Teknik öğretmen tazminatı e bordroda ne olarak görünüyor???

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Askerliğim yeni bitti. Bu ay ilk defa teknik öğretmen olarak maaş alıcam. Bildiğim kadarıyla teknik öğretmenlere 80 lira civarında ödenen ek bi para var. Yalnız az önce e bordromu incelemedim ama böyle bi başlık ve ücret göremedim.

Teknik öğretmen tazminatı bordrodo hangi başlıkta görünüyor? Ben mi yanlış bakıyorum?

hocam taknik öğretmenlikle ilgili 80-90 liralık kısmı ayrı bi başlık olarak görmezsin.. Özel Hizmet Tazminatı kısmı var..ordaki miktar teknik öğretmenlerde diğer öğretmenlere göre 80-90 lira civarı fazladır. 6-1' i olarak aldığım Özel Hizmet Tazminatı 612.37 lira..

branş veya sınıf öğretmeni 520.51 tl
teknik öğretmen Ek Öz.Hz.(35) 91.86 tl
yani toplam 612.37.tl

net rakamlardır bordro bu şekilde görünüyor...

Ekli dosyalar

• a.JPG
    a.JPG
    6.7 KB · Görüntüleme: 3,309
bazılarında birleştirilmiş olarak bazılarında ayrı ek olarak görünebilir o yüzden önemli olan toplamıdır.

haksızlık bu para canım.Ya bize de verin yada kaldırın. Bize vermeyceğinize göre kaldırın gitsin :)

Biz öğretmen değiliz ki.
Teknik Öğretmeniz.
Olsun o kadarcık farkımız :)

teknik öğretmenin maaş karşılığı 20 saat, diğer bt öğretmenlerinin 15 saat. Bunun nesi haksızlık?
fercanx' Alıntı:
haksızlık bu para canım.Ya bize de verin yada kaldırın. Bize vermeyceğinize göre kaldırın gitsin :)

yuci81' Alıntı:
teknik öğretmenin maaş karşılığı 20 saat, diğer bt öğretmenlerinin 15 saat. Bunun nesi haksızlık?
fercanx' Alıntı:
dediğin doğru hocam haftada 5 saat kayıp var 1 ayda 20 saat eder. 20 saat ekders 150 tl eder. bence tazminatı kaldırsınlar 150 tl versinler bize :) böylece haksızlık ortadan kalksın...

Temmuz'da meslek lisesinden ortaokula geçtim. Temmuz bordrosunda da, Eylül bordrosunda da "Özel Hizmet Tazminatı" ve "Ek Öde.(666 KHK" aynı.
Özel Hizmet = 729.51 TL
Ek Ödeme = 474.18

Şimdi bu durumda hala teknik öğretmen tazminatı mı alıyorum yani?

Bu arada diğer branş öğretmenlerinden bazılarının ÖZel Hizmet Tazminatı 729 TL'den fazla.

Ekli dosyalar

• bordro.png
    bordro.png
    3.1 KB · Görüntüleme: 2,395
bilgisayarbilisim33 hocam ben de sizin gibi meslek lisesinden ortaokula geçtim. Sizin eklediğiniz resimdeki gibi benim bordroda ağustos ayında özel hizmet tazminatı 729.51, eylül ayında ise 620.09 ek ödemeler ise iki ay da aynı sizinki gibi. Ortaokula geçince atölye öğretmeni olmadığımız için özel hizmet tazminatının düşmesi gerekiyor. Bence siz eylül maaşını fazla aldınız.

banada fazla yatıyor kaç kere söyledim yinede düzeltmediler :S ne oalcak bilmiyorum.önceki mutametin hatasının cezasını bizmi çekelim? nedir bunun yolu=?

coderfree' Alıntı:
bilgisayarbilisim33 hocam ben de sizin gibi meslek lisesinden ortaokula geçtim. Sizin eklediğiniz resimdeki gibi benim bordroda ağustos ayında özel hizmet tazminatı 729.51, eylül ayında ise 620.09 ek ödemeler ise iki ay da aynı sizinki gibi. Ortaokula geçince atölye öğretmeni olmadığımız için özel hizmet tazminatının düşmesi gerekiyor. Bence siz eylül maaşını fazla aldınız.

Peki bazı branş öğretmenleri de 729 TL alıyor. Hatta bazıları 800'den fazla. Ama onların derece kademeleri benden yüksek, bunula alakası olabilir mi acaba? Ben 6/2'yim. Diğerleri 1/4 falan

Re: Ynt: Teknik öğretmen tazminatı e bordroda ne olarak görünüyo

fercanx' Alıntı:
Teknik öğretmen maaş karşılığı 20 saat girer, normal öğretmen 15. Neresi haksızlık anlamadım.

Re: Ynt: Teknik öğretmen tazminatı e bordroda ne olarak görünüyo

tcoalngsau' Alıntı:
banada fazla yatıyor kaç kere söyledim yinede düzeltmediler :S ne oalcak bilmiyorum.önceki mutametin hatasının cezasını bizmi çekelim? nedir bunun yolu=?
Er veya geç ödersiniz. Ben devlete bu yüzden 750 tl borç ödedim.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
coderfree' Alıntı:

Peki bazı branş öğretmenleri de 729 TL alıyor. Hatta bazıları 800'den fazla. Ama onların derece kademeleri benden yüksek, bunula alakası olabilir mi acaba? Ben 6/2'yim. Diğerleri 1/4 falan
Evet dediğiniz şekilde kıdemle de alakalı. 1-2. dereceler %100, 3 ve 4 %95, diğerleri %85 alıyor. Mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarında, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak çalışanlardan en az 4 yıl yüksek öğrenim görenler %15 daha, 2 yıl görenler %10 daha alırlar.
Ben de 6/1 'im %85 üzerinden alıyor olmam gerek.

Ben ara tatilde alan değişikliğinden mesleğe geçtim matbaa teknolojisi öğretmeniyim. Şubat Mart ayında ek tazminat alamadım halbuki işleyip MEM e bildirdik dediler.bunu nasıl alabilirim

özel hizmet tazminatınıza bakın
http://www.ozkansoft.com/mahep.php
yukarıdaki siteye gerekli bilgileri girin, branşınızı girmeyi unutmayın, sonra da bordronuzla karşılaştırın, bir kuruşluk fark çıkarsa önemli değil, ama 3-5 lira bile fark çıkıyorsa bir yerde mutemetler yanlış yapmış demektir, mutemetinizle görüşün. Okulunuzdaki idareciyle görüşmeyin, doğrudan ilinizdeki ilçenizdeki maaşı hazırlayan mutemetle görüşün.

Geri