Teknosadan Telefon ALIRKEN 1 değil 10kere DÜŞÜNÜN !!!

Kodla Büyü

can-inlife

Aktif Üye
Teknosadan telefon almak isteyenler MUTLAKA OKUMALIDIR.
TEKNOGARANTİ NEDİR ?
#Teknosadan telefon alınır mı?
Teknosada telefon önerir misiniz?
Teknosadan cihaz alınır mı?
Teknosa telefon şikayetleri..

Hizmetiçi eğitim için gittiğim Aksaray'da telefonum arızalanmıştı.
#Teknosa'dan 24.8.15'te Sony Xperia Z3 almıştım.
Telefona : 1.899 TL,
1 yıl genişletilmiş garanti : 339 TL,
toplam : 2,252 TL.

Garanti Süresi: 3 yıl 2018'e kadar.

TELEFONUMUN BAŞINDAN GEÇEN SÜREÇLER.
1--Haziran 2016 arızalandı
#Teknosa'yı aradım. PTT Kargo ile #AİGSigorta'ya göndermem istenmişti, gönderdim. 2 arızadan birini yapıp gönderdiler.

2--
2.1 : CİHAZI TEKNOSAYA BIRAKTIM

Telefon Mart 2017 cebimde kapandı açılmadı. #AİGSigorta'yı aradım. Teknosa'ya elden vereceksiniz dediler. 40km yolu gidip #Zonguldak #Teknosa'ya verdim. Bu yolu bu olayda 3-4kere gidip gelicem BOŞ YERE hem de.

2.2 : CİHAZ GARANTİ DIŞI MESAJI
Cihazı KVK'ya gönderilmiş.
KVK 1 hafta sonra mesaj attı. Ve cihaz garanti dışı dedi. 1875 TL masrafı dedi. Kabul ediyor musunuz dedi?Hayır yazdım tabiki de.

Sanırım başka bir sıkıntı var diye.
TURCELL'den VODAFONE'a geçiş talep ederek Hat üzerine İPHONE 6S Talep ettim.
Türkcell de taahhütüm bitmemesine rağmen.

2-3: TEKNOSAYA GİDİŞİM ve CİHAZ YAPILACAK DENİLMESİ
Teknosa'ya gittim. Sordum olayı. KVK: "cihaz daha önce açılmış, garanti dışı demiş."
Şok oldum bu tespite. Zira başka kimse açmadı. Teknosa'nın yaptırdığı aig Sigorta hariç.
"Pardon efendim. Biz bu telefonu yaptıracağız. Sürekli böyle sorunlar oluyor" dediler.,
Kesin yapılacak mı dedim?
Evet efendim. Sizin cihazınız #TeknoGaranti kapsamında.
4 kez git gel 10 kusur arama. Hep kesin yapılacak dediler.
Bakın kesin yapılacaksa, ben İPHONE telefon almıyacağım dedim.
ALMAYIN sizin telefonunuz yapılacak dediler.

2:4 AİG Sİgortanın ARAMASI: SERTİFİKA DIŞI deyip GÖNDERMESİ
Teknosa telefonu AİG'ye göndermiş. Orası 10gün sonra mesaj aradı :"Sertifika süresi dışı, red" dedi. Gönderdi!
Şuan telefon bende.

2:5 Şikayetimi yazışım : https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/8136460#answerComplaint-9619327
27.03.2017 gecesi dayanamayıp yazdım şikayeti.
İnşallah çözerler. Çözmezlerse ben MAĞDUR EDİLDİM, BAŞKALARI EDİLMESİN diye.

2:6 Müşteri HİZMETLERİNDEN ARAMALARI
28.03.2017 de #TEKNOSA'dan aradılar.
Önce onlar izah ettiler.
Sonra ben buraya yazdıklarımı onlara özetle anlattım.
Bana "KVK nın sözleşmesi böyle. Sigorta ya da başka bir yerde telefn açılırsa Garanti Dışı olur dediler."
Ben de: "Olabilir. Bunu zaten söylemişlerdi geçen hafta. Bu benim sorunum değil.
Bana Teknosadan "CİHAZ TEKNO GARANTİ KAPSAMINDADIR" dediler.
Ve öyle de olmalı.
Ben sizin talebiniz ve ÖNERİNİZLE #sigorta yaptırdıysam bu benim suçum değil." dedim.

Ve MAĞDUR OLDUĞUMU ANLADILAR.
Dİyecek sözleri yok ki.
"Bakın benim telefonımda TEK ÇİZİK DARBE AÇIK vs vs yok."
Benim sizden tek isteğim Doğal olarak #TEKNOGARANTİ Kapsamında Cihazımı yapmanızdır"dedim.

Ve Biz AİG sigortayı arayalım. Size dönüş yapalım dediler.

2:7 SİGORTA Müşteri HİZMETLERİNDEN ARADILAR
30.03.2017 de Sigorta'dan aradılar.
Teknosa onları aramış.

Sigorta da, süreniz bittiği(sigorta kısmı ilk 1yıl içinmiş) için biz işlem yapamıyoruz diyor.

Teknosa Laf Olsun diye Sigortaya aynı cümleleri kurdurup duruyor.
Oysa yapması gereken : BU Cihaz TEKNOGARANTİ'li. Ben yaptırcam deyip. Çokktan yaptırmalıydın.

Bu cihazın KVK garantisi dışana çıkmasına ben sebep oldum, çünkü müşteriye telefonu ben sigortalattım.
Boy boy reklamını yaptığım #TEKNOGARANTİ ye kaydettim.
EEE hani tekno garantin senin.. ??
Tam tersine Senin yüzünden KVK Garantisinden de olduk.

::: BEKLİYORUZ::::
...
...
... EĞER ÇÖZÜM SAĞLARSAK BURAYA YAZICAM. SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM..
...

ŞUAN İÇİN SONUÇ :
Dünya kadar para verip Teknosadan alıp Dünya kadar para ile #TEKNOGARANTİ ile uzattığım telefonum
Garanti süreci içinde, darbe yok,hasar yok,çizik yok,kullanıcı hatası yok, AMA TAMİR EDİLMİYOR.

NEDEN ?
1.yıldaki sigorta bitmiş, devam eden KVK Garantisi ise teefon daha önce SİGORTADA AÇILDIĞI için DEVRE DIŞI KALMIŞ.
YANİ.
TEKNOSAYA güvenip itimat edip, aldığım cihazı üstüne bir de 300küsür para verip garanti uzatmam, çöpe paraymış.

İnanın. Yurtdışından telefon getirin. Vergisini verin açtırın. Yine de bulaşmayın dedim.

BANA KALAN:
Çöpe giden PARALAR
10larca kez telefon görüşmesi, g
verilen sözler
Kilometrelerce yolu boşa gidip gelme
1 aydır beni oyalamaları, geçen zaman

Geçmiş olsun tüketici hakem heyeti çözecek gibi sinir bozucu bir durum geçmiş olsun.

hasari' Alıntı:
Geçmiş olsun tüketici hakem heyeti çözecek gibi sinir bozucu bir durum geçmiş olsun.
20dün tamir süresinde yapılmayan ürüne SIFIR ürün verilirken,
yapılacak dedikleri ürün yüzünden nerdeyse 1aydır telefonsuz kaldım.

İnşallah.
1-2 gün içinde olumlu dönüş yapmazlarsa Tüketici Hakem Heyetine de başvuracağım.

Ve bu süreci her hafta başka bir platforma ve sosyal medyaya da aktararak,
başkalarının görüp duyması için çabalayacağım.

Zira bu süreci daha önce okumuş olsaydım, benim başıma bunlar gelmezdi.

Bu sorunlar Türkiye'de sürekli yaşanıyor. İstediğin kadar garantili telefon al kullanıcı hatası yada başka bir hata öne sürüp yüzlerce liraya tamirat yapıyorlar.

Yıllardır telefonumu yurt dışından alırım. Garanti kapsamında değil tabi. Ekran kırılsa bile 100 liraya ekranı getirip kendim takıyorum yada telefoncuya taktırıyorum. Türkiye'de aynı telefona 1000 lira fazla para verip sözde garanti kapsamında diye kandırılıp daha fazla zarara uğratılıyor insanlar.Siz Siz olun hiçbir zaman telefona 800 liradan fazla para vermeyin. Zaten bir telefonun maksimum kullanım süresi 2 yıldır. Sürekli kullanılan elektronik cihaz olduğundan çabuk yıpranıp bozuluyor.

benzer olayları panasonic plazma da yaşamıştım. İki kere tamire gitti geldi aynı sorun devam etti hep geçiştirdiler.
En sonun da ikinci el fiyatına sattım kurtuldum. Geçmiş olsun hocam

TEKNOSAYA DİKKAT EDİN. Sıfır olarak aldığınız ürünler teşhir ürünü gelebilir. Dikkat edin.

Geçen hafta süpürge aldım. Her yerde kampanyalar vardı. Gelen süpürge bozuktu. Geri gönderdim. Değiştirin dedim. Ücret iadesi yaptılar. Bu sırada tüm kampanyalar bitti. Süpürge 2400 TL idi şuan 3300 TL. 900 TL zamlı almak zorunda kaldım.

Aynı sorun ithalatçı garantili telefonlarda da oluyor. hepsiburada dan ithalatçı garantili lg g4 aldım. bi kaç gün içinde bozuldu. hatanın benden kaynaklandığını ve 300 tl gibi bir rakamla yapacaklarını söylediler. bende tüm evrakları ve telefonu geri istedim. tüketici hakem heyetine başvurdum ve bi kaç ay içinde paramı geri aldım. vakit kaybetmeden firmaların anladığı tek dil olan tüketici hakem heyetine başvurun. kafanız rahat olsun.

Geçenlerde tv aldım. şu an problem yok ama bundan sonra teknosaya bende soğuk bakıyorum. Tv ye ekstra garanti yapmak için dokuz takla attılar, ayda 16 liraya gelecek sadece falan filan (12 ay). Allah'tan kabul etmedim.

Bugun Vestel şubesine uğradım. 1çay 1kahve içine kadar 2müşteri PARA İADESİ geldi.
1tanesi garantisi bitmiş ürün.

TÜketici hakem heyeti güzel işler başarıyor demek.
Lakin sorgulattım yetkiliye. Kullanıcı hakem heyetine vereli 5ay olmuş.
çok uzun sürüyor demek bu işler.
faturadaki parayı iade ediyorlarmış.

teknosadan 4 yıl önce deck telefon almıştım. eve geldiğimde kutunun daha önceden açıldığını farketiim. telefonu hatta bağladığımda ev telefonum sürekli meşgul uyarısı veriyordu. söküp iade ettim. ogün bugündür teknosaya uğramam.

Ben de note 5 aldim gecen yil teknosadan. Adam bin bir turlu seyler soyledi, bi saat dil doktu 1 yil garanti uzatma pakedi teknogaranti bilmem ne, ben yaptirmamistim. Gecmis olsun..umarim magduriyetiniz giderilir bir an once.

Geçmiş olsun hocam. Bir an önce tüketici hakem heyetine para iadesi için başvurun, başka türlü olumlu sonuç beklemeyin. Başıma benzer olay geldi, arıza fişlerini, faturasını ve dilekçemi yazıp verdim. Bilir kişi istemişler ondan da lehime sonuç çıktı. Bu sefer heyetin kararını bilinmiyor tanınmıyor diye alan çıkmamış, İstanbul'da bir firma idi. Ben de icra dairesine başvurdum kağıdı alır almaz telefonu istediler ertesi günde de parayı yatırdılar. Hakkınızı arayacaksınız sonuna kadar.

Şuç bende.
Siz ne güzel küçük bir deneyimle dikkat etmişsiniz.

Oysa ben 5yıl önce bir kamera almıştım.
Hafıza kartında 10larca resim vardı.
Yani kullanılmış.
ve gerek yok deyip iade etmemiştim. Ve onlarca daha alışveriş yapmışımdır. :-1:

Yıllar önce bende lg netbook almıştım, eve gelip kutuyu açtığımda teşhirde baktığım netbooku kutuya koymuşlar ve sıfır diye bana vermişler sadece kutudaki netbook dışındaki parçalar sıfırdı, bir daha da teknosadan bi şey almıyorum o gün bu gündür, ayrıca fiyatlar çok abartılı...

Hocam bunlar zamanında az kaçak telefom getirmedi. Antep teknosadan biliyorum.. Şu nokia 6300 3110 telefonlar 2 3 sene sonra kapandı. Sattıkları telefonların imeini değiştirdiler sürekli. Çoğu yerde de kapanıp tekrar açıldılar ama eski günahlarını hala örtemediler

Teknosada herdaim en yüksek fiyat vardir.
Benim olayim ben giderim teknosadan ürünü detaylıca anlattırrım incelerim incelettirrim gider dışardan herhangi bir firma yada platformdan alırım.çünkü teknosanin elemanları gerçekten bilgili oluyorlar anlattıkça anlatıyorlar

Teknosadan telefon almak isteyenler MUTLAKA OKUMALIDIR.
TEKNOGARANTİ NEDİR ?
#Teknosadan telefon alınır mı?
Teknosada telefon önerir misiniz?
Teknosadan cihaz alınır mı?
Teknosa telefon şikayetleri..

Hizmetiçi eğitim için gittiğim Aksaray'da telefonum arızalanmıştı.
#Teknosa'dan 24.8.15'te Sony Xperia Z3 almıştım.
Telefona : 1.899 TL,
1 yıl genişletilmiş garanti : 339 TL,
toplam : 2,252 TL.

Garanti Süresi: 3 yıl 2018'e kadar.

TELEFONUMUN BAŞINDAN GEÇEN SÜREÇLER.
1--Haziran 2016 arızalandı
#Teknosa'yı aradım. PTT Kargo ile #AİGSigorta'ya göndermem istenmişti, gönderdim. 2 arızadan birini yapıp gönderdiler.

2--
2.1 : CİHAZI TEKNOSAYA BIRAKTIM

Telefon Mart 2017 cebimde kapandı açılmadı. #AİGSigorta'yı aradım. Teknosa'ya elden vereceksiniz dediler. 40km yolu gidip #Zonguldak #Teknosa'ya verdim. Bu yolu bu olayda 3-4kere gidip gelicem BOŞ YERE hem de.

2.2 : CİHAZ GARANTİ DIŞI MESAJI
Cihazı KVK'ya gönderilmiş.
KVK 1 hafta sonra mesaj attı. Ve cihaz garanti dışı dedi. 1875 TL masrafı dedi. Kabul ediyor musunuz dedi?Hayır yazdım tabiki de.

Sanırım başka bir sıkıntı var diye.
TURCELL'den VODAFONE'a geçiş talep ederek Hat üzerine İPHONE 6S Talep ettim.
Türkcell de taahhütüm bitmemesine rağmen.

2-3: TEKNOSAYA GİDİŞİM ve CİHAZ YAPILACAK DENİLMESİ
Teknosa'ya gittim. Sordum olayı. KVK: "cihaz daha önce açılmış, garanti dışı demiş."
Şok oldum bu tespite. Zira başka kimse açmadı. Teknosa'nın yaptırdığı aig Sigorta hariç.
"Pardon efendim. Biz bu telefonu yaptıracağız. Sürekli böyle sorunlar oluyor" dediler.,
Kesin yapılacak mı dedim?
Evet efendim. Sizin cihazınız #TeknoGaranti kapsamında.
4 kez git gel 10 kusur arama. Hep kesin yapılacak dediler.
Bakın kesin yapılacaksa, ben İPHONE telefon almıyacağım dedim.
ALMAYIN sizin telefonunuz yapılacak dediler.

2:4 AİG Sİgortanın ARAMASI: SERTİFİKA DIŞI deyip GÖNDERMESİ
Teknosa telefonu AİG'ye göndermiş. Orası 10gün sonra mesaj aradı :"Sertifika süresi dışı, red" dedi. Gönderdi!
Şuan telefon bende.

2:5 Şikayetimi yazışım : https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/8136460#answerComplaint-9619327
27.03.2017 gecesi dayanamayıp yazdım şikayeti.
İnşallah çözerler. Çözmezlerse ben MAĞDUR EDİLDİM, BAŞKALARI EDİLMESİN diye.

2:6 Müşteri HİZMETLERİNDEN ARAMALARI
28.03.2017 de #TEKNOSA'dan aradılar.
Önce onlar izah ettiler.
Sonra ben buraya yazdıklarımı onlara özetle anlattım.
Bana "KVK nın sözleşmesi böyle. Sigorta ya da başka bir yerde telefn açılırsa Garanti Dışı olur dediler."
Ben de: "Olabilir. Bunu zaten söylemişlerdi geçen hafta. Bu benim sorunum değil.
Bana Teknosadan "CİHAZ TEKNO GARANTİ KAPSAMINDADIR" dediler.
Ve öyle de olmalı.
Ben sizin talebiniz ve ÖNERİNİZLE #sigorta yaptırdıysam bu benim suçum değil." dedim.

Ve MAĞDUR OLDUĞUMU ANLADILAR.
Dİyecek sözleri yok ki.
"Bakın benim telefonımda TEK ÇİZİK DARBE AÇIK vs vs yok."
Benim sizden tek isteğim Doğal olarak #TEKNOGARANTİ Kapsamında Cihazımı yapmanızdır"dedim.

Ve Biz AİG sigortayı arayalım. Size dönüş yapalım dediler.

2:7 SİGORTA Müşteri HİZMETLERİNDEN ARADILAR
30.03.2017 de Sigorta'dan aradılar.
Teknosa onları aramış.

Sigorta da, süreniz bittiği(sigorta kısmı ilk 1yıl içinmiş) için biz işlem yapamıyoruz diyor.

Teknosa Laf Olsun diye Sigortaya aynı cümleleri kurdurup duruyor.
Oysa yapması gereken : BU Cihaz TEKNOGARANTİ'li. Ben yaptırcam deyip. Çokktan yaptırmalıydın.

Bu cihazın KVK garantisi dışana çıkmasına ben sebep oldum, çünkü müşteriye telefonu ben sigortalattım.
Boy boy reklamını yaptığım #TEKNOGARANTİ ye kaydettim.
EEE hani tekno garantin senin.. ??
Tam tersine Senin yüzünden KVK Garantisinden de olduk.

::: BEKLİYORUZ::::
...
...
... EĞER ÇÖZÜM SAĞLARSAK BURAYA YAZICAM. SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM..
...

ŞUAN İÇİN SONUÇ :
Dünya kadar para verip Teknosadan alıp Dünya kadar para ile #TEKNOGARANTİ ile uzattığım telefonum
Garanti süreci içinde, darbe yok,hasar yok,çizik yok,kullanıcı hatası yok, AMA TAMİR EDİLMİYOR.

NEDEN ?
1.yıldaki sigorta bitmiş, devam eden KVK Garantisi ise teefon daha önce SİGORTADA AÇILDIĞI için DEVRE DIŞI KALMIŞ.
YANİ.
TEKNOSAYA güvenip itimat edip, aldığım cihazı üstüne bir de 300küsür para verip garanti uzatmam, çöpe paraymış.

İnanın. Yurtdışından telefon getirin. Vergisini verin açtırın. Yine de bulaşmayın dedim.

BANA KALAN:
Çöpe giden PARALAR
10larca kez telefon görüşmesi, g
verilen sözler
Kilometrelerce yolu boşa gidip gelme
1 aydır beni oyalamaları, geçen zaman
Teknosa ile ilişkimi 2009 da kesmiştim çok şükür

Geri