Tekrar Ünv. Sınavına girip kurtukacağım bu meslekten

Kodla Büyü

leventgenc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ünv. sınavına girip öğretmeliği bırakacam(tabi kazanabilirsem)
Ziraat Mühendisliği okumayı düşünüyorum.
Ömer Dinçer'den sonra bu meslekte durulmaz artık...

samet_uğur' Alıntı:
okadar da değil yau...
o kadar a kadar geldi hocam malesef. 5 yıl önceki özlük haklarına bakın bi de şimdikine. bu bile yeter.
Alo 147 diye bişey çıkardılar hocam. neymiş öğretmen şikayet hattı. başka hangi memurluk için var böyle bişey?

alixsaglam' Alıntı:
ziraat müh. istiyorsan rahat kazanırsın hocam..
inşallah hocam. tabi birde nasıl okuyacam onu henüz netleştiremedim çünkü işi bırakamam okurken malum evlenecez daha :)

aynı fikirdeyim ben de ama seneler önce küçümsediğim bölümü şimdi kazanamama korkusu var içimde. çünkü sınava 20 gün kaldı ve ben kitap yüzü açmadım hatta kitabım yok.

samet_uğur' Alıntı:
okadar da değil yau...

ayrıca "o kadar hocam" çünkü onlar da 8-5 biz de. hatta şu anda ziraat mühendisleriyle maaşımızı karşılaştrırsanız aramızda en az 500 600 tl fark olduğunu görürsünüz. ve çalıştıkları kurumda mühendis ünvanları var ama biz öğretmenler olarak sürekli toplumda aşağılanır olduk.

bu günleri de görecekmişiz

lavinia_7' Alıntı:
aynı fikirdeyim ben de ama seneler önce küçümsediğim bölümü şimdi kazanamama korkusu var içimde. çünkü sınava 20 gün kaldı ve ben kitap yüzü açmadım hatta kitabım yok.

samet_uğur' Alıntı:
okadar da değil yau...

ayrıca "o kadar hocam" çünkü onlar da 8-5 biz de. hatta şu anda ziraat mühendisleriyle maaşımızı karşılaştrırsanız aramızda en az 500 600 tl fark olduğunu görürsünüz. ve çalıştıkları kurumda mühendis ünvanları var ama biz öğretmenler olarak sürekli toplumda aşağılanır olduk.

evet bu günleri de gördük malesef. bir ziraat mühendisi bizden 300-400 daha fazla alıyor ... adalete bak. ve bizim mezunlara göre atanmaları daha rahat....

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:

samet_uğur' Alıntı:
okadar da değil yau...

evet bu günleri de gördük malesef. bir ziraat mühendisi bizden 300-400 daha fazla alıyor ... adalete bak. ve bizim mezunlara göre atanmaları daha rahat....
yok be hocam. bikaç yıl önce 7000 ziraat mühendisi atandı, o ara hepsi işe girdi. ondan önce sürünüyolardı, bundan sonrada zor görünüyo.

alfa-turk' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:

samet_uğur' Alıntı:
okadar da değil yau...

yok be hocam. bikaç yıl önce 7000 ziraat mühendisi atandı, o ara hepsi işe girdi. ondan önce sürünüyolardı, bundan sonrada zor görünüyo.
hocam targel projesi ziraat mühendislerini ve veterinerleri ihya etti. bu proje 2008de çıktı. sanırım son ataması bu aylarda olacak. bundan sonra atamaları pek olmaz gibi....

lavinia_7' Alıntı:
açıkçası benimde ne kitabım var nede hazırlığım. Allah'a emanet girecem :)

leventgenc' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:
hocam çok rahat kazanırsınız o bölümü , tedirgin olmayın boş yere....
emin misiniz ziraat mühendisliğinde, tamam bizden biraz daha fazla alıyorlar ama o meslekler pek itibarlı görünmüyor halk arasında...

ben de düşünüyorum.babadan kalan biraz toprak var.degerlendirmiş olurum.ama mebe devam inş.

en güzeli şu an digital matbaacılık,tabelacılık alanında kendini yetiştirmek bu işte büyük paraların döndüğünü ben de bilmiyordum.Böyle bir yerde dışardan freelance tasarımcı olmak, dışardan cd dvd satmak ek gelir kaynağı olabilir.Ben kafayı grafikerliğe taktım.Bu işi sağlamlaştırdığım gün doğru erken emeklilik.

leventgenc' Alıntı:
arkadaşlar ünv. sınavına girip öğretmeliği bırakacam(tabi kazanabilirsem)
Ziraat Mühendisliği okumayı düşünüyorum.
Ömer Dinçer'den sonra bu meslekte durulmaz artık...

İyi seçim hocam 2500 TL civarı alıyorlar. Arazi tazminatı falan :) :)

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
leventgenc' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:
hocam çok rahat kazanırsınız o bölümü , tedirgin olmayın boş yere....
emin misiniz ziraat mühendisliğinde, tamam bizden biraz daha fazla alıyorlar ama o meslekler pek itibarlı görünmüyor halk arasında...
eminim hocam kısmet olursa o işi de devlette yapmayı düşünüyorum bakalım hayırlısı diyeyim :)

yeni öğretmenim ama aynı zamanda inşaat mühendisliğini kazandım kaydım yaptırdım ama gitmiyorum ne yapsam acaba devam mı etsem :D

leventgenc' Alıntı:
eminim hocam kısmet olursa o işi de devlette yapmayı düşünüyorum bakalım hayırlısı diyeyim :)

Meb de öğretmen iken Mühendislik Fakültesi bitirsek , kurumlar arası geçişle mühendis kadrosuna geçmemiz mümkün mü :?:

arkadaşlar bir arkadaşım meterolojide memur (böte mezunu) azerbeycanmıydı yoksa kazakistanmı tam hatırlamıyorum ama orada bir ünv uzaktan eğitim programına kayıt oldu öss ye girerek tabiki.Şimdi okuyor sınavları falan kolay daha doğrusu sınav modulünü açıyorlar sanada 1 hafta veriyorlar çözüyorsun bu şekilde bilgisayar mühendisliğini bitirince maaşı 500 tl artacak birde metorolojinin mühendis kadrosuna geçerse birde 1000 civarı daha artacakmış yanı 3500 civarı falan olacakmış maaşı neyse isteyen arkadaşlar tabi biraz da maddiyat lazım bu tür ünv uzaktan eğitim ile okursunuz türkiyede geçerliliği var ondan sonrada kpss yi girip başka kuruma geçilebilir.

Ama ben o kadar karamsar değilim bir okula girip okumak 4 sene yeniden kpss yeniden atama doğu görevi falan derken istediğimiz şartlara gelene kadar 6 sene geçecek o zaman kadar bizim branşla ilgili kesin bişey yapılır ben bu sene olmasa bile seneye bir düzeltme yapılacağını düşünüyorum.

fahrican' Alıntı:
leventgenc' Alıntı:

Meb de öğretmen iken Mühendislik Fakültesi bitirsek , kurumlar arası geçişle mühendis kadrosuna geçmemiz mümkün mü :?:
hocam bildiğim kadarıyla Meb den diğer kurumlara kurumlar arası geçiş yok.

Şu anda en iyisi kafayı eğip işi düzgünce yapmak verilen bu maaşı almak bu maaş ile ev mi alırsınız araba mı bireysel emeklilik mi olur bir yandan ek iş yapmak.
Çünkü ne kadar okursak diploma sahibi olursak gittikçe dibe batıyoruz.Yüksek lisans+doktora yapan arkadaşım var hiç bir işe yaramıyor.
Valla ben grafiker olcam matbaa olur yerel gazete olur dershane olur ek iş yapcam

Geri