Teog Görevi Çıkmayan FP-BTR ??

Kodla Büyü

elitbote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ne hikmet bilmiyorum ama TEOG görevi çıkmıyor ,FP-BTR görevlendirmem var .

Ortak sınav genelgesinde öğretmenlerle ilgili ; sınav günü dersi olup sınav görevi olmayan öğretmenler saat 9:00 'a kadar gelip imza atmaları gerekir gibi bir ifade var.

Görevlendirmemiz BTR olarak var ama okulumda o gün dersim yok. Buna göre imza atmak için de gitmek istemiyorum . Sizlerde durum nasıl ? Dersiniz yoksa imzaya gidecek misiniz?

Hocam normalde ders olmasa da her gün okulda olmamız gerektiği için gitmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Yanlış bir uygulama.

F-Btr ders zamanında görevlendirilir, teog sınavı esnasında okulda eğitim ve öğretim yoktur.

F-Btr teog günü eba mı tanıtacak, tahtaya format mı atacak ya da ne iş yapabilecek...

hakanotuken' Alıntı:
Yanlış bir uygulama.

F-Btr ders zamanında görevlendirilir, teog sınavı esnasında okulda eğitim ve öğretim yoktur.

F-Btr teog günü eba mı tanıtacak, tahtaya format mı atacak ya da ne iş yapabilecek...

Mantıken size katılıyorum hocam, ama idare imza atmadık diye ek dersimizi bile kesmeye kalkabilir ! Net bir yazı olmuyor, net bir uygulama olmuyor bizi hep arada bırakıyorlar. Kurumdan kuruma uygulama değişiyor.

Buradaki en büyük sorun Fp-Btr yazısındaki muallaklıklar. Net ifadeler olmadığı için ilden ile, ilçeden ilçeye ve okuldan okula farklı uygulamalar yapılıyor.

Bu arada biz tüm Fp-Btr'lere görev verdik.

Hocam siz dikkat ettiğiniz için görev vermişsiniz. Bizim ilçede bizim görevlendirmeden ötürü kadro lisede görünüyor ve bugüne kadar hiç TEOG görevi almadım. Çok sorun da değil açıkçası :mrgreen:

Hocam siz dikkat ettiğiniz için görev vermişsiniz. Bizim ilçede bizim görevlendirmeden ötürü kadro lisede görünüyor ve bugüne kadar hiç TEOG görevi almadım. Çok sorun da değil açıkçası :mrgreen:

hakanotuken' Alıntı:
Yanlış bir uygulama.

Bu mantıkla düşünürsek EBA'yı tanıtmadığınız, tahtaya format atmadığınız günlerde ek ders ödenmemeli.

Bizde sorun yok. TEOG görevi 2. Gün cikti. Müdürümüz 1. Gün görevi olmayanlara imza atmaya gelmeyin dedi.
Hem görevi olmayan öğretmen okula alınmayacak deniyor hemde gelip imza atin deniyor. Bizim müdür inisiyatif kullandı gelmeyin dedi.

Ben 8.30'da gittim 9'da çıktım. İmza atacağım bişey var mı dedim yok dediler. Ben de giriş çıkış saatlerimi belirten bi dilekçe yazdım imzalayıp müdürlüğe verdim. Ne olur ne olmaz. Kimseye güvenmeyeceksin. Ek dersi tutar keser elde bişey yok.

mokumus67' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Yanlış bir uygulama.

Bu mantıkla düşünürsek EBA'yı tanıtmadığınız, tahtaya format atmadığınız günlerde ek ders ödenmemeli.

Bu cevabına göre düşünürsek senin hiç ek ders almaman gerek.

F-Btr görevi sadece format atmak ve Eba tanıtımı yapmak değildir... Bty dersimden arta kalan zamanımda başımı kaşıyacak vaktim kalmayacak kadar işle meşgülüm. Ama bu işlerimi teog esnasında yapamam çünkü okulda sınav yapılıyor.

Yeğitek'in Btr yazısına göre görevlendirilmemiz yapılıyor ve bu yazıda eğitim - öğretim saatlerinde görevlendirilir yazıyor. Teog esnasında eğitim öğretim yapılmıyor.

Ne alakası var hocam benim ek ders almamla? Mantıklı bir açıklama yapın da anlayalım.

bana çarşamba günü görev çıktı, bugün görev yoktu. okula gidip imza attım, 1 saat durup çıktım.

mokumus67' Alıntı:
Ne alakası var hocam benim ek ders almamla? Mantıklı bir açıklama yapın da anlayalım.

O gün eğitim-öğretim hiç bir okulda yoktu. O zaman kimse gelmemeliydi okula.

O zaman kimse okula gelmemeliydi diyemezsin, okula gelen herkes sınav ücretini alıyor sayın hocam. Kimse hayrına görevlendirilmiyor.

Ben teog görevi istediğim için tartışmıyorum. Görev çıkmaması benim açımdan daha iyi oldu ancak ortada yanlış bir tutum var bu konuya işaret etmek istiyorum.

Okul müdürü bile normalde hafta içi her gün okulda olması gerekirken hatta bunun ek ders ücretini aldığı halde üzerine ek olarak sınav ücreti alıyorsa Btr'ye neden engel konuluyor.

Btr'ye gelince sen zaten görevlisin ek ders alıyorsun bilmem ne deniliyor ama okul müdürü ve yardımcılarına bile teog günü neden görev veriliyor peki? Onlar da görevli...

Hala mantığına yatmadıysa yazacak bişey yok hocam burada kesiyorum.

Re: Ynt: Teog Görevi Çıkmayan FP-BTR ??

Sanırım TEOG sadece idareciye yaradı.Zaten okuldalarmı?
☆Evet☆
Mükerrer ödeme yapılıyor burada.

hakanotuken' Alıntı:
mokumus67' Alıntı:

O gün eğitim-öğretim hiç bir okulda yoktu. O zaman kimse gelmemeliydi okula.

O zaman kimse okula gelmemeliydi diyemezsin, okula gelen herkes sınav ücretini alıyor sayın hocam. Kimse hayrına görevlendirilmiyor.

Ben teog görevi istediğim için tartışmıyorum. Görev çıkmaması benim açımdan daha iyi oldu ancak ortada yanlış bir tutum var bu konuya işaret etmek istiyorum.

Okul müdürü bile normalde hafta içi her gün okulda olması gerekirken hatta bunun ek ders ücretini aldığı halde üzerine ek olarak sınav ücreti alıyorsa Btr'ye neden engel konuluyor.

Btr'ye gelince sen zaten görevlisin ek ders alıyorsun bilmem ne deniliyor ama okul müdürü ve yardımcılarına bile teog günü neden görev veriliyor peki? Onlar da görevli...

Hala mantığına yatmadıysa yazacak bişey yok hocam burada kesiyorum.

Hocam o gün çift ek ders ödenmesi yanlış veya doğru tartışılır. Ama bu kez size görev çıksaydı ve ödeme yapılmasaydı hem görevliyiz hem ekstra ücret yok derdiniz. Sizin sorunu anlatma şekliniz yanlıştı. Ben BTR'yim o gün format atmayacağım, EBA anlatmayacağım gelmeme gerek yok dediniz. Rehberlikçi rehberlik yok, müzikçi TEOG'da müzik yok, Fenci yıl boyunca ben uğraştım gelmeme gerek yok der o zaman. Bu öğretmenler arasında ayrışmaya neden olur. Neticede o günlerin ek dersini alıyoruz. Görevli dışında kimsenin gelmesine gerek yok zaten. Çoğu idareci gelmeyin veya gelip bi görünün demiştir. Kimse babasının hayrına çalışmıyor. Benim 27 saat ders + 12 saat kursum var. Çok yoruluyorum hiç vaktim yok desem bana kursu açmasaydınız derler.

Amacım polemik yapmak, kimseyi rencide etmek değil. Sadece birlik, beraberlik içinde olabilmek.

Geri