Tatilde Çektiğim Bir Kaç Fotoğraf

Kodla Büyü

oyungezer

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar içimizde tatil yapmayanlar çok eminim. Onlara nispet yapar gibi olmasın sakın :roll: Ben de ilk defa bu yıl yarıyıl tatili yaptım. Ve tatilde çektiğim bir kaç fotoğrafı sizinle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Ekli dosyalar

• kus3.jpg
    kus3.jpg
    488 KB · Görüntüleme: 3,109
  • P1040187.JPG
    P1040187.JPG
    391.1 KB · Görüntüleme: 3,109
  • P1040209.JPG
    P1040209.JPG
    483.3 KB · Görüntüleme: 3,109
  • P1040007.JPG
    P1040007.JPG
    445.6 KB · Görüntüleme: 3,109
  • P1000965.JPG
    P1000965.JPG
    478.8 KB · Görüntüleme: 3,110
  • P1000736.JPG
    P1000736.JPG
    410.5 KB · Görüntüleme: 3,109
sugibi' Alıntı:
Başlığa bakınca bana tebessüm ettirdiniz hocam. Aşağıdaki de Ben(biz) çalışırken tatilde olanların fotoğrafı :)
Modelimiz Ahmet, arkaplandakiler de okulun yanındaki yokuşta kayan yavru ceylanlar :)

416288_10150549223309770_553859769_8743851_333671814_o by teferruat.org, on Flickr

hocam cocuklardan yürüyen mavi pantolonlu olan kişinin ayakları net fakat kalçadan yukarısı flu..acaba photoshopmu var :D:D çekimde derinlik vermiş olsanız aynı kişnin heryeri aynı netlikte olması gerekmezmi.. güzel kare elinize sağlık

seferzafer' Alıntı:
hocam neresi burası. karda kış ta bahar gibi olan yer. :?:
Kar fotoğrafı Samsun-Kavak İlçesinden. Sınıfımın penceresinden çekmiştim. Diğer fotoğraflar Doğuparktan. Samsun'da kar çilesi başlamadan hemen önce.

oyungezer' Alıntı:
seferzafer' Alıntı:
Kar fotoğrafı Samsun-Kavak İlçesinden. Sınıfımın penceresinden çekmiştim. Diğer fotoğraflar Doğuparktan. Samsun'da kar çilesi başlamadan hemen önce.
Makine profesyonel birşey mi yoksa normal dijitallerden mi.

seferzafer' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:
seferzafer' Alıntı:
Makine profesyonel birşey mi yoksa normal dijitallerden mi.

Panasonic DMC FZ100. Profesyonel gibi dış görünüşü olsa da aslında kompakt özelliklerine sahip bir makina. Normal kompakt makinalara göre tek artısı 24X optik zooma sahip olması. Işığın yeterli olduğu ortamlarda güzel çekimler yapılabiliyor ancak yetersiz ışıkta DSLR makinardaki kalitenin yakınından bile geçmiyor.

tcoalngsau' Alıntı:
hocam cocuklardan yürüyen mavi pantolonlu olan kişinin ayakları net fakat kalçadan yukarısı flu..acaba photoshopmu var :D:D çekimde derinlik vermiş olsanız aynı kişnin heryeri aynı netlikte olması gerekmezmi.. güzel kare elinize sağlık

Alan Derinliği var hocam ama belirttiğiniz noktada değil tabi ki. Daha arkada. Ben derinlik olan alanı biraz genişlettim. Lens Blur müdahalesi var.

@oyungezer
Fotoğraf için bir Eğitim aldınız mı bilmiyorum ama hepsi ayrı güzel ve fotoğraf kurallarına uygun. Ben çok beğendim.

sugibi' Alıntı:
@oyungezer
Fotoğraf için bir Eğitim aldınız mı bilmiyorum ama hepsi ayrı güzel ve fotoğraf kurallarına uygun. Ben çok beğendim.

Hocam okulun fotoğraf işlerine bakıyoruz ya oradan öğreniyoruz bir şeyler :D Şaka bir yana fotoğrafçılığa hep merakım vardı ancak bu konuda deneyimim yok. Bu alanda çok emek veren kişiler var ve çok güzel fotoğraflar paylaşıyorlar fotokritik ya da netfotograf gibi sitelerde. Biz de biraz onlara özenmeye çalışıyoruz naçizane. Bu arada olumlu yorumlarınız için teşekkür ederim.

Geri