Teknik Öğretmen Ünvanı

Kodla Büyü

cloudy

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Tek bölümü olan bir ÇPL de Teknik Öğretmen olarak görev yapıyorum. Bu sene öğrenci yokluğundan bölümüm kapandı Teknik Öğretmen Ünvanı düşer mi? Devam mı eder? Bu konuda bilgisi olan, duyan, bilen, başına gelen arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Teknik öğretmenlikle ilgili açıklama olan yönetmelikte kadronun meslek lisesinde olması yazıyordu hatırladığım kadarıyla. Bölüm kapanmış olabilir ama sonuçta siz o okulda kadrolusunuz ünvan tabiki devam eder.

Meslek lisesinde olması ve fiilen derse girmesi yazıyor. Memurlar nette eğitim öğretim tazminatı diye aratırsanız çıkacaktır.
Teknik öğretmen ünvanınız düşmez, eğitim öğretim tazminatınız düşer.

Meslek lisesinde olması ve fiilen derse girmesi yazıyor. Memurlar nette eğitim öğretim tazminatı diye aratırsanız çıkacaktır.
Teknik öğretmen ünvanınız düşmez, eğitim öğretim tazminatınız düşer.
Hocam zaten sıkıntı olan tazminat hala maaşıma yansıyor. Mevzuat dışında olan bir parayı almak istemem, ilçede de bu mevzuya hakim olacak biri yok gibi. O yüzden sizlerin bilgisine başvurdum.

II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

Geri