Tek LNB li çanaktan iki tv

Kodla Büyü

fatihpc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çatıda tek lnb ye sahip bir çanağımız var ve evde tek tv ye bağlı şimdi aşağıdaki aparatla bu yayını ikiye çoklayıp ayrı ayrı receiverlere gönderebilirmiyimi acaba?
aspjpeg.asp

Gönderirsiniz hocam ama yayın kalitesi biraz düşebilir. Memlektte televizyonu yaz-kış farklı odalara kurduğum için her defasında kablo ile uğraşmamak için gittim televizyoncuya sordum, sadece televizyon ve alıcıyı götürmek istiyorum kablo ile oynamadan dedim. Yapılır ama yayın kalitesi biraz düşebilir dediler, farklı bir yoldan iki kablo ile hallettiler ama sonradan.

Söylediğiniz spliter görüntüyü düşürebilir. Size şu lazım bunu çanağa bağlayıp birden fazla TV 'ye çekebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• CIFT-CIKISLI-LNB__41627461_0.jpg
    CIFT-CIKISLI-LNB__41627461_0.jpg
    4.8 KB · Görüntüleme: 17,102
  • erik.jpg
    erik.jpg
    3.5 KB · Görüntüleme: 17,100
  • SHARP-LNB-BS1R8EL400A_11044_large.jpg
    SHARP-LNB-BS1R8EL400A_11044_large.jpg
    14.6 KB · Görüntüleme: 17,103
hasari hocamın önerdiğini bende öneririm. Komşunun çanağı yokken kullanmıştık.Görüntü kalitesinde fark yoktu.

İki tv yi aynı anda izleyemezsiniz. Biri açıkken diğerine görüntü gelmez. Görüntü kalteside düşmez. Sadece 2 tv yi aynı anda izleyemezsiniz. onun için tek çıkaar yol 2 yada 4 çıkışlı lnb almak.

kanallar dikey veya yatay bantlarda bulunur, receiver lnb ye dikey bantta 13 V yatay bantta 18 V uygular, bu nedenle splitterlarla bu işi çözemezsiniz, bu işlem cihazlarınıza veya lnb ye zarar verebilir, tek çanakla 2 tv de tek çözüm dual lnb, yada daha fazla tv için quad lnb.... dual lnb yi piyasada 30-35 tl ye bulabirsiniz...

ben çiftli lnb aldım geçenlerde Next Gold Hd Ready Çift Çıkışlı Lnb YE-666 yi hepsi buradan aldım. Özellikleri aşağıda 10 numara performans aldım. 3-5 TL için kaliteden ve kanallardan ödün vermeyin.

bellagio' Alıntı:
yaparsınız hocam ben yapıyorum 4 çıkışa gerek yok

çanak binanın tepesinde bulunuyor kablolar gizli bir şekilde eve giriyor yani binanın planında var biz tek lnb li çanağı tattık ama ikili lnb için bir kablo daha zemin kata indirmek zorunda kalacağız ki bu da pek mantıklı gelmedi bana. Ara merdivenlere kadar belki olabilir ama eve girmesi biraz karışık olacak. Biraz araştırmam sonucunda splitter ile olmayacağını öğrendim. Siz nasıl yaptınız hocam. Mesela bir tv de kanald varken diğerinde haberturk izleyebiliyormusunuz.(iki tv farklı frekanslarda yayın yaptığı için)

aynı durum bendede vardı, o aparatla çoklayabiliyorsunuz hocam ama sinyal zayıflıyor. ayrıca bir uydu cihazında ve lnb de ısınma oluyor mecburen kendi çanağımı taktım çift çıkışlı lnb aldım.

Geri