tarayıcıyı optik okuyucu yapma

Kodla Büyü
Kemal hocam ilginiz için teşekkürler. Yazıcı da çıktı alırken yada tarayıcı da taratırken çok dikkat ettim halde kaymalar olmuş. Buna çözümünüz var mı hocam? Çünkü çok dersli sınavlarda bu hatalar çok olur diye düşünüyorum. Şunu bile denedim form 6 yı sanki yeni form gibi kaydettim. Koordinatları yeniden belirledim olmayınca size sordum. Hocam fatih projesi kapsamında okullara dağıtılan makinalarda siyah beyaz taratmada jpeg olarak tarama yapamıyoruz. (Yeni fark ettim :) )Siz taramayı siyah beyaz yapın deseydiniz benim için sıkıntı olurdu.

GRİNGO' Alıntı:
Öğretmen_makineci' Alıntı:
Arkadaşlar kendi yaptığım programı sizlerle paylaşıyorum. YGS deneme sınavı yapmak için tasarladım. Gelecek yorumlara göre kapsamını arttırmayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Program ücretsizdir. Aşağıdaki linkten indirilebilir.

http://www.egitimhane.com/testreader-yg ... 44684.html

Arkadaş sanırım yeni üye....Verdiği linkin sitesi şüpheli gibi geldi bana.
LAKİN;
Hem verdiği linkin sitesini, Hemde dosya yükleme adresini <virustotal.com> sitesinde tarattım ve 56 adet taramada temiz çıktı bilginize.
TEDBİRLİ OLMAK EYİDİR.
KULLANIM KILAVUZU YOK
YANİ
AÇIKLAMA YAPMAMIŞ

arkadaşlar yeni uyeyim. meslek lisesinde makine öğretmeniyim şüpheli bi durum yok. programı tamamen ben tasarladim. kullanim kılavuzu hazırlamadım. program hakkinda soruları olan varsa cevaplayabilirim. programı google drive e yükleyip paylastim baska paylasim sitesi varmi bilmiyorum benim amacım programla ilgili geri dönüş alabilmek.
mail adresim. msari_1983@hotmail.com

ayrıca ilgi gösterip tarattiginız için tesekkurler. bu arada ben tamamen acemiyim yazilimda. internetten arastira arastira 4 ayda bitirdim bu programi. umarim beğenilir

Programda güncellemeler yapıp yeniden yükledim.
-Taha hocamın karşılaştığı sorun için test sayfasına yeni bir ayar ekledim. Eski ölçü ayarının adı Yatay Sapma olarak değişti. Ayrıca Düşey Sapma ayarı eklendi.
-Sonuçlar sayfasına sınıflara göre filtreleme özelliği eklendi.
-Kullanma klavuzu yenilendi. İçerisine yeni form tanıtma işlemi resimlerle eklendi.

Program Linki:https://goo.gl/k1xP3P

Taha hocam sizin formlarınızı okutmanız için test sayfasındaki ayarlarını aşağıdaki gibi yapmanız gerekli. O zaman tam doğru sonuçları alacaksınız. Öncelikle kullandığınız form6 yı seçin, Gözat butonu ile herhangi taratılmış bir formunuzu seçin. Ayarları yaptıktan sonra okut butonunu kullanın. Daha sonra sınavınızın okutma işlemini tekrar yapın.
Algılama:210
Yatay Sapma:-10
Düşey Sapma:10

Kemal hocam işin güçün rast gelsin. Allah razı olsun program süper olmuş.Dediğinizi yaptım çok güzel çalıştı. :+1: :alkis: :alkis:

Ekli dosyalar

• TEST READER ANA EKRAN.jpg
    TEST READER ANA EKRAN.jpg
    245 KB · Görüntüleme: 380
  • TEST READER OPTİK FORM KİŞİ BİLGİSİ EKLEME.jpg
    TEST READER OPTİK FORM KİŞİ BİLGİSİ EKLEME.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 376
  • TEST READER OPTİK FORM OKUMA.jpg
    TEST READER OPTİK FORM OKUMA.jpg
    299.4 KB · Görüntüleme: 379
  • TEST READER OPTİK FORM OLUŞTURMA.jpg
    TEST READER OPTİK FORM OLUŞTURMA.jpg
    311.3 KB · Görüntüleme: 377
  • TEST READER OPTİK FORM SONUÇ İNCELEME.jpg
    TEST READER OPTİK FORM SONUÇ İNCELEME.jpg
    297.8 KB · Görüntüleme: 373
  • TEST READER OPTİK FORM SONUÇ RAPOR ÖRNEĞİ (PDF).jpg
    TEST READER OPTİK FORM SONUÇ RAPOR ÖRNEĞİ (PDF).jpg
    91.7 KB · Görüntüleme: 374
  • TEST READER OPTİK FORM TOPLU RAPOR ALMA (PDF).jpg
    TEST READER OPTİK FORM TOPLU RAPOR ALMA (PDF).jpg
    101.9 KB · Görüntüleme: 374
Son düzenleme:
Öğretmen_makineci hocam teşekkürler. Sadece ygs için mi, malum ygs geçti.
Bir de arkadaşlar tüm sayfaları taradım, kemal hocamın programını veya optik okuyucu olarak kullanabileceğim ilaçlı birşey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

ebolukcu' Alıntı:
Bir de arkadaşlar tüm sayfaları taradım, kemal hocamın programını veya optik okuyucu olarak kullanabileceğim ilaçlı birşey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim
Hocam bulamadım yazmışsınız. Kendi hazırladığınız bütün test sınavlarında kullanabileceğiniz bir program.

Linki:https://goo.gl/k1xP3P

kemal_ari' Alıntı:
ebolukcu' Alıntı:
Hocam bulamadım yazmışsınız. Kendi hazırladığınız bütün test sınavlarında kullanabileceğiniz bir program.

Linki:https://goo.gl/k1xP3P

Hocam indirdim denemeler yaptım. Program on numara elinize sağlık.

Özellikle form 3(60 soruluk) olan tüm test türleri için uygun bir form bence. Başlıklarını değişip değişip tüm derslere uyarlayabiliriz. O form ile LYS denemeleri yapmayı planlıyorum.

Yalnız hocam programı başka bir başlıkta tanıtsan daha iyi olurdu. Bu başlığın içerisinde kayboluyor. Bu konuyu daha önce 3 4 kez ziyaret etmiştim fakat ilk mesajlara baktıktan sonra kapatmıştım. İlk mesajda hemen program tanıtımı olsa çok daha fazla kişi faydalanabilirdi

ebolukcu' Alıntı:
Yalnız hocam programı başka bir başlıkta tanıtsan daha iyi olurdu. Bu başlığın içerisinde kayboluyor. Bu konuyu daha önce 3 4 kez ziyaret etmiştim fakat ilk mesajlara baktıktan sonra kapatmıştım. İlk mesajda hemen program tanıtımı olsa çok daha fazla kişi faydalanabilirdi
Hocam haklısınız. Buna benzer birçok başlık var. Yeni başlık açmayı düşünmedim. Programda ara ara güncellemeler yapıp burada paylaşıyorum. Şuan bir Excel dökümanındaki verilere göre bilgileri hazır kodlanmış form oluşturma işlemi üzerinde çalışıyorum. Onun da temel kısmını tamamladım. Tamamen bitirince yayınlayacağım. Programı beğendiğinize de sevindim.

ebolukcu' Alıntı:

Hocam tesekkur ederim. programa yeni basladim geri donutlere gore lys kpss ve normal testler icin gelistirecegim insallah.ygs icin yeterli mi sizce hocam

Tarayıcı Optik OkuyucuV2 programını güncelledim.

Programa excel dosyasındaki kayıtlara göre öğrenci bilgileri(Ad Soyad, Okul Kodu, Öğrenci No, Sınıf) hazır kodlanmış form oluşturma işlemi eklendi.

Kemal hocam bilişim tek. 2.yazılı sınavı öncesi hazır kodlamanın yapmasını hazırlamanız gerçekten makbule geçti.sınıf listeleri oluşturdum.pazartesi deneme amaçlı bir grup öğrenciye uygulaya cam.Büyük ihtimalle sorunsuz çalışacak gibi...İnşallah sıkıntı olmazsa 300 yakın öğrenciyi sınav yapacam. Tekrar Allah razı olsun. :alkis:

hazır kodlanmış form oluşturma uygulaması süper olmuş hocam bu talebi ilettiğimde yapımının zor ve uzun zaman alacağını söylemiştiniz. ama bu kadar kısa sürede yapacağınızı tahmin etmemiştim. elinize ve klavyenize sağlık. süper bir çalışma oldu.... teşekkürler...

burake' Alıntı:
hazır kodlanmış form oluşturma uygulaması süper olmuş hocam bu talebi ilettiğimde yapımının zor ve uzun zaman alacağını söylemiştiniz. ama bu kadar kısa sürede yapacağınızı tahmin etmemiştim. elinize ve klavyenize sağlık. süper bir çalışma oldu.... teşekkürler...
Sağolun hocam.

O zaman pek üzerinde duramıyordum. Uygun bir zaman buldum ve aklıma daha basit bir yöntem geldi. Bir miktar uğraştırdı ama çok uğraştırmadan hallettim. Yaklaşık iki gün üzerinde durdum. Toplamda dolu dolu 4-5 saat uğraşmışımdır. Sizlerin fikirleriyle daha kullanışlı bir program haline geldi.

kemal_ari' Alıntı:
Tarayıcı Optik OkuyucuV2 programını güncelledim.

Programa excel dosyasındaki kayıtlara göre öğrenci bilgileri(Ad Soyad, Okul Kodu, Öğrenci No, Sınıf) hazır kodlanmış form oluşturma işlemi eklendi.

kemal hocam elinize sağlık güzel olmuş çok işimize yaradı. eğer yapabilirseniz vaktiniz olursa ygs ve lys branş taban puanlarını yazıp öğrencilerin mf1 mf2 mf3 tm1 tm2 ..... puanlarınıda hesaplatabilirseniz çok süper olur. teşekkürler.

blue06900' Alıntı:
kemal hocam elinize sağlık güzel olmuş çok işimize yaradı. eğer yapabilirseniz vaktiniz olursa ygs ve lys branş taban puanlarını yazıp öğrencilerin mf1 mf2 mf3 tm1 tm2 ..... puanlarınıda hesaplatabilirseniz çok süper olur. teşekkürler.
Öncelikle teşekkür ederim.
Programı bütün test sınavlarına yönelik hazırladığım için raporlamada tek puan türü gösteriliyor. Bazen benzer düşünceler aklımdan geçiyor ancak tam olarak aklıma yatan bir şablon oturtamadım. Bu aralar zaten okulda işler de yoğun. Kafamda tam bir düzen oluşturabilirsem ilerleyen zamanlarda yapmaya çalışırım.

Geri