Taşınabilir Programlar(ISO)

Kodla Büyü
yeni bir topic açmak yerine buradan sorayım dedim, (iso) dosyası nasıl cd ye yazılır yada iso dosyası nasıl açılır. :?:

isobuster ile isoları görebilirsin. Nero cd yazma programında kalıbı diske yazdır diyerek iso'yu cd ye yazdırabilirsin.burasıda başka alternatif
http://portableapps.com/

Arkadaşlar ya ben bu ISO olayını tam bilmiyorum,bununla ilgili dökuman falan site de mevcut mu yoksa buradan da arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Şimdi bu bölüm halinde bulunan programları cd e yazma işlemimi yoksa bunları yazarken kullanılan cd yazma programını işlevi mi.

teskler..
İSO : CDLERİN KOLAY ÇOĞALTILMASI İÇİN,BİLGİSAYARIN İÇİNE KAYIT EDİLEBİLEN CD-İMAJ DOSYASIDIR.
ISO OLARAK KOPYASI ALINAN CD ORJINALLIGI BOZULMAZ , BOOT OZELLIGI KAYBOLMAZ.
ORNEK : XP CD ICINDEKILERI SURUKLE BIRAK ILE KLASORE CEKİP CD BASARSAN XP KURAMAZSIN O CD İLE BIREBIR ORJINAL KOPYASININ. UZANTISI ISO OLUR :)

anticode78' Alıntı:
teskler..
İSO : CDLERİN KOLAY ÇOĞALTILMASI İÇİN,BİLGİSAYARIN İÇİNE KAYIT EDİLEBİLEN CD-İMAJ DOSYASIDIR.
ISO OLARAK KOPYASI ALINAN CD ORJINALLIGI BOZULMAZ , BOOT OZELLIGI KAYBOLMAZ.
ORNEK : XP CD ICINDEKILERI SURUKLE BIRAK ILE KLASORE CEKİP CD BASARSAN XP KURAMAZSIN O CD İLE BIREBIR ORJINAL KOPYASININ. UZANTISI ISO OLUR :)

Yani bu iso ile setup ınımı kopyalamış oluyoruz?

setup dahil bütün dosyalarını, winrar gibi mesela. bütün dosyaları toplayıp bir klasöre attığımızı düşünelim daha sonra bu klasörü winrarla nasıl sıkıştırıp tek dosya yapıyorsak ISO ile de aynı işlemi yaparız ve bu bütün dosyaları tek bir ISOda toplarız daha sonra bu ISO dosyalarını açmak için CDye yazdırmamız gerekiyor yada deamons tools gibi sanal CD yapan programlar kullanıp CDye yazmadan kendi bilgisayarmızda sanal CDnin içinde de kullanabiliriz.

İSO DEMİŞKEN :)
CDLERİN DOSYA FORMATIDA DİYEBİLİRİZ İSO'YA,
FAT32,NTFS LERIN İCINDE CD VE DVDNIN DOSYA FORMATINA ISO DA DENİLEBİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Arkadaşlar geçensene ofice 2003 ü arkadaştan ISO lu halini alıp bilgisayarıma kaydetmiştim.Bu konuyu okuduktan sonra cd e yazdırıp deniyeyim dedim.Benim bilgisayarımda toshibanın kendi ""Sonic " cd yazdırma programı vardı.Sonic programıyla yazdırmama rağmen cd i açamadım.Nerede yanlışlık yapmış olabilirim?

hocam cdyi direk bilgisayarınıza yazdırırsanız çalışmaz, kalıbı diske yazdır diye bie seçenek var neroda, sizin kullandığınız cd yazma programı bunu desteklermi bilmem ama neroda çok kolay yapabilirsiniz

Geri