TEB 1. Faz kurulan BT'lerin yenilenmesi

Kodla Büyü

smail

Üye
merhaba arkadaşlar TEB 1. Faz kapsamında 1999 yıllarında Koçsistem (Beko) tarafından kurulan 20 + 1 BT var.
win98 - 32 mb ram - 4 gb harddisk - 466 mhz işlemci .... bildiğiniz bir sistem. dökülüyor

bu kapsamda kurulan BT lerin değiştirileceği konusunda bilginiz varmı? Böyle birşey ihtiyaç kapsamında geçen yıllarda yazılı olarak istenmişti. yanılmıyorsam.
hergün bunların açtığı sorunlarla uğraşmaktan sıkıldım. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

sayın hocam bakanlığın sitesinde bu konuyla ilgili bir yazı yayınlanmıştı ve okulların isimleri de verilmişti,önce bakımı yapılacak dediler sonra tamamiyle değiştirileceğini söylediler, ihale şartnamelleri falan hazırlanmış ihalesi yapılacak diye duydum ama yanıltmak istemem seni çünkü biliyosun bugün yapılacak derler malzeme 3 yıl sonra gelir,yada bu yıl içerisnde gelir bilemessin.

Allah yardımcın olsun bende de acer lar vardı Faz I den gelen hepsi dökülüyordu hatta 4 tanesi emekli oldu hiç kullanılır yanı kalmadı,bizlerde bekliyoruz inşallah çabuk gelirler dimi :roll:

hocam ihalesinin yapıldığı söyleniyor. büyük ihtimal yenilenecek. benim çalıştığım okulda da tep1 kapsamında acer bilgisayarlar vardı. aynı özelliklerde.

hocam biz değişmesi için istekte bulunduk ama nafile, bi sonuç çıkmadı ben 2 okulda derse giriyorum 2 side 1.Faz kapsamında kurulan pc. Bende tamir etmekten bıktım :(

benim çalıştığım okuldaki bilgisayarlarda 1999 yılında 1. Faz kapsamında kurulmuş, 2yıldır yenilenmesini bekliyoz, her dönem sürekli milli eğitime yazı gönderiyoz ve halen yenilenecek.Artık inandırıcılığı kalmadı.

Önümüzdeki martta değişim başlayacak . Değişim birebir olacak. Yani 10+1 ise 10+1 15+1 ise 15+1 verecekler. data ve elektrik kablosu hazır olduğu için gelip aynı gün değişim yapıp gidecekler. yalnız eksik pc varsa belgelemeniz lazım çalındı düşüldüvs yoksa eksik olduğu için eksik verirler.

ebfo45' Alıntı:
Önümüzdeki martta değişim başlayacak . Değişim birebir olacak. Yani 10+1 ise 10+1 15+1 ise 15+1 verecekler. data ve elektrik kablosu hazır olduğu için gelip aynı gün değişim yapıp gidecekler. yalnız eksik pc varsa belgelemeniz lazım çalındı düşüldüvs yoksa eksik olduğu için eksik verirler.

hocam verdiğin haber müthiş ya... :+1: inşallah olur da bizde bu dertten kurtuluruz :idea: haberin kaynağını yazılı olarak gördünmü yoksa kulaktan duyma mı?

smail hocam ben eğitici formatörüm geçen ekimde ankaraya think.com seminerine gittiğimde eğitekteki arkadaşlar söyledi. Ama son durumu öğrenmek isterseniz eğiteki arıyabilirsiniz. Haberin kaynağı benim yani:)

arkadaşlar bu konuda son durum nedir yeni okulumda teb1 lab var iki sene önceki konu sizinkiler değiştimi acaba il denmi bakanlıktanmı

Bizdede aynı dert Win98 küllüstür makinelerde ders olmuyor zaten dersimizi de kaldırdıkları için istemenin bir anlamıda yok zaten. boşverrr....

Re:

ebfo45' Alıntı:

bu habere çok sevindim. :D 3 senedir bunu bekliyorum.bizim 2 lab. görülüyor.ama eğitici formatör çalışmayan bilgisayarların ram lerini diğerlerine takabilirsiniz demiş bari 64 ram olsun dedik.umarım değişim sırasında bir sorun olmaz?

TEP 1 ler değişmeyecek, hatta daha kötüsünü söyleyeyim bundan sonra hiçbir proje kapsamında okullara BT sınıfı kurulmayacak malesef.

Re: Re:

suko' Alıntı:
bu habere çok sevindim. :D 3 senedir bunu bekliyorum.bizim 2 lab. görülüyor.ama eğitici formatör çalışmayan bilgisayarların ram lerini diğerlerine takabilirsiniz demiş bari 64 ram olsun dedik.umarım değişim sırasında bir sorun olmaz?

O sevindiğiniz haberin yazılma tarihine bakarsanız 2008 olduğunu görürsünüz. Onun için fazla sevinmeyin bence.

Re: Re:

hemenyardim' Alıntı:
suko' Alıntı:

O sevindiğiniz haberin yazılma tarihine bakarsanız 2008 olduğunu görürsünüz. Onun için fazla sevinmeyin bence.

http://projeler.meb.gov.tr/pkmtr/index. ... &Itemid=41

Sayfanın en alt kısmında 2011 yılının 2. Çeyreğinin sonuna kadar yapılması Planlanan Laboratuar sayısı belirtilmiş...

evet ya hiç farketmedim tarihi :eek: peki siz nerden biliyorsunuz bt.lerin değişmeyeceğini? o zaman bizim dersi tamamen kaldırsınlar gerçi yakında o da olcak ya :(

Geri