Teknik öğretmen tazminatı

Kodla Büyü

ayyy

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, teknik öğretmen tazminatı ile ilgili sorularım var, bir türlü emin olamadım. İlk olarak bir Endüstri meslek lisesinde sözleşmeli olarak göreve başladım 2 sene sözleşmeli çalıştım, aynı okulda kadroya geçtikten sonra teknik tazminat aldım. (öyle biliyorum) Daha sonra bilişim bölümü olan bir ticaret lisesine tayin oldum (3 senedir aynı okuldayım) okuldaki memura sorduğumda eski okulunuzda sahip olduğunuz hakların tümüne burada da sahipsiniz demişti. Okuldaki diğer branş arkadaşım ilköğretimden gelmiş seneler önce (benden daha önce), bu okula ilk geldiğinde de ticaret liseleri, erkek teknik eğitime değil, ticaret turizme bağlı olduğu için teknik tazminat alamadığını söyledi, bunun için seneler önce uğraşmış fakat sonuç alamamış. Bordroda teknik öğretmen tazminatı alıp almadığımızı nereden anlıyoruz, ayrı bir kalemde mi gösteriliyor, okuldaki idareci ve memurun da bilgisi yok. Ben alıyor muyum almıyor muyum emin değilim, alıyorsam ve diğer arkadaş almıyorsa bu tuhaf bir durum değil mi? (İkimiz de teknik öğretmeniz) Bordro örneğini ekliyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 701
bordro size mi ait? 7.yılını çalışan bir teknik öğretmen nasıl 7.derece olabilir? ocak ayı bordronuzu eklerseniz onun üzerinden bakalım hocam...

ESEF mezunuyum. teknik öğretmen olarak kabul ediliyoruz fakat 8/1 dereceden değil 9/1'den başlatıyorlar.

Aralık 2015 bordrosu bu, bana ait. Ocak ayını da eklerim tabi, 2005'ten sonra başlayanlara ilave 1 derece verdiler bilginiz vardır. Ayın 15'inden önce o derece mebbise işlendi. 6/2 görünüyorum şu an fakat e-bordroda 7/2 görünüyor. Ayrıca Ocak ayında rapor kesintim oldu. Daha açıklayıcı olacaksa ocak bordrosunu da ekleyebilirim tabi.

hocam teknik öğretmen olmanızdan kaynaklanan farkı alıyorsunuz. ocak ayında kesintiler olduğu için aralık ayından açıklayayım. özel hizmet tazminatı yazan yer sizin derecenizde bir branş öğretmeni için 833 olur. sizinki ise +118 farkla 951. ocak ayı için ise 890 + 126 olması lazım.

yalnız şöyle bir şey var bu iki ayrı kalem bordroda farklı alanlarda gözükmesi lazım. sizinki gibi ikisi birlikte özel hizmet tazminatının içinde hesaplanırsa 15 tl civarı bir kaybınız oluyor.

şu konuyu bir inceleyin. ve en kısa zamanda dilekçe verip düzelttirin.
maas-f250/ek-tazminat-t147449.html

bilisim-tef' Alıntı:
hocam teknik öğretmen olmanızdan kaynaklanan farkı alıyorsunuz. ocak ayında kesintiler olduğu için aralık ayından açıklayayım. özel hizmet tazminatı yazan yer sizin derecenizde bir branş öğretmeni için 833 olur. sizinki ise +118 farkla 951. ocak ayı için ise 890 + 126 olması lazım.

yalnız şöyle bir şey var bu iki ayrı kalem bordroda farklı alanlarda gözükmesi lazım. sizinki gibi ikisi birlikte özel hizmet tazminatının içinde hesaplanırsa 15 tl civarı bir kaybınız oluyor.

şu konuyu bir inceleyin. ve en kısa zamanda dilekçe verip düzelttirin.
maas-f250/ek-tazminat-t147449.html

Hocam çok teşekkür ederim ilginize. Ayrıntılı olarak incelicem, sağolun.

atakom' Alıntı:
ayyy' Alıntı:
ESEF mezunuyum. teknik öğretmen olarak kabul ediliyoruz fakat 8/1 dereceden değil 9/1'den başlatıyorlar.
hocam sizin de 8/1 den başlamanız gerekiyor, konuyu bi inceleyin isterseniz
http://www.bilgisayarbilisim.net/me...nlari-tef-gibi-1-derece-alabilir-t140151.html

Hocam bizim fakültenin mezunları bu konunun üzerine çok düştüler vakti zamanında, dereceyi alanlar olduğunu duydum, okudum forumlarda, fakat dereceyi başvurusunu yapıp derecesi kabul edilen ama sonra tekrar geri alınan arkadaşlarım oldu. ESEF mezunları şu an benim bildiğim ve araştırdığım kadarıyla teknik öğretmen statüsünde, tek farkı maalesef TEF''le aynı derecede başlamıyor olmamız.

darkghostone' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ;

Teknik Eğitim Fakültesi mezunu Bilgisayar Öğretmeniyim. Milli Eğitim Bakanlığı - Halk Eğitim Merkezinde kadrolu öğretmen olarak ders veriyorum.

2016 Ocak
Özel Hizmet Tazminatım:890,67 ve Ek tazminat verilmiyor.

Ek tazminat alabilir miyim? Bilgisi tecrübesi olan arkadaş bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

Alabilirsin hocam.

DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARAR
A. Eğitim Öğretim Tazminatı:
II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

a) Bilgisayar, bilgisayar bakımı ve onarımı-işletme, elektrik, elektronik, elektro mekanik taşıyıcılar (asansör), gemicilik, gemi elektroniği ve haberleşme, gemi makineleri, güverte-güverte avlama, makine, iş makineleri, döküm-izabe, metalişleri, model, motor, tesviye, telekomünikasyon, tekstil dokuma, tekstil boya-baskı desen, tekstil iplikçilik-iplik, tekstil kalite kontrol, tekstil örme, endüstriyel elektronik, mikroteknoloji, radyo televizyon;

-En az 4 yıl yükseköğrenim görenler................................................................................ : 15

-En az 2 yıl yükseköğrenim görenler................................................................................ : 10

V SAYILI CETVEL
İlave Eğitim-Öğretim Tazminatı Ödenecek Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı
Mesleki ve Teknik Öğretim Okul ve Kurumları
1 Adalet Meslek Lisesi

2 Akşam Sanat Okulu

3 Akşam Ticaret Meslek Lisesi

4 Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi

5 Anadolu Basın Yayın ve Reklamcılık Meslek Lisesi
.
.
.

30 Halk Eğitim Merkezi