Tahtaya Gelen Kırmızı Kablo Zarar Görmüş

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, 2 tane akıllı tahtada internet yok, tahtaya takılı olan kırmızı renkteki internet kablosu içten zarar görmüş internet ışığı da yanmıyor, bu kırmızı kabloyu nasıl değiştirebiliriz? Kanalı açıp içeriden değiştirme şansımız var mı? Teşekkürler

merhaba arkadaşlar, 2 tane akıllı tahtada internet yok, tahtaya takılı olan kırmızı renkteki internet kablosu içten zarar görmüş internet ışığı da yanmıyor, bu kırmızı kabloyu nasıl değiştirebiliriz? Kanalı açıp içeriden değiştirme şansımız var mı? Teşekkürler
Aynısı bizim okulda da yaşandı. Kanalı aç hocam, cat6 kablo zaten bir parça ile uzatılmış, kırmızı kabloyu sağlam bir kablo ile değiştir kanalı kapat. Böyle durumlar fiziksel müdahale olduğu için garanti kapsamına girmiyor dedi yapan firma yetkilisi kendimiz yaptık. Zaten çok maliyetli bir şey değil, 1,5-2mt kablo sonuçta.

Aynısı bizim okulda da yaşandı. Kanalı aç hocam, cat6 kablo zaten bir parça ile uzatılmış, kırmızı kabloyu sağlam bir kablo ile değiştir kanalı kapat. Böyle durumlar fiziksel müdahale olduğu için garanti kapsamına girmiyor dedi yapan firma yetkilisi kendimiz yaptık. Zaten çok maliyetli bir şey değil, 1,5-2mt kablo sonuçta.
Hocam Allah razı olsun sizden benimde aklıma geldi ama sormadan iş yapmıyım dedim, çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

Bizim okulda bahsettiğiniz kabloların bir çoğu eksik geldi.30metre cat6 aldım. Ağ pensesiyle 18tanesini kendim yaptim. Başlarına rj45 caktim.

Belki isim değildi ama benim için pratik oldu.

merhaba bende bazı tahtaların kablolarını değiştireceğim ama kanalı açmanın kolay bir yolu var mı. bir tanesini açıp değiştirmeyi denedim ama kanlın köşesini zorladım kırıldı hafiften.

hocam fatih ağı varsa okulunuzda hazır ethernet kabloları da verilmiş olmalı. beyaz renkli 2 metreydi sanırım şu an hatırlayamadım. kanalı açıp kendiniz değiştirebilirsiniz.

Geri