TEDES uygulaması 10 güne kalkıyor.

Kodla Büyü

cuisinier

Süper Üye
Süper Üye
Ordu dahil bir çok şehirde araç sürücülerini canından bezdiren radar sistemi TEDES ile ilgili flaş karar alındı. Özellikle Ordu ilinde bulunan TEDES radarları araç sürücülerinin tepkisini çekiyordu. Haksız yazılan radar cezalarının yanı sıra radar sisteminin FETÖ'cü şirketlere yaptırıldığı yönünde ki iddiaların gündeme gelmesi ile birlikte tüm Türkiye genelinde belediyeler tarafından yaptırılan radar sistemi TEDES'in kaldırılması yönünde karar alındığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, elektronik radar uygulamasının sona erdiğini açıkladı. Süleyman Soylu, radarlarla ilgili alınan kararın 10 gün sonra yürürlükte olacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamuoyunda büyük tepki toplayan elektronik radar uygulamasının sona erdiğini açıkladı.

“Yol güzergahlarında 2013'de daha az kaza olsun, denetimi elektronik olsun diye kurulan bir kanunun belki de yanlış yorumlanmasıyla vatandaşlarımız sıkıntı çekmektedir” diyen Bakan Soylu şunları kaydetti:

“Bunun bilinci içindeyiz. Radar uygulamalarının ve bir takım elektronik denetimlerin özellikle ağır bir ceza ile karşı karşıya bıraktığı vatandaşlarımıza bir açıklığı buradan getirmek istiyoruz. Hükümetimiz yeni bir düzenleme yapmış, bugün de Maliye Bakanlığıyla, Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz arasında 10 gün içerisinde yürürlüğe girebilecek bir protokolü imzalamıştır. Öyle tuzak radar uygulaması, elektronik radar uygulaması sona ermiştir. Bunu çok net bir şekilde söylemek istiyorum. 500 metre öncesinden uygulamayı vatandaşa giydiren, öyle istedikleri yere elektronik radar koyulabilecek bir anlayışı ortaya kaldırabilecek yönetmeliği veya üst üste cezaları gerçekleştirebilecek yönetmeliği düzeltecek bir anlayışı getirdik. Yani her 300 metrede bir, 1 kilometrede bir ceza anlayışı ortadan kalkmıştır. Bu konuda elbette ki vatandaşlarımızın bizim ortaya koyduğumuz bu sürece karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etmek istiyorum. Kesintisiz kabahatlerde fiil tek fiil sayılacak. Yani aynı yerden giderken üst üste kesilen cezalarla ilgili fiil tek fiildir. 10 kilometreden sonra tekrardan aynı şey olursa elbette ki yeni bir değerlendirme yapılabilme şansına sahip olur. Bir taraftan biz dikkatli olacağız ama bir taraftan da vatandaşımız dikkatli olacaktır.”

Kaynak:
http://m.samsunkenthaber.com/haber/turk ... 03244.html

http://www.mynet.com/haber/guncel/elekt ... -2626193-1

daha yeni geredede otoban giris cikislarina koymuslar bu zimbirtilardan. insanda biraz tutarlilik olur...

Re: Ynt: TEDES uygulaması 10 güne kalkıyor.

İnandınız mı şimdi? Ne yani bu devirde bu tür radarları kaldırıp, söküp atacaklar.
Sonra yerine polisin takip ettiği maliyeti yüksek klasik sistem kuracaklar.
Bence;
Sadece Bu radarların TEM lerde sadece birbirine her 10km den yakın olmaması gerekir.
Radar iyidir.Paranızı alır, canınızı kurtarır.

.
Bir de en gıcık olduğum konu;
Uzun yolculuklarda bölünmüş yolun bir küçük köy gibi olan şehirlerin içinden geçmesi.
Çevre yolu denen birşey var.
2-3 Esnaf cıncık boncuk satacak diye, ışıklarda dur kalk yapıp 50 ile gidilecek ve belkide radar cezası yine gelecek.
Bu yaz için örnek ulukışla - Mersin ve mezitli - susanoğlu arası.

onu bunu birakalimda durduk yere 30 kr zam geldi benzin ve mazota, petrol fiyatlari yine 100$ seviyesine gelirse kola sisesiyle mi satmayi dusunuyorlar acaba bu zikkimi? Bu oyle bir zam ki gecici de degil, pazardaki hiyar bile bundan etkilenecek iken bu millet nasil etkilenmiyor.

BelkiDe Bayramdan sonra şirketlerin fiyat ayarlaması (örneğin :50krş) gelir.
Ama indirim mi? Yoksa tersi mi olur? Bilemem :mrgreen:

işte müjde gibi¿¿¿ haber :eek:

http://www.memurlar.net/haber/610837/
Bayram süresince Radar cezası yok.
Sevinsem mi .....
yok sevinemiyorum.
.
Yav biz bayramlarda kaza rekorları kırmıyormuyduk?
Yok yok, bu rekortmen ülke biz değildik.
.

Vay ...radarda cezada yok..Ben şimdi otobanda ses duvarını aşmaz mıyım???
Yoooook ben hız yapmam yapmasına Da...... Dikkatli ve 100 ile gitsem ne olacakki?

200 ün üstünde uçan makasçı apaçiler ne olacak?
.

Dikkatli olalım.

Geçti o iş.
Duyan duydu. İyi haber çabuk yayılır.
Millet bayram için şu sıralarda yola çıktı bile.

iki bakanin birbirinin zittini soylemesine mi gulelim yoksa radar cezalarini maliye bakaninin savunmasina mi aglayalim. aklin yolu bir falan degil, bunlarin dini imani para. cezalar olmazsa ekonomiyi ceviremezler, gelirimiz kesilmesin diyor maliye kisaca...

ek: hadi bir komplo teorisi yapayim, kocaelideki bu muhabbet millet gaza gelsin diye bilerek cikarilmis olabilir mi? dusunsene ceza yok diye basanlara catir cutur ceza gecirecekler. Gelsin paraciklar :lol:

COBOL' Alıntı:
BİR YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ.
☆☆YAGINLAŞTIRILACAK☆☆
http://www.memurlar.net/haber/610911/

Aklın yolu birdir.Olması gereken mutlaka olur. :mrgreen:
Demedi deme ibrahim.
TEDES can güvenliğimiz için iyidir.
Maliye bu işin peşini bırakmaz demiştim.
http://www.memurlar.net/haber/646639/
headline.jpg

Aklın yolu bir
:mrgreen::mrgreen:

ben bu ozel sektor merakini anlamiyorum. hastane ozel, okul ozel, polis ozel, asker ozel, finans ozel, enerji ozel ulan hukumette ozel olsun bari bitsin gitsin. resmen biz beceremeyiz anca ozel sirket calisani, vatandasi, devleti kaziklayarak bu carki dondurur diyip her asamada milleti ozelin kucagina oturtmaya bakiyorlar.

Geri