TEF mezunuyum BÖTE düşünüyorum

Kodla Büyü
Hocam işsiz misiniz ? Değişen ne olacak gerçekten ? Kendinize boşuna yeni macera arıyorsunuz bence :puhaha:

Bazi hocalarim beni anlamis cok sukur.
Yasim 27, biraz gecti evet ama fark etmez. Zaten fakulteyi 7 yilda bitirmistim. Radyolojiye formaliteden yazildim. Yatay gecis icin hakkim olsun diye.
ALTINI CIZEREK tekrar soylemek istiyorum. Bilgisayar, bilisim vb. alanlarda degil Egitim Bilimleri alaninda akademik kariyer istiyorum. Bu yil MEB icin hazirlandim hem olmayacagini dusundugum icin hem de MEB de ogretmenlikte verimli olamayacagimi dusundugum icin vs.
Egitim Bilimleri icin haliyle egitim fakultesi mezunlarina oncelik veriyor. Arkadas da hatirlatti ki OYP de Bote vbr ama bilg ogrt yok. Yoksis ilanlari keza oyle. Ne egitim ne muhendislik ikisi de degilim. Orgun ve derslerimi kiyasla daha kolay saydirabilecegim bir unv de hem kyk da kalabilirim hem de ales yds rahatca calisabilirim.
Mts ve teknoloji fak elbette haberim var. Ama mts yi tef mezunlari yaziyosa gercekten gulerim. Harc var, kyk sanirim almiyor, muhendisligin zaten kendisi zor bir de oradaki ogrenci ve ogretim uyelerinin onyargilari, belli unvler kontenjan veriyor vb. Daha sayayim mi :)
teknoloji fakultesi ayri bir dunya. Bi kere 2014 lys girmedim. Yatay gecis yapamam yani. 2016 lys ye girmem gerek. Direk girsem puanlar tutmayabilir. Mtok tan girsem bilimsel hazirlik ZORUNLUYMUS. Teknoloji fak, tef in makyajlanmis hali oldugu halde mezun olduğum unv fak hocalari ayni hoca, mufredat ders icerikleriyle dersleri saydirip saydiramayacagina dair kesin bir sey soyleyemecegini soyledi.
Su anda kafamda birkac unv var.
1. Mersin. Evim oldg icin. Egtm bilimleri enstitusunde istedgm bolum de var, kyk yurdu iyi.
2. Kocaeli. Mezun oldugum ve bildgm bir yer. Ders saydirmak daha kolay olabilir.
3. Agri. Ortak ders fazla. Intibak yapabilirler. Sehir uzak. Kyk sikintili olabilir.
4. Anadolu unv. Yonetmelik ve mufredata gore saydirma olayi optimum duzeyde ve ucu acik birakilmamis.

Geri