Tacizle suçlanan öğretmen intihar etti!

Kodla Büyü
SerkanF1' Alıntı:
snotra' Alıntı:
Yazık çok yazık. O 3 çocuk babasız nasıl büyüyecek, bu insanlarda vicdan var mı acaba!
Yazdığınız mesajın nasıl yorumlanacağını bilemiyorsunuz, en iyisi hiç yazmamak. Karşı tarafın niyeti kötüyse ille de anlamak istediğini anlıyor.
Bulunduğum yerde bir okulda facebook üzerinden velisi öğretmene çocuğunun durumunu soruyor. Öğretmen de bu böyle mesajla olmaz. Gelin bir çayımı içersiniz görüşürüz diyor. Bu mesaj yüzünden soruşturma geçiren öğretmen doğuda bir şehre sürgün edildi. Dava açtı. Karar iptal edilmezse, zaten emekliliği gelmiş emekli olacak.
Bu mesaj yüzünden de sürgün edilmez herhalde... Biz öğretmen arkadaşlarla beraber yaptığımız veli ziyaretini bırakalım o zaman...
İnanası gelmiyor insanın değil mi hocam. Müdürü arkasında durmamış öğretmeninin. Sanırım kadının arkası sağlamdı. Bir de psikolojisi bozuk, en ufak şeyde kendine asılınıyor sanacak kadar.

üzüldüm ya..Allah rahmet eylesin..öğrencilerle belli bir mesafe olmalı, msn, facebookta öğrencileri eklemek onlarla muhattap olmak, özelini paylaşmak her zaman yanlış gelmiştir, etrafımda öğrencilerini facebooka ekleyip de sonradan pişman olan bi sürü öğretmen gördüm.. sen iyi niyetli davranırsın ama karşındaki öyle anlamaz, iftira ve yanlış anlaşılmalar insanları dönülmez noktalara getirebiliyor, bu da kötü bi örneği olmuş..

allah rahmet eylesi çok üzüldüm..
özellikle bizim branşa karşı öğrencilerde çok şirin ve tatlı gözükmeye çalışırlar aman dikkat

Ne denir bilmiyorum ki? Rabbim sakınsın iftiradan. Maalesef bizim ülkemizde suçu isnat eden suçu ispatlamaz suç isnat edilen suçsuzluğunu ispatlamaya çalışır. Okul idaresi ve Milli eğitim mdürülüğü bu durumda birinci derece suçlular. Personelini koruyamamış üstüne tuz biber ekmişler. Allah rahmet eylesin hocamızı.

Ne yazk ki böyle şeyler yaşanıyor. Bu sadece duyduklarımız. Duymadığımız öyle çok şey var ki...
Çocuklara yapılan istismara engel olmak isterken öğretmeni yakıyoruz ne yazık ki...
Hiç mi öğretmenler suçlu değil? Suçlu olan da oluyor tabi ki. Her çuvaldan bir çürük elma çıkabiliyor. Fakat yargılamadan önce ceza vermek doğru değil bence...

Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim!

İftira kötü şey...

Banada askerdeyken içeri içki soktu diye iftira atmıştı komutan. Çıldırmıştım, boğaz boğaza geldik komutanla, sonra helalleşmiştik. Hakikaten içeri içki sokan arkadaşın eşgali bana çok benziyordu, ben çıldırınca o itiraf etti artık.

Öğrencilerle mesafeyi korumak lazım her zaman, zaten bazılarının hareketlerinden size aşık olduklarını ve ilgi duyduklarını anlıyorsunuz, o zaman daha bir dikkatli olmak lazım.

Geri