Takım elbiseye kaç lira veriyorsunuz?

Kodla Büyü
obsearchverim' Alıntı:
Geçen sene BİM'den 20 liraya almıştım en son aldığım takım elbiseyi. Ceket, kravat ve kemer yoktu. Aslında onları da verseler iyi olurdu. :puhaha: Evet 20 liraya; şaka değil. Üç beş kuruş birikim yapayım diye öğretmenin düştüğü hale bak. Böyle harcayınca maaş gerçekten çok geliyor. :p

Ama takım güzel. %100 naylon :lol: yağmurlu havalarda yağmurluğa hiç gerek yok. 3 sene giyerim en aşağı. Çok da yakışıyor. Parlak parlak duruyor. 1 tane kalmıştı. Tam da benim bedenime göre. 4 drop olsa daha iyi olurdu ama 6 drop da oluyor.

Pardon sehven ceket, kravat ve kemek yoktu yazmışım,

doğrusu gömlek, kravat ve kemer olacak.

Takım elbisenin ceketi olmaz mı? Yoksa ona yağmurluk denir mi? :mrgreen:

Valla arkadaşlar tasarruf yapacağız, düğün parası biriktireceğiz diye ;

alacağım zaman bakabildiğim kadar bakıyorum, fakat kampanyayı tutturmak zor oluyor.

Bir yerde oluyo ki 1 alana 1 bedava ; ancak 2 tane aldığında uygun oluyo 2. arkadaş bulamıyom

Veya çok hoşuma gidiyor fiyat çok uçuk.

Genelde takım elbisede önce model-kesim-tarza bakıyom; ayrıca yün karışımı önemli en az %70 yün olmasına bakıyorum

sonra birde fiyat uygun olursa ancak öyle alabiliyorum-yoksa takım her tarafta bolca 400-500-600-800 tl ye 10 numara takım çok

ama gelirimize göre ayarlayıruz.

Birde okul çok soğuk olduğundan kışın en az 6 ay olduğundan, Ekimden Mayısa kadar sürüyor-kadife ceket kullanıyorum mecburen çünkü
donuyorum resmen.Bir de kombine giymekhoşuma gidiyor iyi bir ceket altına renk beğeniye göre sportif oluyor.Takım sürekli giye giye beni sıkıyor.

Bu süvari takımlara yazın da bakmıştım birde 10 gün önce baktım.içinde yün yok polyester viskon karışımı bence yaramaz ona 150 vereceğime üstüne 50-100 verip daha iyi bir takım almak en az %70 - 80 yün olanını ve iyi bir markadan alırım.

Çünkü bazı fason veya uyduruk markalar %70-80 yün etiketiketi basmışlar o kaliteyi göstermiyor.

Ucuzmalı alacak kadar zengim değilim.Kampanyad dolayı kalileti markaların ;fiyatı düşen takımlar hariç

Birde kesimler ve modeller sürekli değişiyor. Çok fazla almamakta yarar var- Kampanya filan deyip
Bu kampanya olanlarda çok eski tarzda olanlarıda araya koyuyorlar, galeyana gelip kanmamak lazım.

Şimdi mesela slim fit kesimler hoşuma gidiyor.Yeni modeller çıkıyor.

Trend çabuk değişebiliyor.

Şimdi mesela 3 düğmeli takım kullanılmaz veya klasik kesimler önü ceket boyu geniş olanalr.

Tek yırtmaçlı olanlar revaçta şu anda.

yaklaşık 2.5 senedir takım giymiyorum
kumaş ceketi bırakalı da bir o kadar oldu
tek pantolon alırım, birde gömlek
üzerime kışın v yaka merserize kazak giyiyorum.
kumaş pantolon yerine gabardin falan
1 tane takımım var dolapta duruyor senelerdir..Ola ki lazım olursa.

takım da gerekli ama blazer alıyorum farklı farklı ,bir sürü pantolonla kombinleyebiliyorum.hem aşırı resmi olmamış oluyor.
Takıma da iyi para veririm.zaten takım daha az alıyorum.

mesleğin ilk 7 yılında şık giyinirdim parayı düşünmezdim.Ama bilgisayar,ev artık bana lüks giyinme şansı vermiyor.Hele şimdi pasaport ve Kanada parası biriktiriyorum orada gerek olmayacak zencilerle soul müzik yapcam japonlarla dans

takım elbise olayını bende bıraktım 2 senedir
güzel şık birkaç ceketim var, altına birkaç renk pantolon
değişik şekillerde giyiyorum
hatta mesai saatleri dışında kot pantolon üzerine de giyiyorum bazen bu ceketleri şık oluyor

her_dem' Alıntı:
takım almıyorum. onun yerine blazer ceket tercih ediyorum. bu şekilde kombinazyonlar çoğalıyor. lacivert takım alsan sadece onu kendi ceket ve pantolonuyla giyersin. ancak lacivert blazer alınca onu en aşağı 3 pantolonla kombine edersin.

:+1:

birarti1' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:
alican44' Alıntı:
2 gün önce aldım
pierre cardin 390 tl
iyi almışın hocam yeni sezonsa ben beğendim bi tane 550 lira taksitli fiyatı bugün yarın almayı düşünüyorum...
pierre cardin 450 tl ye ben buldum zaten onun üzerine konuyu açmıştım
O para verilir mi yaaaa, içim cız eder valla :D

O üzerinde 550 tl yazan ceketlerden yaz öncesi çok beğenmiştim bi tane pierre cardin, Şener Şen'in giydiğinden :puhaha: Son anda vazgeçtim, şurda okulların kapanmasına 1 ay kaldı zaten diyerek.

2 hafta önce %60 indirim ile 220'ye aldım. Demekki benden başka beğenen olmamış ki ellerinde kalmış :puhaha: :puhaha:

Hocam kampanyaları takip ediyorum. Genellikle 500-600 liralık takımları 230 liraya kadar alıyorum ... Ama bence en iyisi tek ceket almak kotla da giyilebiliyor. Benim gibi devamlı takım giymeyen arkadaşlar için güzel olabilir.

Ne yaptıysa bize bu kampanyalar yaptı zaten. Her yaz tatilinde memlekete gittiğimde 2 valiz kullanmadığım kıyafet götürüyorum gardropta yer kalmadı diye. Tam boşaldı ortalık diyorsun, araya bi kampanya giriyor, hopaaaa :? :?

Arkadaşlar tek ceket alanlar, kombinasyonları yazabilirmi. mesela lacivert ceket, buz mavisi gömlek,kırmızı kravat, ..... renkli pantalon gibi?

Tek cekete hangi renk gömlek kravat ve pantolon uyduruyorsunuz?

Tek ceket vs.. olayı daha hesaplı. Hem daha kullanışlı... 10'a yakın ceket ve bir o kadar pantolon.. karıştırıp karıştırıp giyiyorum.. Tavsiye ederim.. Genelde dar kesim vs.. daha kullanışlı oluyor.. Takım olayı ilk sene hevesimi aldım yeter.. Bundan sonra böyle..:)

besty hocam kombinasyonları yazmamışsınız, mesela hangi rengin altına hangi renk gidiyor falan...

öneri yapabilcek kadar iyi değilimdir o konuda ama işte gri fümeye siyah lacivert ceketler.. kahverengi pantolona kaheringi tonlarda ceket... Bir şekilde renk uyduruyorsun hocam.. Çok dikkat etmiyorum. Tavsiyem dört beş tane standart renklerden ceketlerin olsun.. Altına illa pantolon uyduruluyor hocam..

Bir ara yolumu kaybettim ramseye uğradım ama genel de süvari belki kiğılı çok nadir de damata uğruyorum. Takım elbiseye 500 lira vermek çok mantıklı gelmiyor blazer ceket altına uyumlu bir pantolon şık gösteriyor ufak tefek olduğum için takım elbise giydiğim de lise öğrencisi zannediyorlar..

Yine bir sürü zarara soktunuz beni :( 650 TL'den 165'e düşmüş :D

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    130.9 KB · Görüntüleme: 423
evet zamanında cacharel pierre cardin sarar gibi markalara bir maaşa yakın paralar verdik ama şimdi hem ucuzladı hem de artık indirimlerle çok daha ucuza alınabiliyor.. sezon sonu bu markaları 300 civarı alabilirsiniz.. işin kötüsü bunlara alışınca diğerlerini giyemiyorsunuz.. :D bu arada beden ölçüleri de önemli bazı markalar fit kesim olduğundan alamıyorsunuz ben mesela 4 drop giydiğim için bazı markalara muhtaç oluyorsunuz mecburen..

Geri