Teknik öğretmen ek tazminatı

Kodla Büyü

checkingen

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Bizim müdür aldığımız ek tazminatın fiilen derse girmediğimiz yaz aylarında kesilmesi gerektiğini söyledi. Böyle bişey var mı sizde nasıl uygulama..?

ne ilginç adamlar var.. o zaman sen de ona de ki hocam: müdür bey siz de okula gelmediğiniz vakitlerdeki ücretleri saat saat hesaplayın geri iade edin deyin.. sabah 9-10 gibi okula gelirler sonra hoop bi telefon milli eğitimde toplantı var der çeker gider.. ondan sonra akşama kadar bul bulabilirsen.

Adam nasıl düşünmüş, nereden çıkarmış. baya kafa yormuş olmalı. (ÖYLE BİŞEY YOK)

bu ücret, ek dersin değil maaşın bir parçası, yazın okul yok diye eğitim-öğretim tazminatı kesiliyor mu, bu da aynı hesap.

hocalarımın da belirttiği gibi, bu teknik öğretmenlerin maaşlarına yansıtılan bir farktır. Bunun yaz tatili ya da başka bir şey ile alakası yoktur. Teknik eğitim fakültesi olan öğretmenler (bilişimciler mesela %15 lik )ek tazminatı net maaşlarına yansır.
ek ders, yaz tatili, resmi tatil vs.. ile bu ek tazminatın bir alakası yoktur.

Bu linki inceleyebilirsiniz.
http://www.memurlar.net/haber/329506/

Hocalarım aşağıdaki maddeye göre böyle bir yorum yapıyor müdürümüz;

II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

checkingen' Alıntı:

II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.
Hocam o madde meslek lisesine atanıp ta bilişim bölümü olmayan okullardaki teknik öğretmenler için uygulanıyor.

checkingen' Alıntı:

Hocam müdürünüzün aslında müdür olmadığı belli :) siz müdürünüze gidin bakanlığa yazın belki ciddiye alırlar diye söyleyin. Bu madde yoruma açık bir madde değil açık açık TEKNİK EĞİTİM MEZUNU olupta Meslek liselerinde çalışmayanlar için konulmuş bir madde. Zaten müdürünüzün elinden de birşey gelmez :D

Teknik öğretmen ne yapıyomuşta alıyomuş bu tazminatı. Çok mu yıpratıcıymış işleri. Kaynak mı yapıyomuş, çimento mu karıyomuş. Hadi ortaokuldaki almasın bu tazminatı ona ben de karşıyım da adında teknik geçiyo diye teknikle alakası olmayanlar da almasın.

pisagorean' Alıntı:
Teknik öğretmen ne yapıyomuşta alıyomuş bu tazminatı. Çok mu yıpratıcıymış işleri. Kaynak mı yapıyomuş, çimento mu karıyomuş. Hadi ortaokuldaki almasın bu tazminatı ona ben de karşıyım da adında teknik geçiyo diye teknikle alakası olmayanlar da almasın.

aynen dediklerini yapıyorum... eee şimdi bize hammal da dersin... :D

ben de liseyi üniversteyi senin gibi okumak isterdim ama olmadı işte.....şansa bak teknik öğretmen olduk yeri geliyor pencere tamiri yeri geliyor harç yapıyoruz.... tabi sen nereden bileceksin ..sadece gördüğün iyi şeyler var ya gözünün kaldığı...merak etme 300 lira için değmez...ama ben mutluyum meslek lisesinde....ve öğretmenliği seviyorumm. hııı bide formatör öğretmen görevlendiriyorlar... ona da bişey söylüyorsun bin dereden su getiriyor...
bazıları hariç tabiiii....

pisagorean' Alıntı:

Hocam bak bu zihniyet iyi bir zihniyet değil. Milletin haklarına laf edeceğinize kendi haklarınızın iyileştirilmesi için mücadele edin. Teknik öğretmenlere atıp tutmakla olmuyor bu işler.

Teknik öğretmen kadar taş düşsün öyle müdürün başına. Hafta sonları da girmiyoruz derse, koordinatörlük saatleri de fiilen girilen ders değil. Bunları niye hesaba katmamış acaba ileri zekalı müdür arkadaş.

Yaz tatilinde öğretmenliğimiz düşüyor, işsiz sayılıyoruz sanki.

Teknik öğretmen 100 tl fazla alır ama girdiği dersten 20 saat maaş karşılığına kesilir, teknik olmayan böteci ise 118 tl almaz ama girdiği dersten 15 saat maaş karşığına kesilir. Haftada 5 saat ayda 20 saat olmak üzere ayda ortalama 200 tl eder. Hangisi mantıklı...

Türkiyedeki tüm meslek liselerinde görev yapan tüm meslek dersi öğretmenleri (200.000 kadar öğretmen) yazında bu ücreti almaya devam ediyorlar. Sonuçta meslek lisesinde görev yapıyorsanız almanız gerekiyor.

zeybekd' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Hocam bak bu zihniyet iyi bir zihniyet değil. Milletin haklarına laf edeceğinize kendi haklarınızın iyileştirilmesi için mücadele edin. Teknik öğretmenlere atıp tutmakla olmuyor bu işler.
:+1:
Hocam sözlerinize aynen katılıyorum. Bazı öğretmen arkadaşların amacı diğerlerinin elde ettiği hakları eleştirmekten öteye geçmiyor malesef. Konuyu açma sebebime bakın birde gelinen şu noktaya kime ne diyoruz ki yazık..

Merhaba arkadaşlar,
Teknik Öğretmenim ve Halk Eğitim Merkezinde görev yapıyorum.
İlçe de Mebbis Yöneticisi oldum. Ek Tazminat hakkım için HEM Müdürü "kesilmez teknik öğretmensin sen, hakkın bu" diyor, ilçe de şef olarak görevli kişi "kesilir, fiili derse girmiyorsun" diyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
teşekkürler

checkingen' Alıntı:
zeybekd' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

:+1:
Hocam sözlerinize aynen katılıyorum. Bazı öğretmen arkadaşların amacı diğerlerinin elde ettiği hakları eleştirmekten öteye geçmiyor malesef. Konuyu açma sebebime bakın birde gelinen şu noktaya kime ne diyoruz ki yazık..

metal işleri kaynak yapıyor...
yapı işleri çimento karıyor...

Geri