Taradığım belgeyi Word de düzenleme

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar taradığım belgeyi direk word belgesi biçiminde kaydetmek ve üzerinde değişiklik yapmak istiyorum. abbyy finereader 5.0 tarama programı var. Bu programda bu özelliğin olması lazım.Acaba sürümümü eski ben mi bulamıyorum.

Abbyy Finereader8.0 tarama programının Türkçe desteklisi var. 40 mb büyüklüğünde sanırım..

ABBYY FineReader Ocr Pro 9.0
Part 1:
http://rapidshare.com/files/65331638/AB ... .part1.rar
Part 2:
http://rapidshare.com/files/65317377/AB ... .part2.rar
FineReader 8.0 Türkçe

Gazete, dergi ya da kitap icerisindeki yazıyı doc, html gibi formatlarda kusursuz olarak bilgisayarınıza aktarabilen muhtesem bir program
Twain uyumlu bir tarayıcıyi kullanılabildiği gibi bunun yanında bilgisayarınızda kayıtlı resim dosyalarındaki yazıları da tarayabiliyor.
Piyasaya ilk sürüldükten sonra hızla gelişen ve OmniPage’i geride bırakan bu yazılım, Türkçe de dahil olmak üzere tam 177 dil üzerinde işlem yapabiliyor ve 34 dil üzerinde de kelime hatalarını düzeltebiliyor.
Aynı zamanda barkod, grafikler ve resimler arasında kalmış metinleri de ayıklayabilen yazılım, bu şekilde özellikle mühendislik çizimleri ile çalışanların işini de kolaylaştırmış oluyor.
Birçok OCR yazılımının üstesinden gelemediği sayfa tasarımının korunması konusunda ise FineReader bir adım öne geçiyor.
Eski sürümlerinde de olan bu özellik, yeni sürümde artık iyice gelişmiş ve en karmaşık sayfaların bile orijinal tasarımlarının korunmasını sağlayabiliyor.
Yazılım aynı zamanda sayfaları doğrudan PDF dosyası haline de dönüştürebiliyor. Tasarımının korunmasının zor olduğu durumlarda bu özellik oldukça işe yarıyor.
PDF’lerin uzun zamanda açılması problemini çözmek için ise FineReader dosyaları lineer bir formda kaydediyor. Bu şekilde ilk sayfa görüntülenirken arkada diğer sayfalar yüklenebiliyor. Taranan dokümanların e-posta olarak gönderilmesi de mümkün.
FineReader 8.0; bmp, jpg ve tif de dahil olmak üzere bir çok dosya biçimini tanıyor. Ayrıca sonuçlanmış metin dosyalarının standart formatlar olan doc, rtf, txt, csv, pdf ve html gibi çok daha farklı dosya biçimlerinde saklanması da mümkün oluyor.
FineReader’ın birçok bölüme ayrılmış ekranı, belgelerin thumbnail görüntüleri ve üzerinde çalışılan belgenin görüntüsünün yanında oluşan metnin son halini ve belgeyi yakından izlemek için bir zoom penceresini de aynı ekrandan kullanıcıya ulaştırabiliyor.
Ancak istenirse ana pencerenin kişiselleştirilip, istenen pencerelerin acılıp kapanması da saglanabiliyor Program içinde baştan sona tüm tanımlama işlemi ise sadece bir tuşa basmak kadar kolay, istediğiniz belgeyi tarayıcınız içine yerleştirdikten sonra sadece “Scan & Read” tuşuna tıklayarak birkaç dakika içinde metni son haliyle ekranınızda buluyorsunuz.
Sonuç ise her zaman gerçekten oldukça başarılı oluyor. Bu şekilde hızlıca tüm belgeleri işleyebileceğiniz gibi isterseniz resmin işlenmesinden önce okunmasını istediğiniz ve istemediğiniz alanları da seçebiliyorsunuz. FineReader, tek bir sayfa içinde birden fazla makale yer alsa bile FineReader bunların yazı sırasını karıştırmadan metne dönüştürebilecek kadar başarılı.
Tanıma işlemi sırasında Fine Reader herhangi bir nedenden dolayı emin olmadığı kelimeleri sonuç metninde görmeniz için işaretliyor. Bu şekilde olası hataların elle düzeltilmesi işlemi de kolaylaşmış oluyor. Düzeltme için tüm metni gözden geçirebileceğiniz gibi dahili yazım denetimini kullanmak da mümkün oluyor. Program tarafından altı çizilen kelimeler ise çoğunlukla özel isimler ve satır sonlarındaki noktalama işaretleri ile karışan kelimelerden oluşuyor.176 dilde metin tanımanın yanı sıra 30 dilde de hata düzeltme özelliğine sahip program neredeyse tüm tarayıcıları da destekliyor.
Sonuç olarak FineReader, OCR yazılımı olarak kusursuz ve son derce basarılı bir program.
http://rapidshare.com/files/24768246/FineReader_8.0.rar

ABBYY PDF Transformer 2.0

Bu uygulama ile pdf (Acrobat File) uzantili dosyalarinizi Microsoft Word, Excel, Html ve Text (txt) formtalarina çevirebilirsiniz.
-Herhangi bir kaynaktan pdf dosyalarinizi ekleyebilirsiniz.
-Hizli bir sekilde pdflerden Word ve/veya Excel dosyalari olusturabilirsiniz.
-xls (excel), doc (word), Html ve txt (text) formatlarinda kayit yapabilirsiniz.
-Pdf dosyalarindaki tüm grafik, resim ve yazilari kayipsiz olarak aktarabilirsiniz.
-Sifre korumali pdf dosyalari ile islem yapabilirsiniz.
-Beraberinde gelen eklenti ile word veya excel dosyalari içerisinde pdf dosyalari açabilirsiniz.
http://rapidshare.com/files/33360488/AB ... er_2.0.rar
Programların hepsi "cantay" arkadaşımızdan alıntıdır.

Abtani hocam ben abbyy 9.0 ı Vistaya yükledim ama sorun çıkardı. Crackğini yükledim fakat sistem kabul etmedi. Nasıl kabul ettirebilirim. Nerde hata yapmış olabilirim?

teşekkürler arkadaşlar en son 7 si vardı elimde iyi oldu paylaşım güzel :+1:

biltek2007' Alıntı:
Abtani hocam ben abbyy 9.0 ı Vistaya yükledim ama sorun çıkardı. ****ğini yükledim fakat sistem kabul etmedi. Nasıl kabul ettirebilirim. Nerde hata yapmış olabilirim?
Sayın biltek2007 hocam;bu programı vistada hiç kurmadım.Vista ile uyumsuz olmadığını biliyorum.Hatanın kaynağı konusunda da hiç bir şey söyleyemiyorum.Umarım vistaya kuran arkadaşlarımız tecrübelerini bizimle paylaşırlar.

Geri