Telafi Eğitimi?

Kodla Büyü

badsector

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar İşletmelerde Beceri Eğitimi dersi kapsamında staja gönderdiğimiz öğrencileri telafi eğitimine almak istediğimiz zaman ne yapmamız lazım? Eğitimin süresini biz mi belirliyoruz, eğitim hangi saatlerde olması gerekiyor, hafta içi mi hafta sonu mu?

Telafi eğitimi haftasonu akşam 5'ten sonra ve haftasonu tüm gün olabilir. Telafi eğitimininaçılması ile ilgili işlemleri de müdür yardımcısı yapar.

Paul' Alıntı:
Telafi eğitimi haftasonu akşam 5'ten sonra ve haftasonu tüm gün olabilir. Telafi eğitimininaçılması ile ilgili işlemleri de müdür yardımcısı yapar.

hafta içi 5'ten sonra, hafta sonu tüm gün demek istediniz herhalde?

demek ki hafta içi staj bittikten sonra akşam 5'ten sonra ders yapabilir, doğru mu anladım?

telafi eğitiminde biz işletmelerde beceri eğitimi dersini okulda ders olarak verdik. işletelere göndermedik.
akşamları 5'ten sonra günde 8 saat, hafta sonlarıda 10 saat vererek tamamladık.
yani haftada 60 saat olarak.
bize okul idaresi işletmelere gönderilmeyeceğini okulda ders olarak yapılacağını söyledi.

proletarya' Alıntı:
telafi eğitiminde biz işletmelerde beceri eğitimi dersini okulda ders olarak verdik. işletelere göndermedik.
bize okul idaresi işletmelere gönderilmeyeceğini okulda ders olarak yapılacağını söyledi.
Neye dayanarak bunu söylediler hocam? Yeterli işletme mi yok?

proletarya' Alıntı:

Hocam eğer işletmeye göndermeyip İşletmelerde Beceri Eğitimi dersini okulda okutmuşsanız neden telafi eğitimi yaptınız ki? Telafi eğitimi staja gönderdiğiniz öğrenciler için yapılmıyor mu?

Arkadaşlar siz "telafi eğitimi"nden ne anlıyorsunuz?
Telafi eğitimi, düz lise mezunu olup sonradan meslek lisesi diploması almak isteyenler için açılmış ve bu kişilerin fark derslerini vererek bu diplamaya sahip olabildikleri eğitimdir.

İşletmelerde beceri eğitimi farklı bir durum. Ben de soruyu okurken işletmelerde beceri eğitimi kısmını atlamışı, telafi eğitimi kısmına odaklandım. Bildiğim kadarıyla işletmelerde beceri eğitimi haftasonu olmaz.

Paul' Alıntı:
Arkadaşlar siz "telafi eğitimi"nden ne anlıyorsunuz?
Telafi eğitimi, düz lise mezunu olup sonradan meslek lisesi diploması almak isteyenler için açılmış ve bu kişilerin fark derslerini vererek bu diplamaya sahip olabildikleri eğitimdir.

İşletmelerde beceri eğitimi farklı bir durum. Ben de soruyu okurken işletmelerde beceri eğitimi kısmını atlamışı, telafi eğitimi kısmına odaklandım. Bildiğim kadarıyla işletmelerde beceri eğitimi haftasonu olmaz.
Hocam benim telafi eğitiminden kastım şu; meslek lisesi son sınıf öğrencilerini staja gönderiyoruz, işletmelerde kazanamadığı yeterliliği okulda kazandırmak için dönem sonuna doğru staja giden öğrencilere kazanamadığı yeterlilikle alakalı olarak ders verme.

Geri