Tapu Harcı Cezası?

Kodla Büyü
baynadir' Alıntı:
şimdi arkadaşımız diyorki, tapuda uyarsalar olmaz mı?

devlet bu konuda vatandaşından dürüstlük bekliyor. haklıdır.

ama dürüst vatandaşlar isteyen devletinde vatandaşa karşı dürüst olması ve vatandaşın kanını emme yolları aramaması gerekir...

hocam bilmediğimiz birşeyde nasıl dürüst olalım. tapu görevlileri sorması gerekmez mi, sen bu evi şu fiyata mı alıyon diye. bize müteahhit şimdi şu fiyat yazıyo sonra tapu değişecek dese inanırız, kandırılırız. burda mutlaka uyarıcı bir hizmet olmalı

kimle uzlaşıyoruz madem uzlaşınca indirim geliyor uzlaşmayanlar ne için uzlaşmıyor anlayamadım bu konuda bir açıklık getirebilir misiniz yüksek bir ihtimal bizimde başımıza gelecek bu musubet tapu masraflarını müteahit ödemişti hiç bakmadık kaç para yazıyor cahillik işte bakalım ne olacak sonumuz.

Buzkırıcı' Alıntı:
eğer kredi çektiyseniz eninde sonunda sizi bulacaklar istersen evini sat yine ceza gelir bana 4 sene sonra 2500tl geldi anlaştık düştüler 500tl o kadar ödedik cezayı.
hocam sizinkinde bayağı indirim yapmışlar hocam ne zaman oldu bu olay bana 1550 tl ceza gelecekmiş maliyeden arkadaşa sordurttum

izmitlii' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
şimdi arkadaşımız diyorki, tapuda uyarsalar olmaz mı?

devlet bu konuda vatandaşından dürüstlük bekliyor. haklıdır.

ama dürüst vatandaşlar isteyen devletinde vatandaşa karşı dürüst olması ve vatandaşın kanını emme yolları aramaması gerekir...

hocam bilmediğimiz birşeyde nasıl dürüst olalım. tapu görevlileri sorması gerekmez mi, sen bu evi şu fiyata mı alıyon diye. bize müteahhit şimdi şu fiyat yazıyo sonra tapu değişecek dese inanırız, kandırılırız. burda mutlaka uyarıcı bir hizmet olmalı
tabiki uyarmaları lazım hocam siz okulda öğrenci bir olaya karışınca uyarmıyor musunuz, öğrenci küfredince dürüstlük bekleyip hiç birşey yapmayalım ozman

arkadaşlar ceza geldi 1500 tl bunu vergi dairesine ödeyeceğim sanırım peki taksit yapıyorla mı kredi kartı vs varmı acaba ödemede

konuyla ilgili fikrinize ihtiyacım var
180 bin kredi çekmeyi düşünüyorum. konutun rayiç bedelini 180 bin göster diyorlar. Farzedelim 180 bin gösterdim, evin geri kalan parasını satıcının banka hesabına havale/eft yaptığımda maliye tarafından tespit edilebilir. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
ne yapmalıyım?

tomreader2010' Alıntı:
Arkadaşlar 4 sene önce bir ev aldım 100 000 tl kredi çektim emlakçı tapuda belediyenin rayiç bedel olan 50 000 Tl göstermiş evi, bu konu ile ilgili geçen hafta vergi memuru gelip eve kağıt bırakmış pazartesi vergi dairesine gelin diye böyle bir olay başına gelmiş olan varmı ne kadar ceza öderim ne konuşmam gerekiyor vergi dairesinde

Sayın hocam ben 5 sene önce ev aldım. mütaaiit 115 binlik evi 95 bin göstermiş. ceza gelen makbuzda 330 tl idi. vergi affından faydalandım n sın 190 tl ödeyerek kurtuldum. aynı cezayı mütaitt de ödeyecekmiş. konuşmanın anlamı yok. bir an önce aftan yararlanıp öde. nasıl olsa bu ceza peşini bırakmayacak. geçmiş olsun

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
konuyla ilgili fikrinize ihtiyacım var
180 bin kredi çekmeyi düşünüyorum. konutun rayiç bedelini 180 bin göster diyorlar. Farzedelim 180 bin gösterdim, evin geri kalan parasını satıcının banka hesabına havale/eft yaptığımda maliye tarafından tespit edilebilir. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
ne yapmalıyım?

Kimle nasıl anlaşıyor biri anlatabilir mi? Gidip vergi dairesine ben söyle yaptım ya da şöyle yapıldı mi deniliyor??

@rüzgara karşı hocam rayiç bedel bildiğim kadar belediyeler tarafından belirleniyor, kişilerin böyle bi hakkı yok.

aracnida' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Arkadaşlar 4 sene önce bir ev aldım 100 000 tl kredi çektim emlakçı tapuda belediyenin rayiç bedel olan 50 000 Tl göstermiş evi, bu konu ile ilgili geçen hafta vergi memuru gelip eve kağıt bırakmış pazartesi vergi dairesine gelin diye böyle bir olay başına gelmiş olan varmı ne kadar ceza öderim ne konuşmam gerekiyor vergi dairesinde

Sayın hocam ben 5 sene önce ev aldım. mütaaiit 115 binlik evi 95 bin göstermiş. ceza gelen makbuzda 330 tl idi. vergi affından faydalandım n sın 190 tl ödeyerek kurtuldum. aynı cezayı mütaitt de ödeyecekmiş. konuşmanın anlamı yok. bir an önce aftan yararlanıp öde. nasıl olsa bu ceza peşini bırakmayacak. geçmiş olsun

Hocam ben af beklemeden gecen sene 1200 civari ceza odedim aynı cezayi saticida odedi

collision' Alıntı:
@rüzgara karşı hocam rayiç bedel bildiğim kadar belediyeler tarafından belirleniyor, kişilerin böyle bi hakkı yok.
pardon ifadeyi yanlış kullandım.

Geri