Tecrübeli öğretmenlerimden tavsiye istiyorum

Kodla Büyü

menoma10

Site Gezgini
Yeni geldiğim okulda had safhada bir gruplaşma var. Küçük bir okul, bu tarz şeyleri sevmiyorum. Okulda kimseyi karşımıza almadan nasıl mutlu oluruz. Sizler neler yaparak huzurlu olarak kendinizi sadece işe veriyorusunuz. Karşı taraftan can sıkıcı dedikodular illa kulağa gelecek. Bu da benim okuldaki hevesimi düşürecek.

gruplaşma vs bilmem ne varsa yapabileceğin hiçbirşey yok kendine ordan kurtulmanın yollarını ara.
yada sadece müdürle kanka ol gerisini salla

Ben olsam bilişim sınıfında takılırım, pek gruplara girmem ,mesafeli olurum.

ogretmenler odasina cok gitmeyin, laflara cok takilmayin kim ne derse desin idare ile aranizi iyi tutun. Herkesle muhabbet etmek zorunda degilsiniz hocam. Bir gruba da girmek zorunda degilsiniz hocam. Seviyenizi gorunce herkes size saygi gosterecektir.

Hocam öncelikle kolay gelsin, insanın çalıştığı yerde huzur varsa gerçekten tadından yenmez. bugüne kadar 7 okulda görev yaptım. ama ben kendi işime takıldım. Hangi grupla konuşursanız konuşun illaki herkes kendini haklı çıkaracaktır. Kimseden selamınızı esirgemeyin hocam, selamınızı verin işinize bakın. Aradığım huzuru hizmetli odasında bulduğum bile olmuştur :D(ordada az boş konuşmuyorlar orası ayrı). Çocuklarla bol bol vakit geçirin :D
Bir grubu seçmeyin hocam, denk gelince konuşun ama birbirleri hakkında konuşmaya başlayınca ayrılın pekte yorum yapmayın bence.
Enerjinizi boşa harcamayın hocam,
Ne demiş atalarımız :D İşiyle uğraşan vezir, kişiyle uğraşan rezil olurmuş.

Hocam öncelikle kolay gelsin, insanın çalıştığı yerde huzur varsa gerçekten tadından yenmez. bugüne kadar 7 okulda görev yaptım. ama ben kendi işime takıldım. Hangi grupla konuşursanız konuşun illaki herkes kendini haklı çıkaracaktır. Kimseden selamınızı esirgemeyin hocam, selamınızı verin işinize bakın. Aradığım huzuru hizmetli odasında bulduğum bile olmuştur :D(ordada az boş konuşmuyorlar orası ayrı). Çocuklarla bol bol vakit geçirin :D
Bir grubu seçmeyin hocam, denk gelince konuşun ama birbirleri hakkında konuşmaya başlayınca ayrılın pekte yorum yapmayın bence.
Enerjinizi boşa harcamayın hocam,
Ne demiş atalarımız :D İşiyle uğraşan vezir, kişiyle uğraşan rezil olurmuş.
+1

genelde gruplaşma bayan tarafında oluyor.. kaç okul değiştirdim erkekler olarak hiçbir sıkıntımız yoktu.. hatta şaşırıyorduk her gün bir şeyler oluyor diye.. ama ben olsam 2 tarafa da giderim sadece laf taşımam.. dersimi anlatırım gelirim :)..

Yeni geldiğim okulda had safhada bir gruplaşma var. Küçük bir okul, bu tarz şeyleri sevmiyorum. Okulda kimseyi karşımıza almadan nasıl mutlu oluruz. Sizler neler yaparak huzurlu olarak kendinizi sadece işe veriyorusunuz. Karşı taraftan can sıkıcı dedikodular illa kulağa gelecek. Bu da benim okuldaki hevesimi düşürecek.
Şu anda kadromla birlikte 3 ortaokulda görevliyim.. İnanın 3 ortaokulda da ayrı entrikalar var.. Gruplaşmalar var.. Üstüne bir de kendi müdürümle de notları düşük verdiğim için sorun yaşadım.. Peki ben ne yaptım?
Bilişim sınıfımda eksiklerimi tamamladım.. Teneffüsler öğretmenler odasına gitmedim.. Hava almak için çıktım dışarıda dolaştım.. Sadece ve sadece öğrencilerle muhatap oldum, onların oyunlarına katıldım (futbol, basketbol,voleybol, yakan top :) ) Nöbetlerimi ve bütün görevlerimi muntazam yaptım...Okuldaki olaylar ve öğretmenler hakkında başka bir öğretmenle konuşmadım, prim vermedim..
Şimdi?
Herkes gelip sordu "hocam neredesiniz, neden gelmiyorsunuz öğretmenler odasına? Biri bir şey mi dedi falan filan.." Yok dedim, işlerim var, yoğunum.. Hele de biz bilişimcilerin işi hiç bitmiyor... Bu sayede o grupların çocukça muhabbetlerine dedikodularına ortak olmadım..

genelde gruplaşma bayan tarafında oluyor.. kaç okul değiştirdim erkekler olarak hiçbir sıkıntımız yoktu.. hatta şaşırıyorduk:)..

küçük ilçede bir köyde çalışıyorduk herkes birbirini tanıyor haliyle ve her okulda olan her şey kulağınıza geliyor.
birgün okulumuzdaki bayan hoca şöyle demiş ti: "Hocam bizim okulda neden gruplaşma yok biliyor musunuz?"dedi.
bende: "neden? "dedim :)
oda :"ÇÜNKÜ BAYAN AZ :D"
sizin yazdıklarınızı okuyunca o an aklıma geldi. :D

küçük ilçede bir köyde çalışıyorduk herkes birbirini tanıyor haliyle ve her okulda olan her şey kulağınıza geliyor.
birgün okulumuzdaki bayan hoca şöyle demiş ti: "Hocam bizim okulda neden gruplaşma yok biliyor musunuz?"dedi.
bende: "neden? "dedim :)
oda :"ÇÜNKÜ BAYAN AZ :D"
sizin yazdıklarınızı okuyunca o an aklıma geldi. :D
Hocam açıkçası ben de bu şekilde düşünüyorum. Yani bayanların fazla olduğu yerde mutlaka bir gruplaşma oluyor. Fakat 6 yıldır çalışıyor olduğum okulumda şimdiye kadar bayanlar arasında hiçbir sıkıntı olmamışken erkeklerde bir gruplaşma durumu var.
Okul huzuru çok önemli. Keşke kimse kimsenin huzurunu bozmasa. Allah kolaylık versin hocam koruyun kendinizi mesafeli davranın.

Age of Empires oynadıysan ve strateji uzmanı olduysan ! bu gruplaşan insanları dışardan izlemek çok zevkli oluyor. İnsanoğlunun ne derece iki yüzlü olduğunu yaşayarak görüyorsun. Bence endişe edilecek bir durum yok aksine kendin için eğlenceye çevir ortamı :)

Geri