Temel Elektronik Dersi Kaynak Kitap Önerisi?

Kodla Büyü

tanes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
10.sınıflardaki Temek Elektronik dersi için modül çok da hoşuma gitmedi. Tavsiye edeceğiniz bir kaynak var mı? Kitap, web sitesi, e-kitap, pdf her türlü öneriye açığım

2. Dönem Proteus ağırlıklı normal devreler ve arduino devreleri ile ilgili uygulamalar yapınız hocam. Öğrenciler için daha faydalı. Proteus ile bir çalışma yapabilirsiniz.Direnç görmeden çoçuklar dersi geçiyor. Program öğrensin.

Ders saati uygulama yapmaya yetersizdi, arttırılsın diyorduk, gelecek sene kaldırılıyor.

hocam geçen sene 1.dönem temel elektronik konularını 2.dönem uygulamalı arduino işledim.Bu sene tamamen arduino işlemeyi düşünüyorum

hocam geçen sene 1.dönem temel elektronik konularını 2.dönem uygulamalı arduino işledim.Bu sene tamamen arduino işlemeyi düşünüyorum
Hocam dogru olani yapmissiniz bende oyle yapmayi dusunuyorum.Yillik planda degisiklik yaptiniz mi? Yaptiysaniz paylasabilirmisiniz.

Hocam dogru olani yapmissiniz bende oyle yapmayi dusunuyorum.Yillik planda degisiklik yaptiniz mi? Yaptiysaniz paylasabilirmisiniz.
hocam yıllık planda değişiklik yapmadım çünkü meb bunu vermemizi istiyor resmi olarak plan aynı kaldı içerik olarak uygulamalıya dönüştürdüm herhangi bir problem yaratmaz

hocam yıllık planda değişiklik yapmadım çünkü meb bunu vermemizi istiyor resmi olarak plan aynı kaldı içerik olarak uygulamalıya dönüştürdüm herhangi bir problem yaratmaz
Aynen haklısınız. Bende öğrencilere set aldırmayı düşünüyorum. Seneye ders kalkıyor bari son öğrencilere bi faydası olsun.

Bu sene son senesi olan bir ders için çok gerekli görmüyorum ben, naçizane...

açıkçası ben bu sene baya bi değişiklik yaptım sadece bu derste değil diğer derslerde de aynı şekilde değişiklikler yaptım. Örneğin programlama temelleri dersinde artık console anlatmayacağım. Bunun yerine çocukların daha çok işine yarayacak Visual c# form application anlatıcam ki başladım zaten hemen derslere çocukların daha çok hoşuna gitti hemde işlerine yarar. Ayrıca teknik resim dersindede adobe illustrator öğreteceğim.

Geri