Tayinim çıktı, yeni okulumda BT sınıfı yok benim durum?

Kodla Büyü

blankkeyframe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar.. Bu yer değiştirmede başka bir ile tayinim çıktı. Gideceğim okulda BT sınıfı yok etkileşimli tahta da yok. Ben orada ne yaparım sizce var mı bu durumda olan arkadaşlar?

Ben de aynı durumdayım hocam, 1 yılı devirdim. Projeksiyonu olan bir sınıfta "göstererek anlatma metodu" ile devam :) Derse önem sıfır. Öğrenciyi derste tutmak çok zor. Sınav yapmak çok zor. Öğrenciyi değerlendirmek çok zor. Malesef böyle.

ben 2 yıldır aynı durumdayım.Artık öğrenilmiş çaresizlik içerisindeyim hem akıllı tahta olsada bişey değişmiyor yine zor .tek bilgisayar çocuklar biri yaprken biz napıcaz diyorlar .ama sizin bu durumda olan öğretmenleri okulları ilk defa farketmeniz şaşırtıcı.

blankkeyframe' Alıntı:
Merhabalar.. Bu yer değiştirmede başka bir ile tayinim çıktı. Gideceğim okulda BT sınıfı yok etkileşimli tahta da yok. Ben orada ne yaparım sizce var mı bu durumda olan arkadaşlar?
tayinim çıktı derken sanki zorla çıkartmışlar gibi anladım ben :)
hocam keşke tercih yaparken araştırsaydınız. Gerçi bi çok okulun durumu o yönde başka okula btr olarak verebilirler

artık ortaokulların çoğunda maalesef BT sınıfı yok. Olanlar da çok eski ya da cani müdür arkadaşlarımız tarafından dağıtılmamış olanlar... Tayinden önce okulları arayıp konuşmak lazım.. Gerçi verilen süre de çok kısa oluyor..

Aynen hocam. Okulları tercih ederken aramak lazim. Okul hakkında bilgi alarak tercih yapmak lazım.

5-6 sene sonra tüm bilgisayar sınıfları demode olacak, bilgisayarlar çöplük olacak o zaman nasıl yapacağız bilemiyorum

Ben bu sene kermes yaptım, birazda velilerin desteğiyle 2500 tl civarı topladım 5 bilgisayar aldım internetten, her sene böle yapsam 3,4 senede bilgisayarları yenilerim, yoksa idareye bırakırsak işimiz çok zor olur, ağlayıp durarız artık....

okulumda kalıcı olsam yaparım ama il dışı tayin isteyeceğim

gittiğim yerde okulumu sever kalıcı olursam olabilir

stan007' Alıntı:
Ben bu sene kermes yaptım, birazda velilerin desteğiyle 2500 tl civarı topladım 5 bilgisayar aldım internetten, her sene böle yapsam 3,4 senede bilgisayarları yenilerim, yoksa idareye bırakırsak işimiz çok zor olur, ağlayıp durarız artık....
tebrik ederim hocam, iş başa düşünce çözüm üretmişsiniz..

İlçeye istek gönderin. 4 + 4 + 4 le ilkokula dönüşen okullardan varsa gelir. Bizim öyle oldu. Eski idare ediyoruz.

stan007' Alıntı:
3 senedir bu okulda çalışıyor olsan 4 sene sonra da labı ını tamamlasan rotasyona kalır 1 sene artık kullanamadan ayrılırsın :)

bt siz kendimi hiçbir şey olarak görüyorum.Bir parçam eksik kalıyor.Fatih projesini üniversite yıllarımda önemsiyordum.Şimdi işin içine girince beddua ediyorum.lanet olası proje.Çünkü bilisim dersine ait hiç bir şeye odaklanılmamış.Öğretmenler pardusten bihaberler.windowsu zor öğretiyon.Ayrıca Dün bir haber okudum fatih projesi ile ilgilenen adamın ihale karşılıgında rezidans verilmiş adama.sevgiliside orada memur kadın intihar etmiş yoksa öldüülmüş mü?resmen proje karanlık proje oldu...Ne olaylar donuyor.iddia da olsa pislik işler dönüyor.Egitim camiasnda böle şeyler oluyorsa ulkenin durumunu siz düşünün...

Portable bt sınıfı önerisi:

Alın 15 adet 2.el netbook
+3 adet 5 Lİ priz
+access point

=yaklaşık 3000 Tl eder. müdürü ikna edebiliseniz edin edin edemezseniz bir maaşınızı eda edin.

Okulu arayıp sormak için zaman çok kısıtlıydı ki zaten okulların birçoğunun BT sınıfı yokmuş. Peki BTR verilmeyeceğinden maaş karşılığını nasıl dolduruyorsunuz BT sınıfı olmayan arkadaşlar??

Geri