Tartışmanın ses kaydını almak suçmudur?

Kodla Büyü

muamma25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
müdür yardımcısı ile aramız açıktı biraz. beni odasına çağırdı. resmen tartışma başlattı. bende sinirlendim ona bağırdım. ses kaydını aldım görüşeceğiz dedi. ses kaydı almak suç değil mi dir ? nasıl bir yöntem izlemem gerekir

İzinsiz alındığı için delil olarak geçmez.

Ses kaydını kullanarak tehdit etmek şantaja girer

Geçmiş olsun suç olacağını sanmıyorum çünkü her yerde güvenlik kameraları var. Bir kısmı seste kaydediyor. Eğer suç teşkil eden bir durum var ise bence bunu kanıt olarak sunabilir. Eğer geçerli bir sebebi yok ise kayıt onunda başını ağrıtabilir.

Eğer bir iş yapacaksan da avukatsız yapma. Hakimler sahsı dikkate almıyor avukatın var mı yok mu bunu dikkate alıyor.

Habersiz ses kaydı almak kesinlikle suçtur. O ses kaydını işleme koyması kendisinin ceza almasına sebep olur. Üstüne siz dava açarsanız dahada fazla ceza alır. Bence iyice üstüne gidin. Kullandırtmaya çalışın ses kaydını. Siz bağırdınız diye ciddi bir ceza almazsınız, küfür ve tehtit yoksa tabii..

habersiz ses kaydı görüntü kaydı özel hayata müdahaledir ve kesinlikle suçtur hocam aman diyim haklıyken haksız olursunuz

hocam ses kaydı almak için kasıtlı tartışma ortamı çıkarmakta ve kendisi de bu tartışmnın seyrini kendi lehine ve sizin aleyhinize çevirmekte ve bu durumdan haberiniz yok o zaman durumu tanıdık bir avukatla görüşerek size yol göstermesini isteyin ve ondan önce siz davranın şantaj tck madde 107 sanırım mahkemeye verin gitsin.

ismailt' Alıntı:
hocam ses kaydı almak için kasıtlı tartışma ortamı çıkarmakta ve kendisi de bu tartışmnın seyrini kendi lehine ve sizin aleyhinize çevirmekte ve bu durumdan haberiniz yok o zaman durumu tanıdık bir avukatla görüşerek size yol göstermesini isteyin ve ondan önce siz davranın şantaj tck madde 107 sanırım mahkemeye verin gitsin.
Bunun için ses kaydının elinde olması gerekiyor. Bunu da paylaşacağını sanmam.

Sayın hocam ,başkları ile ilgili ,onların iznini almadan yapılan herşey ,kişi şikayet ederse suçtur.

olayların önceleri de var arkadaşlar. öğretmen odasında bana bağıra bağıra bu okulda ne işe yarıyorsun dedi.

Sizden habersiz ses kaydınızı alması kesinlikle suçtur.Dava açabilirsiniz ama sizin de şahitleriniz olmalı ses kaydını yaptığına dair.

özel hayatın ihlaline giriyormuş suçmuş az önce esra eroldaki avukat söyledi :)) ses kaydı alınan kişi dava açsa kazanırmış

"esra erolumu izliyorsunuz muhabbetine girmeyin hocam kayınvalidem izleyince mecburen bende izliyorum, kanal değiştiremiyorum :)) "

faltunel' Alıntı:
özel hayatın ihlaline giriyormuş suçmuş az önce esra eroldaki avukat söyledi :)) ses kaydı alınan kişi dava açsa kazanırmış

"esra erolumu izliyorsunuz muhabbetine girmeyin hocam kayınvalidem izleyince mecburen bende izliyorum, kanal değiştiremiyorum :)) "
Olayı çözdün hocam. :lol:

"sıkıyosa şikayet et, izinsiz ses kaydı yapmanın ne büyük suç olduğundan ayrıca mobbing olayından haberdar değilsiniz sanıyorum" de, bence sizi elindeki ses kaydıyla baskı altına almaya çalışıyor, en ufak taviz verme hocam, şikayet etmesi sizin lehinize olacaktır.. en kötü ihtimal kınama cezası alırsınız onunki çok daha büyük bir suç

hocam sen ipleri eline almışsın, izinsiz kayıt yasakmış ee ne duruyorsun tehdit etsene, bak şu madde böyle diyor deyip savcılığa gidicem de, nasılsa silse bile geri getirirler :mrgreen: aman amannnnn fırsata bak bulunmaz hint kumaşı, daha da gaz verelim mi? :puhaha:
ama şaka değil sende izinsiz kayıt yaptın diye tehdit et herkesin içinde.

Hocam google amcaya sordum bak ne diyor
MADDE 133. - (1) Kişiler arasındaki alenî olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, iki aydan altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

bu da var

MADDE 189 - (1) Taraflar, kanunda belirtilen süre ve usule uygun olarak ispat hakkına sahiptir.
(2) Hukuka aykırı olarak elde edilmiş olan deliller, mahkeme tarafından bir vakıanın ispatında dikkate alınamaz.
(3) Kanunun belirli delillerle ispatını emrettiği hususlar, başka delillerle ispat olunamaz.

Geri