tarayıcıyı optik okuyucu yapma

Kodla Büyü

bormut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
slm arkadaşler tarayıcıyı optik okuyucu olarak kullanmak için önere bileceğiniz proğramlar varmı. Optik Okuyucu Sistemi (OptikOS) 6.2 proğramı var ama süre kısıtlamalı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Optikos 7.5 çıkmış. http://www.optikokuyucu.net/OptikosOptikOkuyucu.aspx?NO=1
Program aracılığı ile tarayıcıyı optik okuyucu ile okuyabilen buna benzer başka programlar kullanan arkadaşlar varmı?
Okulumuzda bazı öğretmenler kullanmak istiyorlar, araştırınca bu programı buldum. 400 TL fiyat istiyorlar. Ayrıca belge beslemeli tarayıcılarda 200 TL den başlıyor.
Kullanan, bilgisi olanlardan fikirlerini bekliyoruz. Daha uygun veya daha avantajlı, kullanışlı programlar var mı?

test maker 200 tl. kullanımı daha kolay görünüyor. ben demolarını inceledim. ama demo olduğundan mıdır nedendir optik okutturamadım

optikosu tavsiye ederim
optik okumada sadece programı değil sarf malzemeyide düşünmelisiniz. optikosta form tanıtma çok kolay ayrıca kendi tanımlı konu tarama ve sbs cevap kağıtlarını yazıcınızdan çıktı alıp kullanabiliyorsunuz
2000 adet a5 optik form 90 tl muhtelif programlarda
2000 adet a5 2 top a4 kağıt eder
daha önce başka bi programı kullandım optik form elimiz mahkum aldık çünkü ayarlayamadık
ama optikos bu yönüyle çok önde bence
en ucuz optik okuma sistemi
oki mb470 yazıcı 700 tl civarında (en önemli artısı artısı ürünün toneri ile dram ünitesi ayrı toner 3500, dram 25000 kopya. demo gelen tonerde chip yok 1000 kopyadan sonra toner olmasına rağmen toner takın der internetten 15 tl ye 7000 kopya chip alıp taktım sorun haloldu + toner hazne dolumu çok kolay aç dök 2 dolumluk yedek toner tozuda aldım 15 tl ye)
optikos programı 400 tl ( optikos lisanslamasını bilgisayar ramınden yapıyor bu nedenle bilgisayarda olabilecek donanım değişikliğinde sorunlar çıkabilir bu nedenle iyi bir bilgisayra sistemi kurunuz)

ücretsizini buldum arkadaşlar forumda aratırsanız bulursunuz. Eklendi

bana mesaj yazanlar 1 haftadır nete giremiom. en kısa zamanda download bilgilerini gönderecem.

Bu konuda uzun zamandır çalışıyorum. C# ve VB.Net karışımı bir programla başarılı sonuçlar elde ettim. Ancak zaman eksikliğinden daha da fazla geliştiremedim. Boş zaman gözlüyorum. :(

Arkadaşlar ben de okul için optik okuma çözümü arıyorum. Yazılım mı almalıyım donanım mı bilmiyorum. Yazılımlar için istenen fiyatlar yıllık mı yoksa ömür boyu mu? İlaçlı falan kullanmak istemiyorum. Emeğe saygı. Daha önce hiç optik okuyucu program veya donanım kullanmadım. Tecrübeli arkadaşların görüşlerini almak istiyorum. OKI MB-451 cihazı optik okuyucu diye 1200 tl +kdv fiyata satıyorlar. Başka sitelerde 500-600 tl arası. Bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı? Bu cihaz lazer yazıcı mı yoksa optik okuyucu mu?

kalelibilişim' Alıntı:
Arkadaşlar ben de okul için optik okuma çözümü arıyorum. Yazılım mı almalıyım donanım mı bilmiyorum. Yazılımlar için istenen fiyatlar yıllık mı yoksa ömür boyu mu? İlaçlı falan kullanmak istemiyorum. Emeğe saygı. Daha önce hiç optik okuyucu program veya donanım kullanmadım. Tecrübeli arkadaşların görüşlerini almak istiyorum. OKI MB-451 cihazı optik okuyucu diye 1200 tl +kdv fiyata satıyorlar. Başka sitelerde 500-600 tl arası. Bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı? Bu cihaz lazer yazıcı mı yoksa optik okuyucu mu?

Sayın Hocam;

Öncelikle Optik okuyucu sistemini nerede kullanacağınız önemli. Zamanında ben de araştırma sürecine girmiş, c# Aforge kütüphanesi ile uygulama geliştrmeye çalışmıştım. Piyasadaki ürünler yazılım + donanım üzerine kurulu sistemler. Donanımsal olarak sizden isteyeceği en makul çözüm,web kamerası olmalı ki ucuz ve ulaşılabilir olsun. Laptop kamerası olursa daha iyi. Programlama yönünde ise ekonomik ve pratik olarak size web arayüzünde optik form okuyan bir site olmalı ki erişilebilirliği artsın. İşte tüm bu sistemleri üzerinde barındırıran bir site mevcut. Ben sınavlarda kullanıyorum.

Yalnız sitede en fazla 100 soruluk bir çoktan test hazırlanabiliyor. Sınav analizlerine sistem içerisinden erişebiliyorsunuz. Sınıf oluşturup ayrı ayrı sınavlar yapabiliyorsunuz. Soru adetini form kısmında seçmeniz yeterli. Anahtar tanımlayıp,sonrasında çıktı aldığınız formu öğrencilere veriyorsunuz. onlar sizin onları sisteme kaydettiğiniz numarayı formda gradecam id yazan kısma giriyorlar. Genelde okul numarası verilir. İster dokuman kamerası,ister dizüstü kamerası ile okutabiliyorsunuz.

http://www.gradecam.com/signup?referrer=w0x5s6 1 yıllık ücretsiz kullanım. Her öğretmen daveti ve okulda pilot olursanız 3 ay ilave tarih. Saygılar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    158 KB · Görüntüleme: 3,918
  • form.png
    form.png
    216.9 KB · Görüntüleme: 3,909
  • 100.png
    100.png
    439.9 KB · Görüntüleme: 3,896
Sayın Hocam;

Aşağıdaki ürünü incelemeniz daha yararlı olabilir. Ek ücret,yıllık ücret gibi sorunsalları bulunmuyor. Forumdaki arkadaşlardan kullananlar var diye biliyorum. Kusura bakmayın ben kullandığım sistemi anlatma yoluna gitmişim. Arayıp fiyat ve bilgi almanız yerinde olacaktır. Tercih sizin. Saygılar.

http://www.eceegitim.com.tr/urunler_ece_tes.php

Öğrenci bilgilerini bilmediğim web sitelerine girmek istemiyorum. Sanırım döküman beslemeli cok fonksiyonlu yazıcı türü cihazlar daha kullanışlı olur. Ayrıca internette falan değil de internet olmasa bile kullanabileğim bir çözüm olsun istiyorum.

Düzenleme :
Tekrar OKI MB-451 bu cihazı sormak istiyorum.
http://www.dershanemarket.com/oki-mb-451-u35.html buradaki fiyatına baktığımda 1.190,00 TL + KDV
Başka web sitelerinde bakıyorum 500 tl civarı. Aradaki fiyat farkına anlam veremedim. Aynı cihaz değil mi?
Yoksa beraberinde bir yazılım falan veriyorlar da onun fiyatı mı?

kalelibilişim' Alıntı:
Öğrenci bilgilerini bilmediğim web sitelerine girmek istemiyorum. Sanırım döküman beslemeli cok fonksiyonlu yazıcı türü cihazlar daha kullanışlı olur. Ayrıca internette falan değil de internet olmasa bile kullanabileğim bir çözüm olsun istiyorum.

Düzenleme :
Tekrar OKI MB-451 bu cihazı sormak istiyorum.
http://www.dershanemarket.com/oki-mb-451-u35.html buradaki fiyatına baktığımda 1.190,00 TL + KDV
Başka web sitelerinde bakıyorum 500 tl civarı. Aradaki fiyat farkına anlam veremedim. Aynı cihaz değil mi?
Yoksa beraberinde bir yazılım falan veriyorlar da onun fiyatı mı?
Yanında yazılım da olması gerek. İstenilen formatta dat ve txt dosyası alma dediğine göre yazılımının da olması gerek.
Eğer maddi imkanınız varsa internetten değil de bulunduğunuz yerden satın almanız iyi olur. Hem form kağıtları satın alma hem de olası problemlerde yerinde servis imkanı olur.

Kendi programımı tamamladım sayılır. Ufak tefek sorunlar var. İnşallah onları da aşacağım. Dil olarak C# ve VB.Net karışımı oldu.

Geri