tarayıcıyı optik okuyucu yapma

Kodla Büyü
cengo_xxx hocam veritabanı dosyanızı kendi bilgisayarımdaki programımda çalıştırdım. Herhangi bir problem çıkmıyor. Kendi bilgisayarımda win10 64 bit ve office 2013 kurulu. Okuldaki bilgisayarımda xp 32 bit ve office 2007 kurulu. Onlarda bir problem çıkmıyor. Durumun sizin office programınızla alakalı olduğunu düşünüyorum. Farklı bilgisayarlarda bir deneyin isterseniz. Size illa bu verilerin excel dosyası lazımsa ben raporunu alıp size göndereyim.

kemal_ari
Hocam teşekkürler. Süper olmuş. çoktandır takip edemiyordum. Ellerine sağlık. Ben sorunsuz kullanıyorum, sıkıntı yok..... Ellerine sağlık. Takip.

Kemal hocam merhaba. Ben de sizin programınıza benzer bir program geliştirmeye çalışıyorum birkaç aydır. kodlarınızı incelemeye çalıştırm ama bu işte tecrübeli olmadığım için çok fazla anlayamadım. Yine de birkaç kodunuzu kullandım. Hakkınızı helal edin. Özellikle excel listesindeki bilgileri otomatik kodlayan ve sınav sonuçlarını tablo olarak pdf ve excel kaydeden kodlarınızı incelemeye devam edeceğim. kendi programımın kaynak kodlarını incelemek isterseniz paylaşabilirim sizinle. Teşekkürler. Kolay gelsin.

Önemli değil hocam. Çalışmanızı taktir ediyorum. Kolay gelsin. Kodlarınızı paylaşmak isterseniz buradan paylaşabilirsiniz. Böylelikle herkes faydalanır. İyi günler.

kemal_ari' Alıntı:
Önemli değil hocam. Çalışmanızı taktir ediyorum. Kolay gelsin. Kodlarınızı paylaşmak isterseniz buradan paylaşabilirsiniz. Böylelikle herkes faydalanır. İyi günler.

Hocam bahsettigim programi simdilik bitirdim. Sizinde programinizdan yararlandim excelden veri alirken. Tesekkur ederim. Yaptigim programi asagidaki linkten indirebilirsiniz incelerseniz sevinirim.

http://www.egitimhane.com/sarisoft-test-okuma-ve-analiz-optik-form-programi-64-bit-v3-d279333.html

Ayrica denemek kullanmak isteyenler icin ucretsidir. Umarim kullanislidir ve birilerinin isine yarar.

Son düzenleme:
Merhabalar elinize kolunuza sağlık gerçektençok güzel olmuş program. Acaba optikleri nasıl yapıyoruz. Sürekli sınav sistemleri değişiyor ve buna uygun optik gerekiyor. Acaba TYT ve YKS için optik oluşturmanız mumkun mu. Öğrenci numarasından tanımlı olacak şekilde.

Teşekkürler. Programın içinde form şablonları dosyaları var. Photoshop programıyla oynamalar yaparak istediğiniz formu oluşturabilirsiniz. Oradaki daire şablonunu yerinden oynatmadan diğer şablonları(öğrenci no, ad soyad, sınıf, grup) tam oturacak şekilde yerleştirin. İstediğiniz kadar soru sayısını ayarlayın. 4 dersi geçmeyecek şekilde ders sayısını da ayarlayın. Daire şablonuna göre yerleşim yaptıktan sonra daire şablonunu gizleyin. Resim formatında kaydedin. Daha sonra programa bu formu tanıtmalısınız. Program dosyalarında kullanma klavuzu var. Orada yeni form tanıtma işlemi anlatılıyor. Programın içerisinde tanımlı olan formları da bir inceleyin. Belki onlardan da işinize yarayacak olabilir. Kolay gelsin.

Kemal Hocam öncelikle elinize sağlık.
Programa tek formda 5 derslik sınav ekleyebilir miyiz?
sizi uğraştırır mı?

Kemal Hocam öncelikle elinize sağlık.
Programa tek formda 5 derslik sınav ekleyebilir miyiz?
sizi uğraştırır mı?
Hocam, program tek seferde en fazla 4 ders okur. Ama iki sınavı ortak raporlama özelliği kullanılarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. 5 derslik form oluşturulur, formlar sayfasında 2 ayrı formmuş gibi 2 kere kaydedilir. İlk form 4 dersi, ikinci form kalan 1 dersi okumak için. Sınav oluştururken de 2 ayrı sınav oluşturulur. Daha sonra ortak raporlama ile tek sonuç elde edilebilir. Program dosyalarında kullanma kılavuzu mevcut. Orada da bu konuda bilgi var.

Hocam bahsettigim programi simdilik bitirdim. Sizinde programinizdan yararlandim excelden veri alirken. Tesekkur ederim. Yaptigim programi asagidaki linkten indirebilirsiniz incelerseniz sevinirim.

http://www.egitimhane.com/optik-form-ok ... 47504.html

Ayrica denemek kullanmak isteyenler icin ucretsidir. Umarim kullanislidir ve birilerinin isine yarar.

güzel olmuş ellerinize sağlık ama keşke 5 derlik yapsaydınız. İlkokulda h.bilgisi(sosyal) , türkçe, matematik, fen ve ingilizce . bu iş kolay olurdu...

@kemal_ari hocam
öncelikle çok teşekkürler
optik te birden fazla şık işaretlenmişse(program birden fazla şık okuduysa) X ile belirtiyor. bu X leri sayısını belirtebilir misiniz ? mesela boş sütununun yanında hata sütunu olabilir mi?

dipnot:
kyocera 6530 fotokopi makinesi 300x300 çözünürlük renkli tarama
algılama: 200
hatasız optik formları okudu.

@kemal_ari hocam
öncelikle çok teşekkürler
optik te birden fazla şık işaretlenmişse(program birden fazla şık okuduysa) X ile belirtiyor. bu X leri sayısını belirtebilir misiniz ? mesela boş sütununun yanında hata sütunu olabilir mi?

dipnot:
kyocera 6530 fotokopi makinesi 300x300 çözünürlük renkli tarama
algılama: 200
hatasız optik formları okudu.
Hocam güzel düşünmüşsünüz. Bu ara fazla vakit bulamıyorum. Malum dönem sonu yaklaştı. Bir de tayinim çıktı. Onlarla uğraşıyorum. En kısa zamanda ekleyip buradan paylaşırım.

k45abalı hocam istediğiniz güncellemeyi yaptım, programı tekrar yükledim. Artık cevaplarda birden fazla işaretleme yapıldığını gösteren X ifadelerinin sayısı yanlış sayılarının yanlarında gösteriliyor.

Program Linki:https://goo.gl/k1xP3P

Kemal hocam eline sağlık.sadece bana değil bizim Okuldaki öğretmen arkadaşlar da işini görüyor.Buarada Tayinin hayırlı olur inşallah.Hocam tek sıkıntımız okumayı test et kısmına bir buton eklesiniz okuduğu optigi sonuçlara eklemesi (malum öğrencileri uyarmamiza rağmen silik uclu kalemle isretleyince o cevapları hasas ayarını artirinca başka öğrenci cevabı silmiş başka şıkkı işaretlemis ise X işareti koyuyor.Hassasiyeti düşürünce bu seferde silik isaretleyen öğrencinin cevabı şıkkı boş olarak algılıyor.Bende hatalı kağıtları ayırt edip tek tek okuma yaptırmak zorunda kalıyorum.)Tabii zamaniz varsa yaparsanız sevinirim.Taha hocam siz beni çok yoruyorsunuz dediğinizi duyar gibi oldum:))Hakkınızı helal edin.

Kemal hocam eline sağlık.sadece bana değil bizim Okuldaki öğretmen arkadaşlar da işini görüyor.Buarada Tayinin hayırlı olur inşallah.Hocam tek sıkıntımız okumayı test et kısmına bir buton eklesiniz okuduğu optigi sonuçlara eklemesi (malum öğrencileri uyarmamiza rağmen silik uclu kalemle isretleyince o cevapları hasas ayarını artirinca başka öğrenci cevabı silmiş başka şıkkı işaretlemis ise X işareti koyuyor.Hassasiyeti düşürünce bu seferde silik isaretleyen öğrencinin cevabı şıkkı boş olarak algılıyor.Bende hatalı kağıtları ayırt edip tek tek okuma yaptırmak zorunda kalıyorum.)Tabii zamaniz varsa yaparsanız sevinirim.Taha hocam siz beni çok yoruyorsunuz dediğinizi duyar gibi oldum:))Hakkınızı helal edin.
:) Estağfurullah hocam, bir müsait anımda ekleyeceğim.

Hocam emeğinize sağlık,yeni sisteme göre lise sınavına girecek öğrencilerimiz için 90 soruluk,sayısal 40(Matematik,Fen Bil.),sözel 50 (Türkçe,İngilizce,Sosyal Bil.) olan optik form yapabilir misiniz,Ayrıca sınav oluşturmada en fazla 60 soru oluyor onu da artırabilir miyiz programda güncelleme var mı?

Hocam emeğinize sağlık,yeni sisteme göre lise sınavına girecek öğrencilerimiz için 90 soruluk,sayısal 40(Matematik,Fen Bil.),sözel 50 (Türkçe,İngilizce,Sosyal Bil.) olan optik form yapabilir misiniz,Ayrıca sınav oluşturmada en fazla 60 soru oluyor onu da artırabilir miyiz programda güncelleme var mı?
Hocam, program her bölüm için en fazla 60 soruluk. Sizin istediğinize göre 2 bölüm olacak 40 ve 50 soruluk yani yeterli olur. Ben formu hazırladım. Ekteki resim formatındaki formu programa "Formlar" başlığı altında tanıtırsanız kullanabilirsiniz. Form tanıtımı ile ilgili ayrıntılı bilgi program dosyalarının içerisinde kullanma klavuzunda var. Tanıtma ile ilgili bir problem yaşarsanız, yardımcı olurum. Kolay gelsin.
FORM14.jpg

Hocam resmin çözünürlüğü düşük olmuş. Tekrar ekledim. Bu ektekini kullanın.

Ekli dosyalar

• FORM14.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 158

http://www.egitimhane.com/test-okuma-optik-form-programi-64-bit-v2-d267839.html

Hocam öncelikle elinize sağlık güzel olmuş.Acizane bir kaç ricam olacaktı aynı zamanda iyileştirme anlamında,
1.sistemde okutulan form sonuçlarını alırken sadece pdf seçeneği var excel de olsa daha güzel olurdu.
2. mevcut sınav sistemine ait (tyt-ayt) analiz modülü ekleyebilir misiniz(mesela öğrenci sözel ve eşit ağırlık puan türünden testi çözmüş olsun öğrencinin sözel puanı eşit ağırlık puanı ayrı ayrı oluşsa)

Hocam öncelikle elinize sağlık güzel olmuş.Acizane bir kaç ricam olacaktı aynı zamanda iyileştirme anlamında,
1.sistemde okutulan form sonuçlarını alırken sadece pdf seçeneği var excel de olsa daha güzel olurdu.
2. mevcut sınav sistemine ait (tyt-ayt) analiz modülü ekleyebilir misiniz(mesela öğrenci sözel ve eşit ağırlık puan türünden testi çözmüş olsun öğrencinin sözel puanı eşit ağırlık puanı ayrı ayrı oluşsa)

Geri