TEKNOLOJİ TASARIMA GEÇMEK İSTEYENLER DİKKAT!!!

Kodla Büyü
Bir kaç gündür bu branşın öğretmenlerinin yorumlarını okuyorum bizden farksızlar.. bizim en azından formatörluk diye bır sacmalığımız var da ek ders alıyoruz, onlarda o da yok.

Beyler Tek. Tas. dersi Bilişim Tek. dersinden çok daha kötü duruma gelecek yanlış yoldasınız bence..

narsist' Alıntı:
Bir kaç gündür bu branşın öğretmenlerinin yorumlarını okuyorum bizden farksızlar.. bizim en azından formatörluk diye bır sacmalığımız var da ek ders alıyoruz, onlarda o da yok.

İşte ben de formatörlük denen o saçmalık yüzünden alan değiştirmeyi istiyorum ama tek tas geleceği de düşündürüyor tabi.

seneye 6. sınıflarda teknoloji tasarım olmayacak ve birçok teknoloji tasarım öğretmeni maaş karşılığı çalışacak yada maaş karşılığını dolduramayacak...

edak45' Alıntı:
seneye 6. sınıflarda teknoloji tasarım olmayacak ve birçok teknoloji tasarım öğretmeni maaş karşılığı çalışacak yada maaş karşılığını dolduramayacak...

Acaba Bakanlık bunun için bi önlem düşünüyor mu ki? Bu kadar Öğretmeni o alana geçirdiklerine göre. Ya dersin içeriğini değiştirecek, ya da saatini artıracak...
Yoksa seneye bunlar da başlarına bela olacak... :!:

Eğitim sistemimizin en faydalı dersini önce müfredatı ve planı ile oynayarak, sonra da ders saatini düşürerek getirdikleri hale bakın.

Teknoloji ve Tasarım dersi girişimcilik, kalite, tasarım, üretim vs. konularını da içerecek şekilde bir takım revizyonlardan sonra çok çok çok (ama eski iş teknik dersini dışlamayan bir müfredatla, yeni müfredatın karışımı olmalı) faydalı bir ders.

Ama gelin görün ki yeni sistemde bu ders de darbe yedi.

Bizden daha kötü durumda oldukları açık, ben başka branşa geçmek istemezdim, teknoloji tasarıma hiç. Ama belki müfredatı değişse, ders sayısı artsa olabilir.

Geri