü şu an bilemiyoruz ama yeni eskiyi aratmaz umarım..

Son düzenleme:
TEOG un kaldırılması için uzun bir süre çalışıldı şu an tam zamanı. Liyakatli il ve ilçe milli eğitim müdürleri atandı. Daha sonra şube ve okul müdürleri atandı. Şimdi de liyakatli öğrenciler seçilecek.

Demekki AKP lilerin cocuklari basarili olamiyor TEOG tan.. onlarin onunu acmak icin boyle bir uygulama gerekiyor..

Geri