Taşımalı eğitimde öğrnci kontrolü nöbetçi öğretmene mi ait ?

Kodla Büyü

sevincaltunel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
braveheart06mg' Alıntı:
taşımalı eğitim yönetmeliğinin I maddesinde açık bir şekilde müdüre ait olduğu yazıyor ancak müdür isterse bunu bize yaptırabilir mi ?

Taşıma merkezi ilköğretim kurumu müdürünün görevleri (Değişik madde başlığı:RG-1/9/2012-28398)

Madde 14- (Değişik birinci cümle: RG-1/9/2012-28398) Taşıma merkezi ilköğretim kurumu müdürünün taşımalı ilköğretim uygulamasına ilişkin görevleri şunlardır:

a) (Değişik:RG-16/10/2009-27378) Okulun fiziki durumuna göre taşımalı ilköğretim kapsamında okuluna alabileceği öğrenci sayısını sınıflara göre tespit ederek şubat ayının ikinci haftasında millî eğitim müdürlüğüne bildirmek.

b) Taşıma yoluyla okula gelen öğrencilerin İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre kayıt ve kabullerini yapmak.

c) (Değişik:RG-1/9/2012-28398) Taşınan öğrenciler ile taşıma merkezi ilköğretim kurumu öğrencilerinin birlikte eğitim ve öğretimlerini sağlayacak şekilde sınıf ve şubelere göre dengeli dağılımını sağlamak.

d) Taşınacak öğrencilerin geliş-gidişlerine göre haftalık ders dağıtım ve günlük vakit çizelgesini düzenlemek.

e) (Değişik:RG-1/9/2012-28398) Taşınan öğrenciler ile taşıma merkezi ilköğretim kurumu öğrencilerinin birlikte eğitim ve öğretimlerini sağlayacak şekilde sınıf ve şubelere göre dengeli dağılımını sağlamak.

f) (Değişik:RG-16/10/2009-27378) Taşınan öğrencilerin öğle yemeklerini düzenli şekilde yiyebilmeleri için gerekli tedbirleri almak, yüklenicinin sözleşme hükümlerine uyup uymadığını günlük olarak kontrol etmek ve giderilemeyen aksaklıkları rapor hâlinde millî eğitim müdürlüğüne bildirmek.

g) (Değişik:RG-1/9/2012-28398) Taşıma merkezi ilköğretim kurumlarında yapılan eğitsel etkinlikleri, taşınan öğrencilerin geldikleri yerleşim birimlerinde de imkânlar ölçüsünde yapmak.

h) Taşınan öğrencilerin velileri ve köy muhtarları ile yakın ilişkide bulunarak okulla iş birliğini sağlamak için gerekli önlemleri almak.

ı) Servis araçları ile taşınan öğrencileri, isim listelerine göre kontrol etmek.

i) (Değişik:RG-16/10/2009-27378) Araçların aylık çalışma programlarına göre hazırlanan puantaj cetvellerini her ayın sonunda millî eğitim müdürlüğüne göndermek.

j) (Değişik:RG-16/10/2009-27378) Taşıma işini yüklenenlerin ve taşıt sürücülerinin, 28/8/2007 tarihli ve 26627 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine ve sözleşme hükümlerine uyup uymadığını günlük olarak denetlemek, aksaklıkları önlemek ve gidermek üzere gerekli tedbirleri almak ve giderilemeyen aksaklıkları rapor hâlinde millî eğitim müdürlüğüne bildirmek.

k) Taşıma işini yüklenenlerin ve taşıt sürücülerinin isim ve adresleri ile aracın plâkasını bağlı bulunduğu jandarma karakolu veya emniyet müdürlüğüne bildirmek.

l) Okul servis araçlarının arkasındaki “OKUL TAŞITI” tabelâsının üst kısmına, okunabilecek şekilde ilçe millî eğitim müdürlüğü’ ne “sürücü hatalarının bildirileceği telefon numarası”‘nın yazdırılmasını sağlamak.

m) Biri öğretim yılı başında olmak üzere öğretim yılı içerisinde taşınan öğrencilerin velileri ile en az üç toplantının yapılmasını sağlamak.

konuyu hortlatacağım ama bu konuda okulların nasıl bir strateji izlediğini merak ediyorum şu an sabahın ayazında 45 dakika servis bekledim sinirden kudurmak üzereyim lütfen bu konuda cevap bekliyorum

hocam taşımalı nöbeti diye bir kavram yok zaten. Ama nedense bizim ülkede bu tip durumlar öğretmenlerin üzerine yüklenir. taşımalı eğitimin kendisi zaten bir sorun.

ya şoförlerin havasını bir görseniz inip imza atmaktan aciz arabalara çıkıyoruz adamın ifade şu hocam ne hallere düşürüyorlar sizi öğretmenler neden bu kadar peşkeş çekiliyor anlamıyorum

Buradaki maddelerin tamamı taşıma merkezi ilköğretim kurumu müdürünün görevleri. Tamam hepsini idare yapmayacak, bazı uygulamalarda öğretmenler görevlendirilecek ama kapıda servis beklenecek diye bir madde de olmayacaktır.

Yatılı okulda ve taşıma yapılan okulda çalışmış birisi olarak uygulama yanlışınız var sayın hocam.
Senin değil şoförün imza peşinde koşması lazım.

Servis soförü öğrencileri okul bahçesine getirir. Size haber verir. Siz öğrencileri sayar teslim alır ve imzalar atılır.
Siz neden servis bekliyorsunuz? Şimdi ayaz, diğer gün kar, diğer gün yağmur olacak..
Unutmayın ki puantajda ki imzaya siz değil servis şoförü muhtaç yoksa parasını alamaz...

Okul öğretmeni müdürün verdiği görevi yapmakla mükellef değilmidir?

hocam müdür bu görevi size nerede nasıl söyledi eğer öğretmenler kurulunda nöbet işlerinin arasına sıkıştırıp imzalattıysa kurul kararı der cıkar fakat sozlu ıse yazılı olarak ister siteye koydugun yazıyı ekler gerı eline veriri onu zevkten (sınırden ) delı edersın buda senın 45 dak beklemene karsılık gelır

hocam hayatta en kötü şeylerden biri de kendine konuşmaktır kendini böyle üzeceğine sabahın ayazında bekçilik yapmıyorum diyeceksin büyük ihtimalle eğitim öğretim ile ilgili olarak verilen görevi yapmamak gibi bir gerekçe ile soruşturma açacak ama bunları göze alacaksın yada hiç kendi kendine kurup canını sıkmayacak bu şekilde devam edeceksin.

Geri