tehlikeli bir virüs bulaştı. ttnet faturasını kullanarak

Kodla Büyü
Re: Ynt: tehlikeli bir virüs bulaştı. ttnet faturasını kullanara

COBOL' Alıntı:
Başarılar dilerim hocam.
Sanırım hemen arkasından recovery yapacaksınız.

evet hocam deniyorum bakalım.

diyelim bize bulaştı...
usb filan taksak yada harici hdd... onlara da bulaşıyor mu yoksa sadece pc mi?

cyln' Alıntı:
diyelim bize bulaştı...
usb filan taksak yada harici hdd... onlara da bulaşıyor mu yoksa sadece pc mi?
usb takiliysa bilgisayara onlarida sifreliyor ama takili degilse sorun yok pc deki tüm dosyalari sifreliyor kurtarimi varsa nasil yapicaz bilgisi olan varsa yazsin lütfen...!

Format attıktan sonra recovery yapıp fotoğrafların bir kısmını kurtardım.Bu kurtarma işini yaparken ilginç sürprizlerle karşılaşıyor insan :D

Kilit' Alıntı:
Format attıktan sonra recovery yapıp fotoğrafların bir kısmını kurtardım.Bu kurtarma işini yaparken ilginç sürprizlerle karşılaşıyor insan :D

bir kismi derken.? bizim ki world excell resim hepsini kurtarmam gerekiyor süpriz derken hocam :idea: :D :++:

Hocam bana sadece fotolar lazımdı.Word excel gibi dosyalarda gelir ama hepsi olmuyor.Atıyorum zamanında c den kopyalamış d ye c dekileri silmiş bunlar gelebilir.Sürpriz: hayırlı olmayan fotolarda geliyor geri :oops:

Kilit' Alıntı:
Hocam bana sadece fotolar lazımdı.Word excel gibi dosyalarda gelir ama hepsi olmuyor.Atıyorum zamanında c den kopyalamış d ye c dekileri silmiş bunlar gelebilir.Sürpriz: hayırlı olmayan fotolarda geliyor geri :oops:
işini gördüyse süper 3 gündür ugrasiyorum kurtaramadim :(

Ttnet aradı micro trendy antivirusu 3x12 tl ye satalım son zamanlardaki virüslerden kurtulun dedi :)

1 haftadir ugrastigim hdd kurtaramadim ve format atildi yapilacak birsey yok tüm bilgiler uctu... :x

Re: Ynt: tehlikeli bir virüs bulaştı. ttnet faturasını kullanara

COBOL' Alıntı:
Boşa çabalayıp başlık hortlatmayalım.
Cryptolocker in çaresi yok.
Ben windows un, crypto özelliğinin olmadığı sürümlerini kullanmanın çare olabileceğini düşünerek,
Home basic (sanırım bu bu sürümde crypto özelliği yok) önereceğim.

Not : Windows' un crypto özelliği hakkında bilgim yok.Bilgisi olanlar hangi sürümlerde olup olmadığı hakkında bilgi verirseler çok iyi olur.

ve banada bulaştı arkadaşlar bu virüs hakkında burda yazılanları 2014 de okumuş bulamaşmaz demiştimkii bugune kısmetmiş.. neyse.. gelelim ag baglantılarına bir sanal sürücü şeklinde bulaşıyor ve biglisayarda nereye tıklarsanız oraya .ccc uzantılı şeklinde değiştiriyor. uzantıyı elle değiştirincede dosyalar bozuk şekilde geliyor.. yani bulaşmış bilgisayara hiç derinlere inmeden hiç kurcalamadan, flash harici disk vs takmadan alabildiğin kadar bilgiyi alın sık kullanılanlar vs. c ye format attım ve formattan sonra d de .ccc uzantılıları bulup sildim.. giden gitti kalan sağlar bizimdir. dikkatli olmak lazım bu olaydan sonra biglisayara şifre koydum.

Dün de okul müdürünün bilgisayarına bulaştı. Ne illet bir virüs.. Yarın format atacağım, C ve D bölümlerini de temizleyip tek bölüm yapacağım.. Sonra yine bölümlerim.. Çünkü virüsün girmediği yer yok.. Ağdaki bilgisayarlara bile bulaşıyor..

sonuc yok :) giden gidiyor... cözüme ulasirsam yazicam 5. hdd de formatlandi

Geri