Tatilde Ekders Ücreti ?

Kodla Büyü
Arkadaşlar inanın bir idareci olarak ek derslerden gına geldi. Keşke hiçbirimize ödenmeseydi de kurtulsaydık bu işten..
Siz ekders hazırlamadan sakınıyorsunuz.
Bakan Selçuk, "Okul müdürleri, muhtarlarla iletişim kurarak 65 yaşından büyüklerin ihtiyaçlarının karşılanması ve öğretmenlerimizin büyüklerimizle konuşarak evde kalmalarına destek olmaları sağlanacak." demiş az önce gördüm haberlerde. Azımsanmayacak bir kesimin aldığımız ekdersler gözü vardı. Öğretmenlerin maaşları yarıya düşürülsün diyenler, okulları dezenfekte etsin diyenler, hastanelerde çalışsın diyenler... Kendi meslektaşlarımız ekders verilmesin derse yakında bunlar da başımıza gelir? Ayrıca 65 yaş üstünün ihtiyaçlarını ne şekilde karşılaşmamız planlanıyor acaba?

isteyen aldığı ek dersi bağış hesaplarına yatırabilir alternatifler çok koronadan dolayı açılan dayanışma hesaplarına yatırabilirsiniz.
ihtiyacınız yoksa...

Ne kadar da işgüzar varmış. İl koordinatöründen gelen Whatsapp mesajı.
Merhaba arkadaşlar bahsi geçen gelen yazıya istinaden ilimiz dışında diğer bazı illerde BTR görevlendirmeleri bugün iptal edilmeye başlanmıştı. Bu yüzden bakanlığımız YEGITEK Genel Müdürlüğümüzden açıklama yeni geldi hemen paylaşıyorum.
BT rehber öğretmenlerimizin görevlendirmelerinin iptal edilmeden ekders esaslarının 16. maddesi gereği ekders ödemelerinin yapılabileceği yönünde personel genel müdürlüğümüzden görüş gelmiştir.
Okul idaresi ile problem yaşayan arkadaşlarımız bu şekilde bilgi verebilir.
Bakanlığımız tarafından ayrıca bir resmi yazı gönderilmesi düşünülmüyor. Sadece İl Milli Eğitim Müdürlerine kendi gruplarında Genel müdürlük tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
Hocam bu görüş yazısını buradan yada özelden paylaşabilirmisin

http://www.kocaeli.gov.tr/kocaeli-il-umumi-hifzissihha-kurul-kararlari-2020-16
Arkadaşlar az önce gördüm. Bazı platformlarda zil takıp oynayanlar var öğretmen ve imamlar görevlendirilecek diye.

T.C.
ANTALYA VALİLİĞİ
İl İdare Kurulu​

Karar Tarihi: 28/03/2020
Karar No: 2020/1

KARAR

1. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 28.03.2020 tarih ve 89780865/153/E.6009 sayılı Genelgesi kapsamında, ilimizden diğer illere olan otobüs seferlerinin 28.03.2020 Cumartesi günü saat 17.00’den itibaren İlimizden diğer illere yapılacak otobüs ve ticari minibüs seferlerinin Valilik izni ile yapılmasına,

2. Söz konusu Genelge kapsamında, İlimizdeki tüm vatandaşların şehirde kalmaları esas olup, ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararı ile sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde ilimizde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların ilimizden yolculuk yapmaları “Şehirlerarası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” ile seyahat etmelerine izin verilmesine,

3. Seyahat İzin Belgesinin ilimiz otogarında ve ilçe kaymakamlıkları bünyesinde oluşturulacak komisyonlar tarafından değerlendirilerek verilmesine,

4. İlimizdeki gıda üretiminin ve tedarik zincirindeki sürekliliğin sağlanması için gerekli tedbirlerin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce alınmasına ve takip edilmesine,

5. İlimizdeki bütün meyve-sebze hal faaliyetlerinin 29.03.2020 tarihinden itibaren sabah saat 06.00’da başlayıp, akşam saat 18.00’de sonlandırılmasına ve hallerde sosyal mesafe kurallarına uyulması hususunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesince gerekli tertip ve tedbirlerin alınarak, takibinin sağlanmasına,

6. Tarım ürünlerinin güvenli kullanımına ilişkin vatandaşın bilgilendirilmesi amacıyla, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce kamu spotlarının hazırlanmasına,

7. İlimizde bundan sonra Koronavirüs (Covid-19) Pandemisinin yoğun olarak yaşanması ve kritik eşiğin aşılması muhtemel yerleşim birimlerinin yetkili kurullar tarafından karantina altına alınmasına,

8. Sahil Güvenlik ekiplerince denizlerdeki avcılık ve turistik faaliyetlerin, ilgili Bakanlık Genelgeleri ve talimatları doğrultusunda takip ve denetiminin sürekli olarak yapılmasına,

9. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından özellikle insan sağlığı yönünden tehlike oluşturacak hususlarda, mevzuatlar çerçevesinde gerekli denetimlerin kesintisiz olarak devam ettirilmesine,

10. İş-Kur aracılığıyla TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri ile yardımcı personelin, ilçe kaymakamları tarafından ihtiyaca göre sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmesine,

11. İlimizde oluşturulan Vefa Gruplarına destek vermek amacıyla, özellikle öğretmenler ve imamların görevlendirilmesi hususunda, ilgili kurumlarca gerekli katkının sağlanmasına,

12. Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, ihtiyaca binaen ilimizdeki maske üretiminin sağlanması ve takibinin, İlimiz Vali Yardımcısı Yalçın SEZGİN’in koordinesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce yerine getirilmesine,

13. Bundan sonraki Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili gelişmelerin değerlendirilmesi için İl Pandemi Kurulunun 28.03.2020 Cumartesi günü saat 12.00’de toplanmasına,

Oybirliğiyle karar verildi.

Tüm kamuoyuna ve vatandaşlarımıza duyurulur.

uzmanlık alanı dışında pandemik bir hastalıkla ilgili iş ve işlemlerde görev almak isteyen gönüllülük dışında görev verilmesi doğru değildir.
bu sıradan bir iş değil ki.

Arkadaşlar simdi bizim btr devam ediyor mu ? Hala bir netlik yok sanırım. En son gelen yazıda yönetici görevli öğretmenlerin ek dersinin yapılması diye bir ibare vardı. Biz buna dahil olmuyor muyuz

konu eski ama uygulama yeni arkadaslar bu ay 12.siniflarin rehberlik dersi fiilen olmasina ragmen odenmedi,diger siniflar gibi degil onlarda fiilen yok ayni klup calismasi gibi diger siniflar pandemi surecinde odenmedi ancak 12.siniflarin sinif rehberlik dersi haftalik okutulacak ders cizelgesinde gozukmekte fiilen var,buna ekders odemesi yapilir mi(12.sinif rehberlik saatine)?

konu eski ama uygulama yeni arkadaslar bu ay 12.siniflarin rehberlik dersi fiilen olmasina ragmen odenmedi,diger siniflar gibi degil onlarda fiilen yok ayni klup calismasi gibi diger siniflar pandemi surecinde odenmedi ancak 12.siniflarin sinif rehberlik dersi haftalik okutulacak ders cizelgesinde gozukmekte fiilen var,buna ekders odemesi yapilir mi(12.sinif rehberlik saatine)?
Hocam eskiden şöyleydi ama değiştiyse yanlış bilgi vermek istemem...

Rehberlik dersinin olup olmaması birşeyi değiştirmez ve ayrıca ders olarak bakılmaz ona. Sınıf rehberliği olan öğretmen 2 saat ekders alır rehberlik dersi ayrıca olsun ya da olmasın.. Sizin sorduğunuz soruda ayrı tutacak olursak 12.sınıf rehber öğretmenine 3 saat verilmeli ekders..2 saat sınıf rehberliği yaptığı gibi, misal 11 .sınıf öğretmeni gibi. E bi de 1 saat derse giriyor bu kişi o zaman 3 verelim diye mantık doğru değildi. Bi ara 8.sınıflar için bu durum vardı hala var mı bilmiyorum ama her daim o ders yokmuş gibi davranıyorduk. Dediğim gibi en az 4-5 sene önceki uygulamaydı bu. Sürekli görüş yazıları değiştiği için bilgisi olan arkadaş varsa başka bilgi alırsanız daha iyi olur.

8. sınıfların fiilen dersi olduğu için 1 saati ödedim hocam ben.
Ama benim okulda ben gelmeden önce amip33 hocamın bahsettiği gibi fazladan ödeme yapılmış, eylüle göre fazlalıkları kestik ama bunu bilmeyen idareciler özellikle müdürler var. Fiilen ek dersi olan sınıflarda rehberlik saatini çıkartıp öğretmenin ek dersine rehberliği 2 saat ekledik ya da fiilen dersi çıkarmadan rehberlik için bir saat ekleyince aynı kapıya çıkıyor.

Geri