Tasarım, beceri, uygulama sınıfı gerekli malzemeler...

Kodla Büyü

bote67

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda açılması planlanan tasarım, beceri, uygulama sınıfı için 40-50 . 000 tl arası bir bütçe ayrılmış. Okulumuza gerekli malzemelerin listesi isteniyor bir gün içerisinde... Fazla vakit olmadığı için, bu konuda deneyimli arkadaşların önerilerine ihtiyacımız var. Okulumuzda Zeka oyunları sınıfı, başlangıç aşamasında bir Robotik Kodlama atölyesi bulunuyor (eksikleri var) ...
Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Buradaki içerikten faydalanılabilir. Tabi malzeme sayısı arttırılarak.

Ekli dosyalar

• YAZILIM VE TASARIM ATÖLYESİ DONATIM TEKNİK ŞARTNAMESİ.pdf
    215 KB · Görüntüleme: 316
Bizim okula da kuruluyor hocam. Ancak liste istenmedi. Şartname var. Oradakinin aynısı alınacak dendi. Bilemiyorum artık. Keşke liste istenseydi. Bazı malzemeler var değiştirilebilirdik en azından.

Arkadaşlar lisede çalışıyorum. Müdür bey BT sınıfını tasarım ve beceri atölyesine çevirebilir miyiz diye sordu.

Araştırdım biraz yazılım ve tasarım atölyesi kurulabilir geldi.
Lise için malzemeler nelerdir?
Nasıl kurulur?
BT sınıfının ortasına masa koysak 3d yazıcı, arduino setleri alsak olur mu?
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi?

Hocam sınıfın büyüklüğüne göre ortaya masa koyma fikri değişebilir. çünkü bu iş için sınıfın bir köşesini ayırman gerekebilir.
3D yazıcı, dremel, havya istasyonu, mengene v.b. araçlar
arduino setleri, raspberry pico (yeni çıktı), wemos Nodemcu,
ayrıca robotik yarışma başvuruları da başladı eğer katılma niyetin varsa başvuracağın kategori için gerekli malzemelerde olabilir.

3 tane güzel arduino projesi orta seviye =>>

arduino projeleri (tasarım agırlıklı )=>>

Merhaba. Geçenlerde bizim BTS'nin girişine "Yazılım ve Tasarım Atölyesi" ibaresini eklemişler. Müdüre henüz soramadım. Bizim BTS'de sadece bilgisayarlar var. Bunun için ayrı malzemelerin alınması gerekiyor mu? Yukarıda hocamız bütçe ayrıldığından bahsetmiş. Tüm atölyeler için geçerli mi bu bütçe? Öyleyse malzeme isteyeyim idaremizden. :cool:

Geri