Tek.Tas 'a geçenler, memnun musunuz?

Kodla Büyü
Yakında muhtarlıklar kapatılıyor muhtarlarıda tek tasarıma geçireceklermiş :) öğretmenlikten geçen arkadaşların tayin işi zor çünkü muhtarlar eskiler ve hizmet puanları yüksek :)

deli misiniz ne işiniz var. ben bilgisayar programcılığı mezunuyum. bitirdikten sonra hem ünv sınavına hem dgs ye girdim o sene dgs olmadı. ünv sınavı ile meslek liselerine ek puan veriyor diye teknoloji tasarım bölümünü kazandım. (Ailem sadece Ankara diye ısrarcıydı) 1.sınıfta sonunda tekrar dgs ye girdim bu sefer Ankara tuttu ve o bölümü bıraktım. o bölüm ile bizim bölüm arasında dağlar kadar fark var. bilgisayar bölümünü okuyup sonra teknoloji tasarım öğretmeni olmak kalitenizi düşürmekten başka birşey olamaz. kimse gücenmesin.

Teknoloji Tasarım yol geçen hanına döndü neyinden memnun olacaklar yakında onların burnu da ...

Müdürler Müdür yardımcılarıda Tek tasa geçti full benim anlamadım kadrolu atanan arkadaslar fılan nasıl bir ortam :D :puhaha:

Teknoloji tasarıma geçtim ve çoooook memnunum. Memnun olmam için o kadar çok neden var ki!
Öncelikle, teknoloji tasarıma geçmeseydim ne olacaktı onu yazayım:
Formatör başvuruları alınırken (biliyorsunuz henüz BT rehberliği yoktu) 2 okul ihtimalini öğrenince müdürümle konuştum. Maaş karşılığını dolduracak kadar ders versin de formatörlüğe başvurmayayım diye ama müdür kabul etmedi.
Tamamen ZORUNLULUKTAN formatörlüğe başvurdum yani kesinlikle ek ders hayranlığından değil.
Ve tam da düşündüğüm gibi 2 okul çıktı bana. Okulumun yakınındaki lisenin öğretmeni maaş karşılığını doldurduğundan başvuru yapmamış.
Bu durumda 2 okulun işi, 2 idarenin stresi (ki bu 2. okulun idaresinin bilgisayar öğretmenini eşek gibi çalıştırdığını biliyorum, zaten bu yüzden başvurmadı ya öğretmeni de),çalışma saatleri konusunda yine bir boyun eğme, izin isteyebilmek için bin dereden su getirme, 2 okulda bulunan toplam 150 öğretmene laf anlatma derdi.... bunları saymama gerek yok zaten hepiniz bunları yaşıyorsunuz hala.

İşte alan değişikliğine zaten var olan sorunlara özellikle bu 2. okul belası eklendiği için tek tercihle, sadece kendi okulumla başvurdum ve oldu. Ne değişti?

Çok şey değişti :D
Öncelikle bana bilgisayar işi için gelen insanlara artık teknoloji tasarım öğretmeni olduğumu söyleyip geri çevirmenin zevkine paha biçilemez. Bununla ilgili bir sürü anım oldu şimdiden.
Bu yıl sınıf almak istemedim, 28 saat dersim var. Seneye ve sonraki sene ve daha sonraki sene de ...... norm fazlası olma ihtimalim yok. Zaten bunu hesaplayarak başvuru yaptım. 7 ve 8. sınıflarda bu ders zorunlu, büyük okullarda en az 25 saat garanti. Formatörlük belasından aldığım fazladan 200 lira kimin olursa olsun umrumda değil.
Şu formatörlük belasından istifa etmek için yazdığım dilekçenin her kelimesinde yaşadığım mutlululuğu sözlerle anlatmak mümkün değil.
Teneffüslerde oturup rahaaat rahat çayımı yudumlarken birileri çağıramıyor artık, ya da önüme bilgisayar gelmiyor. Beni gören her öğretmenin aklına artık evdeki bilgisayarı gelmiyor...vs
Rahaaat rahat dersime giriyorum, derse hiç bir öğrenci gelip A müdür yardımcısı acil sizi çağırıyor demiyor. (ki bu acil konular da genellikle müdür yardımcısının radyo dinleyememesi falan olurdu ya neyse)
Ve öğlen olduğunda saat 12:20'de rahaaat rahat çıkıp evime geliyorum. Kimseye gidebilir miyim demiyorum, kimse de gidemezsin diye benimle saat pazarlığına girmiyor.
Müdürü ve müdür yardımcılarını sadece ben istediğimde görüyorum, kimse odasına çağıramıyor. Müdürü en son 2 hafta önce gördüm sanırım.
Bilgisayar sınıfının önünden geçerken, kapısını bile görsem içim daralıyor. Önünde kapıya saldıran seçmeli ders öğrencilerini(bt sınıfında yapılıyor 5. sınıfların seçmeli dersleri) gördükçe "Allah'ım nasıl doğru bir karar vermişim!" diyorum.
Zaten farkındaydım, bilgisayar sınıfında ders yapmanın ne kadar zor olduğunu ama normal sınıfta ders yapmanın bu kadar rahat, bu kadar huzurlu olduğunu tahmin bile edemezdim.

s_bote hocamızın dediği "iki alan arasında dağlar kadar fark var" sözüne katılıyorum tabi ki. İçerik farklı ama gayet de eğlenceli geçiyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum bile. Stres yok sıkıntı yok. Hiç yorulmak yok. Ama şu sözünüze katılmıyorum "bilgisayar bölümünü okuyup sonra teknoloji tasarım öğretmeni olmak kalitenizi düşürmekten başka birşey olamaz" Bilgisayar bölümünü okudum, bölümümü 1.likle bitirdim, yarışmalara katıldım ve Türkiye genelinde grubumla birlikte ilk 3'e de girdim. Bilgisayar öğretmeni olarak 5 yıl çalıştım, hiç bir şeyin kalitemi yükselttiğimi görmedim.
Bilgisayar öğretmeni olarak siz kendinizi istediğiniz kadar kaliteli görün ama öyle değil işte. 5 senedir attığım formatın hatti hesabı yok mesela ama format atmanın kariyerime ya da kaliteme bir katkısı da yok. Daha fazla format attıkça daha kaliteli olmuyor insan. 5 para etmez diye değerlendirdiğiniz öğretmenlerin sınıfına gidip onlar tertemiz giyinmiş, süslenmiş dersini anlatırken, ellerini sürmeye çekindikleri iğrenç kabloları masanın altına girip takmanın ya da virüs bulaşmış flash belleklerini temizlemenin de kalitemizi arttırdığı yok. Sanki bilgisayar öğretmeni iken projeden projeye koşuyoruz da, olmayan kaliteden bahsediyorsunuz Format atarak para kazanacak olduktan sonra bir dükkan açmak daha az stresli ve daha kazançlı değil mi?

hasari hocam size yakıştıramadığım bir tabir kullanmışsınız "yakında onların burnu da...." Yakında burnum sizin hayal ettiğiniz gibi ....'ya değer mi bilmiyorum ama bilgisayar öğretmeni olarak 5 yılım o .......'nın içine tepeden tırnağa batmış olarak geçti. Şimdi sadece burnumun hesabını mı yapayım? Siz hala o ......'nın içine batmış görmüyorsanız, kendinizi tek-tas öğretmeninden üstün görüyorsanız özel bir formülünüz var demektir. Forumda paylaşın da millet kurtulsun.

Çok yazdım ama sonuç olarak şunu söylüyorum "teknoloji tasarım öğretmeni olacağımı bilsem hiiiiç ders çalışmazdım ne lisede, ne üniversitede" ama şundan da eminim devlet okulları ve eğitim sistemi bu kadar dibe vurmuşken matematik anlatsan neee, teknoloji tasarım anlatsan ne? Siz hiç matematik anlattı diye madalya takılan bir öğretmen gördünüz mü? Öğretmenlik mesleğinin kalitesi kaldı mı da tek-tas öğretmeninin kalitesini düşük görüyorsunuz? Benim ek dersim ve maaşım hesabıma yatıyor mu yatıyor. Tek-tas anlatıyorum diye daha az mı para alıyorum, hayır. O halde???

Siz memnun olabilirsiniz ama BT Öğretmenliğini okuyupta başka bir branşa geçmeyi doğru bulmuyorum. Şimdilik altınız kuru olabilir ama sonraki senelerde hep birlikte sizin bölümü yani Teknoloji Tasarım dersinin akıbetini hep birlikte göreceğiz.
Ben hayatımda kimseyi aşağılamadım sizi ve Teknoloji Tasarım dersini de öğretmenilerinide kesinlikle aşağılamıyorum. Yazdıklarımı yanlış anlamışsınız. Sizin bölümün ilerde bir geleceği olmadığından bahsediyorum. Bu kadar karışık branştan öğretmenleri olan bir bölüm sonuçta...bu bölüm her branştan öğretmen aldı. Siz bu durumları doğru buluyorsanız söyleyecek bir şeyim yok.
Umarım bu senede değil her sene mutlu olursunuz. öğrencilerinize bu dersi zevkle anlatırsınız. Ben gücümün yettiği kadar bu bölümde gereken mücadeleyi vereceğim. Belki günün birinde bizlerinde önemi anlaşılır ve gereken önem verilir.
Giden gitti kalan sağlar bizimdir. :)

hasari' Alıntı:
Siz memnun olabilirsiniz ama BT Öğretmenliğini okuyupta başka bir branşa geçmeyi doğru bulmuyorum. Şimdilik altınız kuru olabilir ama sonraki senelerde hep birlikte sizin bölümü yani Teknoloji Tasarım dersinin akıbetini hep birlikte göreceğiz.
Ben hayatımda kimseyi aşağılamadım sizi ve Teknoloji Tasarım dersini de öğretmenilerinide kesinlikle aşağılamıyorum. Yazdıklarımı yanlış anlamışsınız. Sizin bölümün ilerde bir geleceği olmadığından bahsediyorum. Bu kadar karışık branştan öğretmenleri olan bir bölüm sonuçta...bu bölüm her branştan öğretmen aldı. Siz bu durumları doğru buluyorsanız söyleyecek bir şeyim yok.
Umarım bu senede değil her sene mutlu olursunuz. öğrencilerinize bu dersi zevkle anlatırsınız. Ben gücümün yettiği kadar bu bölümde gereken mücadeleyi vereceğim. Belki günün birinde bizlerinde önemi anlaşılır ve gereken önem verilir.
Kesinlikle kalan sağlar bizimdir :)

hasari' Alıntı:

Kimseyi aşağılamıyorum yazarken bile bakın ilk cümlenizde hala hiç hoş olmayan bir tabir kullanıyorsunuz. Uzun zamandır bu forumda çoğu mesaja cevap yazmıyorum çünkü çoğu kullanıcı forumda bayan bilgisayar öğretmenlerinin de olduğunu unutarak her şeyden önemlisi öğretmene yakışmayan cümleler kuruyor. "Altınız kuru" nedir hocam? Bunu başka şekilde ifade etmenin bin bir türlü yolu varken neden bunu seçiyorsunuz?

İlk mesajda burnunuz ..... , ikinci mesajda altınız kuru.... Ben sizi forumda bu tür cümleler kuranlara tepki veren bir öğretmen olarak tanırdım. Siz de böyle cümleler kurmaya başladığınıza göre her bilgisayar öğretmeni gibi sizin de tahammülünüz azalmış, psikolojiniz bozulmuş.

Ayrıca "sizin bölümün ne olacağı belli değil" demişsiniz ya, benim bölümüm "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi" 'dir. Siz giden gider kalan sağlar bizimdir derken, ben bu forumda ağlamaya devam eden arkadaşları gördüğümde onlarla birlikte üzülmeye devam edeceğim. Evimizde hala bilgisayar öğretmenliğinin sorunları konuşuluyor olacak çünkü eşim hala bilgisayar öğretmeni. Öğle olmasa bile emin olun "ben kendimi kurtardım bilgisayar öğretmenlerinin canı cehenneme" diyecek karakterde bir insan değilim. Ama bazı bilgisayar öğretmenlerinin karakterlerini, teknoloji tasarıma geçenler ile ilgili yazdıkları mesajların sonuna koydukları yerlere yatarak gülen ifade :puhaha: daha iyi açıklıyor. Onları görünce aklıma şu sözler geliyor: "dinime küfreden müslüman olsa" "güleriz ağlanacak halimize"

mutlak_adeger hocam tamamen size katılıyorum.
Ben de tektas'a geçtim ve çooook memnunum.Tamircilikten öğretmenliğe geçmişim resmen.Geçen bunca senede meğer ne çok sıkıntı çekmişim.Yeni okuluma başladığımdan beri müdürü tanışmak için gördüm sadece.Ders bitince kimseye hesap vermeden okuldan çıkmak paha biçilmez bir duyguymuş.Yeni okulumdaki öğrencilerimi de çok seviyorum.Öğrenciler ve ben dersin nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile...
Yeni okulumdaki bilgisayar öğretmenini görüyorum okulda çok üzgün,hayatından bezmiş gibi dolanıyor. zaten öğretmenler odasına çok az uğruyor.düşünüyorum da bende önceden böyleydim galiba öğretmenler odasına girmeye korkardım gene kimin bilgisayarına ne olmuş diye ...
İşin içinde bilgisayar olduğu sürece bilgisayar öğretmenlerinin, özellikle idare tarafından teknisyenden öte bir değer taşımayacağı kanısındayım.

ayrıca hasari hocam bende bir bayan olarak, öğretmen arkadaşımıza kullanmış olduğunuz kelimelerden dolayı çok rahatsızlık duydum ve sizin adınıza üzüldüm...

nolmuş bize ya :puhaha: dünyaya yine gelsem bilgisyarlı bir bölüm seçerdim :D Seviyorum ulennnn :scared: :mrgreen:

şunu unutmamak lazım biz BT ciyiz farkımız ne
yada diğer öğretmenlerin birbirinden farkı ne
teknoloji tasarımı beğenmiyoruz ama
bir çoğumuzun özendiği matematikçilerin yanında hiç değerimiz yok o zaman(çoğundan da yüksek puan aldık evet)
Tek Tas ta adamların notu var, zorunlu dersi var, haftada 2 saat dersi var.
Bizim neyimiz var eski BT lablarımız ve tornavidalarımız.Bide yetmezmiş gibi 2. okul çıktı başımıza(fatih ile)
Yine uğraşıyoruz işimiz zor. Bende hala BT öğretmeni olmaktan gurur duyuruyorum
ama Tek.Tas a geçen eşimlede gurur duyuyorum.Her kararının arkasındayım.
Şuan kaybettiği hiç birşey yok bize göre artıları var.
Ha ilerde çoook uzun yıllar sonra bize norm veririler şartlarımızı düzeltirler.
O zaman geri dönüşü de var.(hiç dönemez demeyin, kesin döner burası Türkiye)
Atama derseniz hala bizden iyi durumdalar.

Arkadaşlar Bayram yaklaşıyor kavganızı edin 2 gün sonra barışın :) :mrgreen: şaka bi yana kimse kimseyi üzmesin kırmasın ya ... Hayat kısa bence guzel bakmak gerek şükretmek en guzel ve mutlu edici bir etkinlik bence.O yuzden anı yaşamak en guzeli olumsuz bi durum warsa da guzel bişyler gormeye calısmalı mutlu olmayı bılmelıyı(m)z :++:

Siz üzülünce durumumuz düzelmiyor maalesef bende üzülüyorum ama bakıyorum durumda değişen bir şey yok. Durumu değiştirecek olan bizim dersimize karşı olan tutumumuzdur eğer bizler bu derse önem vermez ve kendimizi idarecilerin ayakçısı yapar gerektiği yerde gerektiği şekilde haklarımızı savunamazsak olacağı budur.
Dersler kalktığı zaman gerektiği tepki göstersek
Branş dışı görevlendirmelerde gerektiği gibi tepki göstersek
BT dersinde oyun olarak algılanlara karşı gerektiği şekilde cevap versek
Ben facebook açıyorum o halde bende BT öğretmeniyim diyenlere gereken cevabı versek
İlk fırsatta branşı terk edip başka branşa geçersek (genede yadırgamadım buna rağmen hak verdim bu kimselere)
BT dersinin önemini bilmeyenler "herkes bilgisayar biliyor" dediğinde gereken cevabı verebilseydik.
Bu gün bu durumda olmazdık.

Ben neler yazıyorum sizler neler anlıyorsunuz. Biliyorum içinizde arkada braktığınız bir parçanız var bir suçluk duygusu var bunu da anlıyorum ama neden beni hala yanlış anlamada ısrar ediyorsunuz bunu anlamıyorum işte.

Benim için üzülmenizi gerektiren bir durum yok maalesef ben kimseye hakaret etmiyorum kimseyi kırmaya çalışmıyorum bölüm ile ilgili düşünce ve fikirlerimi paylaşıyorum akıllı olan bu cümlelerden kendine yararlı olanları çıkarır. Cımbız ile cümleyi çekmeyin lütfen, bütüne odaklanın sayın meslekdaşlarım (branşdaşlarım demiyorum).

Eğer kırdıysam yanlış anlaşılmalara meyil verdiysek gene kusura bakmayın diyorum. :)

tenten' Alıntı:
@hasari hocam altın kuru yerine tuzunuz kuru olmalıydı.
İnanın kötü niyetle yazmadın ama cümlemden çok şey çıkarıldı. Bunun için düzeltme yapayım dedim yanlış anlaşıldığını belirtim ama... :sleep:

Konu fazla karışmadan Teknoloji Tasarıma geçen diğer arkadaşların da yorumlarını alsak. Gelecek yıldan itibaren 6. sınıflarda dersleri kalkıyor. Ders yükleri 1/3 azalacak ama normları nasıl hesap ediliyor tam bilmiyorum. Bizim okulda 2 tane Teknoloji Tasarım öğretmeni var. Bazı Sınıfları 2 ye bölerek derslerini işliyorlar.

mutefli24' Alıntı:
Konu fazla karışmadan Teknoloji Tasarıma geçen diğer arkadaşların da yorumlarını alsak. Gelecek yıldan itibaren 6. sınıflarda dersleri kalkıyor. Ders yükleri 1/3 azalacak ama normları nasıl hesap ediliyor tam bilmiyorum. Bizim okulda 2 tane Teknoloji Tasarım öğretmeni var. Bazı Sınıfları 2 ye bölerek derslerini işliyorlar.
hocam 2 hoca aynı anda da gırebılıo dıe bılıorum ama hangı durumlarda bılmem bızım okuldada 3 tane tek tascı war karısık işler hocam hayırlısı olsun

Vallahi kendimi ne idarecilerin ayakçısı yaptım, ne branş dışı görevlendirmeleri kabul ettim. Kaç tane müdür ve müdür yardımcısıyla kavga ettim ben bile unuttum branşımı savunacağım diye. Ankara'daki eyleme forum yöneticileri sebebini hatırlamıyorum ama katılmamışlardı ama ben işimi gücümü bıraktım eşimle birlikte İstanbul'dan Ankara'ya gittim. İstanbul'da sendikaların yaptığı her toplantıya katıldım. O zaman da branşını savunduğunu sananlar sendikaların görüşlerini bahane edip katılmadılar toplantılara. (Geçmiş mesajlarımı inceleyebilirsiniz.)

Sözün özü; sözde branşını, derslerini savunup bulunan her çözüm yoluna köstek olan bilgisayar öğretmenlerinden umudum kalmadığında teknoloji tasarıma geçtim. Ama içtenlikle söylüyorum içimde en ufak bir suçluluk duygusu yok. Müdür, müdür yardımcıları ve öğretmenlerinin arkasını toplamamak bilgisayar bilgimden bir şey eksiltmiyor. Aksine kafam daha rahat olduğu için ve vaktim daha çok olduğu için bilgisayara daha çok vakit ayırabiliyorum.

mutefli24' Alıntı:

Hocam okulumda benimle birlikte 2 teknoloji tasarım öğretmeni var kadrolu. Bu yıl 6. sınıflara görsel sanatlar öğretmeni giriyor. Müdürümüzün branşı da teknoloji tasarım. Yani 2 görsel sanatlar öğretmeni ve müdür 6. sınıfları paylaşıyor. Yani her sınıf 2'ye bölünüyor.

Biz 2 tek-tas öğretmeni 7 ve 8. sınıflara giriyoruz. Toplam 14 şube var. Sınıflar 2'ye bölünüyor. Norm da bu şekilde hesaplanıyor. Teknoloji tasarım atölyesi olsun olmasın normu sınıflar 2'ye bölünerek hesaplanıyor. Bizim atölyemiz 4+4 'den dolayı 1. sınıflar için sınıfa dönüştürüldü. Zemin katta atölye yapılıyor. 2. dönem hazır olacak. Bu dönem dersleri sınıfta yapıyoruz. Sınıfa 2 öğretmen birlikte giriyoruz. Not verme, projeleri kontrol etme gibi konularda sınıfı yine 2'ye böldük ama aynı ortamda ders yapıyoruz. Yani resmiyette norm sınıf 2'ye bölünerek hesaplanıyor.

Ben teknoloji tasarım dersine girmiştim bi sene. bana işlemesi çok zor geldi, konular için verilen vakit fazla uzun, yapılan şeyleri ben tam anlayamadım, sınıfta bu derste çocukları susturmak daha zor, bilmiyorum belki bana öyle geldi, ama bunlardan dolayı teknoloji tasarımı seçmeyi hiç düşünmedim..

Müdür, müdür yardımcıları ve öğretmenlerinin arkasını toplamamak bilgisayar bilgimden bir şey eksiltmiyor.
BT Öğretmenliğini böyle algıladığınız için bizde branşımızdan ayrıldığınız için bir şey kaybetmiş sayılmayız aksine kazanımlarımız varmış.

Hocam ne mutlu size, dertler tasalar bitmiş. :+1:

Ben 2 sene önce tek tasarım dersine girdim o nasıl ders arkadaş hiç bir şey anlamadım çoçukların zaten yarısı malzeme getiriyor yarısı getirmiyor getirmeyenler sürekli konuşuyor ses yapıyor neredeyse katil olacaktım :x allahtan bu formatörlük çıktıda kurtuldum (denize düşen yılana sarılır misali :) ) yani ben bu dersi hiç sevmedim bence bu derste okulun nerde olduğuda sınıfların mevcududa çok önemli ben bağcılardayım o ders buralarda işlenmez bence

hasari' Alıntı:
Müdür, müdür yardımcıları ve öğretmenlerinin arkasını toplamamak bilgisayar bilgimden bir şey eksiltmiyor.
BT Öğretmenliğini böyle algıladığınız için bizde branşımızdan ayrıldığınız için bir şey kaybetmiş sayılmayız aksine kazanımlarımız varmış.

Hocam ne mutlu size, dertler tasalar bitmiş. :+1:

Yapabildiğimiz en iyi şey olan eyleme katıldınız mı? Önce bunun bir cevabını alayım.
Ayrıca siz okulda ne yapıyorsunuz, sizin okulunuz Silikon Vadisi mi? Projeden projeye koşup okulunuza çağ mı atlatıyorsunuz? Yaptığınız siteleri görüyorum ama bunu size okulda yaptığınız formatörlüğün kazandırmadığından eminim. Mesajlarınızdan hatırladığım kadarıyla 6 ayda bir Maraş'ta norm fazlası olup okul değiştiriyorsunuz, ÇPL, ilköğretim, YİBO ....

BT öğretmenliğini hiç bir zaman birilerinin arkasını toplamak olarak algılamadım, başkalarının algılamasına da çok kızdım. Zaten anlamadığınız da bu. Ben böyle algılamıyorum, böyle algılandığı için ve bu algıyı birşeyler yapabilmek için klavye başından kalkabilen az sayıdaki BT öğretmeni ile yıkamayacağını bildiğim için çok sevdiğim bölümümden vazgeçmek zorunda kaldım. Ben de algınızın bu kadar dar olduğunu görünce sadece sizinle branşdaş olmadığım için kendimden bir şey eksilmiş saymıyorum. Aksine kazanımlarımın olduğunu görüp bir kez daha mutlu oldum, bir kez daha iyi ki dedim.

Arkadaşlar boşuna lafı çevirmeyin biz tamirciyiz 30 sene sonra yine aynı olacak. Bu bölümün geleceği filan yok hele bayanlar için çok kötü, ben bayan olsam bi dakka durmazdım masanın altında kabloları çıkarmak, projeksiyonu sökmek ben bile zorlanıyorum bu durumlardan. İlerde Değerimizi nasıl anlayacaklar ben anlamıyorum bir türlü, bilgisayar bozulunca okuldakiler hocam siz yorulmayın ben bakayım mı diyecek tabiki bizi çağıracaklar. ben rahatım yarın birgün büyük bi okulda fatih projeli bi okuldaki olacak durumları hayal bile edemiyorum.

mutlak_adeger' Alıntı:
Yapabildiğimiz en iyi şey olan eyleme katıldınız mı? Önce bunun bir cevabını alayım.
Ayrıca siz okulda ne yapıyorsunuz, sizin okulunuz Silikon Vadisi mi? Projeden projeye koşup okulunuza çağ mı atlatıyorsunuz? Yaptığınız siteleri görüyorum ama bunu size okulda yaptığınız formatörlüğün kazandırmadığından eminim. Mesajlarınızdan hatırladığım kadarıyla 6 ayda bir Maraş'ta norm fazlası olup okul değiştiriyorsunuz, ÇPL, ilköğretim, YİBO ....

BT öğretmenliğini hiç bir zaman birilerinin arkasını toplamak olarak algılamadım, başkalarının algılamasına da çok kızdım. Zaten anlamadığınız da bu. Ben böyle algılamıyorum, böyle algılandığı için ve bu algıyı birşeyler yapabilmek için klavye başından kalkabilen az sayıdaki BT öğretmeni ile yıkamayacağını bildiğim için çok sevdiğim bölümümden vazgeçmek zorunda kaldım. Ben de algınızın bu kadar dar olduğunu görünce sadece sizinle branşdaş olmadığım için kendimden bir şey eksilmiş saymıyorum. Aksine kazanımlarımın olduğunu görüp bir kez daha mutlu oldum, bir kez daha iyi ki dedim.
Evet 6 ayda bir norm fazlasıyım bunun için üzülecek değilim. Bu branşta kalmanın haklı gururunu yaşıyorum. Ortada BT öğretmenlerinin bir mağduriyeti var siz bunu beni aşağılamak için kullanıyorsunuz. Siz bu konuda tebrik ediyorum.
:alkis:
İşte siz ve sizin gibi düşünenlerin gerçekten BT öğretmenliğinden ayrıldığına çok seviniyorum çünkü siz ve sizin gibi olan öğretmenler bu branşı bu hale getirdi.
Bu branş için gösterdiğim fedakarlık için sizin yeterliliğiniz yetmez buna. Bu sizin haddiniz değil, haddiniz olduğu zaman gelirsiniz yanıma benden hesap sorarsınız bende size gerektiği açıklamayı yaparım.

Varın kaçtığınız için mutlu olun.
Sorunlarınız bitmiş kuma kafanızı gömme devam edin. "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığını sürdürün.
Boşuna dememişler "batan gemiyi ilk fareler terk eder".

Bunu da yanlış anladım demeyin lütfen. Mecazen söylüyorum.

o değilde Tek. Tas. dersi pilot uygulamada olan bir ders zaten yanılmıyorsam. 2 yılı falan kaldı, sonrasında ne olacak acaba? Adımı mı değişecek, kalkacak mı içeriği mi değişecek??

Bu arada tek. tas. a geçen arkadaşlar bilgisayar tamirinden ve okuldaki öğretmenlerin bilgisayarlarına format atmaktan bıktıklarından bahsetmişler. Meslekte 6.yılım ve hiç böyle bir şikayetim olmadı. Bu ne derece kişisel ne derece genel bir sıkıntıdır tartışılır..

Geri