Teknosadan aldığım İpad 2. el çıktı

Kodla Büyü

gmaslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, teknosadan kutusunda ipad2 aldım. 2. el olduğundan şüpheleniyorum. Çünkü takvim kısmında yıl boyunca ingilizce notlar yazılmış, içinde fotoğraflar var, angry birds gibi oyunlar indirilip klasör oluşturulmuş. Arkadaşın aldığı ipad ile karşılaştırdım, onun takvim kısmı bomboş, oyun yok, fotoğraf yok. Sinir oldum ya. İlk önce apple mağazasına gidip angry birds oyununun ne zaman yüklendiğini öğrenmeye çalışacağım, sonra da teknosaya gidip sağlam bir kavga çıkaracağım. Öneriniz var mı?

Çok kızgınım ya, sen sıfır fiyatına böyle bir mal sat. Bir de ertesi gün indirime girdi teknosa :cry:

iade üründür sıfırlamayı unutmuşlardır. yada teşhir. sen de iade et. yenisini al

ben onları yarın bir sıfırlayacağım. :x işin yoksa uğraş işte. paranla rezil olmak diye buna derim ben

Bana yabancı biri kullanmış gibi geldi. Fotoğraflardakiler türk değil, notlar ingilizce yazılmış, arkadaş isimleri yabancı. Bence iade ürün bu, yarın sorun çıkarırlar mı diye korkuyorum. O yüzden önce apple mağazısına gidip fatura tarihinden önce kullanıldığını ispatlamanın bir yolunu öğreneceğim.

Hocam internetten aldıysanız eğer kesin teşhir ürünüdür. Büyük firmalar genellikle internet satışlarında ucuz olan ürün olarak teşhir yolluyor. İade edip elden sıfır kutulu birşey almanızı öneririm

Bizimde bir öğretmen arkadaşın babasına aldığı telefonda yüklenmiş resimler çıkmıştı.. Teknosaya iade etti telefonu.. Bereket resimler müstehcen değilmiş.. Pek güvenilir bir yer değil teknosa..

sesumut' Alıntı:
Hocam internetten aldıysanız eğer kesin teşhir ürünüdür. Büyük firmalar genellikle internet satışlarında ucuz olan ürün olarak teşhir yolluyor. İade edip elden sıfır kutulu birşey almanızı öneririm

Yok hocam, eşim maltepedeki teknosadan almış, kendine pes 2013 alırken bunu da tutuşturmuşlar eline. Eşim siyahını istemiş, adam ısrarla beyazını vermiş. Bizimkinin gözü oyunda ya, adam yanında kutuyu açıp "çalışıyor abi" deyip vermiş. Bence o sırada izleri silmeye çalışmış, ama becerememiş.

yıllar önce benzer bir durum cep telefonu için basıma gelmişti. değiştreceklerini söylediler kabul etmedim iade ettim ve bir daha da teknosanın kapsının önünden bile geçmiyorum.

benim de son alışverişim olacak, halbuki ne çok severdim orada gezinip bir şeyler almayı. bu arada sabancıya mı bağlıydı orası, oraya da şikayet edeceğim, apple da.

Bizde carfoursa'dan içinde ibrahim kullanıcısı oluşturulmuş win7li bir laptop almıştık. Neyse dedik, laptopta da sorun, çizik vs. olmayınca uğraşmadık ama gerçekten terbiyesizlik. Ama bizim aldığımız laptopın fiyatı gerçekten makuldü, piyasadan, en ucuzundan 100-150 tl kadar ucuzdu, hatta o fiyata görünce şaşırmıştık ama altında böyle bir bit yeniği varmış.

dün sinirden uyuyamadım, bakalım bu gece nasıl geçecek. sabah dersim yok, koştur dur bakalım.

hocam yapmayın uykunuzu kaçıracak kadar sinirlenmeyin değer mi hiç, halledeceksinizdir eminim haklısınız sonuç olarak;)

ipad2 ye verilen para zaten çöpe itmiş demektir, sıfır olsa ne olacak.. öğretmen maaşıyla..

hallederim halletmesine de bu insanların uyanıklıkları beni çıldırtıyor, alan kişi farketmeyebilirdi. Mesela eşime ver, ruhu duymaz. ama adamın parasını alıyorsun. bu nasıl vicdandır ben anlayamıyorum. bir de teknosadaki satıcının bundaki karı ne ki

Veeee gittim teknosaya, satışı yapan uyanık eleman kendi adını değilde arkadaşının adını işletmiş sisteme. bu bile art niyetini göstermekte. o eleman olmadığından kayıtlı olan isim ilgilendi benimle. adam çok bozuldu, teşhir ürününü satmış size dedi ve benim adımı yazmış dedi. beyazı olmadığından istediler, gebzeden gelecekmiş yarın. şimdi ben şikayet edersem kayıt altındaki isim mi dikkate alınır?

gmaslan' Alıntı:
Arkadaşlar, teknosadan kutusunda ipad2 aldım. 2. el olduğundan şüpheleniyorum. Çünkü takvim kısmında yıl boyunca ingilizce notlar yazılmış, içinde fotoğraflar var, angry birds gibi oyunlar indirilip klasör oluşturulmuş. Arkadaşın aldığı ipad ile karşılaştırdım, onun takvim kısmı bomboş, oyun yok, fotoğraf yok. Sinir oldum ya. İlk önce apple mağazasına gidip angry birds oyununun ne zaman yüklendiğini öğrenmeye çalışacağım, sonra da teknosaya gidip sağlam bir kavga çıkaracağım. Öneriniz var mı?

Teşhir ürünüdür. Teknosa öyle bir riske girmez hocam.

Ürünü satarken de size teşhir ürünü olduğunu belirtmeleri lazımdı. Hatta ben her elektronik ürün aldığımda teşhir olmaması şeklinde satıcıyı uyarırım.

bence hiç muhattap olmayın.. direkt mahkemeye verin.. mağdur edildiğinizi iddia edip tazminat isteyin..
teknosaya giderseniz en fazla olacağı sıfırla değiştirilmesi.. bence bununla yetinmeyin..

Teknosadan ben de soğudum. Haziranda taksitle 4000 TL'ye 47'' tv aldım. Aynı tv şimdi 3000 TL. 3 ayda 1000 TL zarardayım... :verymad:

mesela mediamarkta bunu yapıyor.ben bu tür mağazalarda kılcal çizikleri bile incelerim.Genelde lcd veya notebooklarda ne yapıp edip garantiden dönmüş,müşteri tarafından kullanılmış beğenilmeyip iade edilmiş malları kutulayıp veriyorlar.Ben bir digital baskı merkezinde kutu üstündeki yapışkanların bile yeniden sıfır yapıldığına şahit oldum.

Yarına yenisini verecekler ama bu yaptıkları yanlarına kalsın istemiyorum. Ama kafamı karıştıran satan uyanık eleman arkadaşının adını sisteme kaydetmiş

Geri