Tableti açmadan fabrika ayarlarına geri getirme

Kodla Büyü

samil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Tabletlerimizi dağıtmaya başladık. Dağıtım esnasında aktivasyon yapıldıktan sonra giriş ekranına şifre belirlerken bazı arkadaşlarımız ekrandaki hava kabarcıkları yüzünden şifrelerini yanlış yazmışlar ve şuanda tabletleri açamıyorlar.
Tableti fabrika ayarlarına çevirmemizin bir yolu var mı acaba

aynı sıkıntı yaşanıyor sanırım bizdede... Unuttum diyor öğrenci ama sanırım aynı sorun... Çözüm yok mu?

hard reset diye bir olay var. Denedim ama olmuyor.
Ses + yada- tuşuyla birlikte açma düğmesine basıyorsun ama olmuyor.
Kullanma klavuzunda reset butonu var diyor ama nerde.
Arka kısımda 2tane küçük delik var. En üstteki mic olsa onun altındaki sanırım reset ama denemedim.

fatih tableti hiç görmedim ama çin malı tabletlerin çoğunda reset için küçük bir delik oluyor bahsettiğiniz iki delikten biridir büyük ihtimal

pin kodu yerine aktivasyon kodunu deneyin bende bazı arkadaşlar pin diye de aynı kodu girip unutmuşlar galiba. aktivasyon kodunu denedim pin yerine oldu. bi deneyin

Arkasında küçücük iki delik var alttaki delik reset tuşu, mil yada iğne ile basıp reset atılabiliyor ama fabrika ayarlarına dönmüyor.

Vestel tabletlerde fabrika ayarlarına ne yapsanız dönmüyor. Yaptım diyen arkadaş nasıl başardı bilmiyorum ama böyle birşey Vestel'in tabletlerinde yok.

ARKADAŞLAR BU İŞE BİR ÇÖZÜM YOK MU?

Denemediğim kalmadı.Olmuyor,olmuyor...Vesteli aradım Okul Formatörüne yönlendirdi.Okul formatörleri siz bari arayın da şu vesteli bu işi nasıl çözeceğiz?

pekiyi' Alıntı:

Denemediğim kalmadı.Olmuyor,olmuyor...Vesteli aradım Okul Formatörüne yönlendirdi.Okul formatörleri siz bari arayın da şu vesteli bu işi nasıl çözeceğiz?

Ben ses tuşu + power kombinasyonu ile yapmıştım ama bugün bir daha denedim olmuyor..Dün güncelleme gelmişti tabletlere..

Aslında bir yöntem var da biraz riskli..

Şase yaptırarak reset atıyorlar telefonlara ama vestel tabletlere hiç denemedim:):)

idril42' Alıntı:
pekiyi' Alıntı:

Ben ses tuşu + power kombinasyonu ile yapmıştım ama bugün bir daha denedim olmuyor..Dün güncelleme gelmişti tabletlere..

Şase yaptırarak reset atıyorlar telefonlara ama vestel tabletlere hiç denemedim:):)

Hiç denemeyelim...:)

CEVAP İÇİN BUNU GÜNCEL TUTALIM!

idril42' Alıntı:
pekiyi' Alıntı:

Hocam herşeyin bir ilki vardır...:)
işe yararsa çok makbule geçecek unutmayın...

Ben vestel teknik servis elemanına sordum. Tabletlerin format işlemi micro sd kart ile yapılabiliyormuş. Bunu da kendilerinin yapacağını bana veremeyeceklerini söylediler. Ayrıyeten bu tip işlemlerde kendilerinin yapacağını belirttiler. Geçen sene General Mobile ler felaketti. Bu sene de vestellerle alakalı çok sorun var. Öğrenciler sürekli yanıma geliyorlar. Zaten şu anda vestel tabletlerde akıllı tahta programı ile kilitleme de söz konusu değil. Derslerde öğretmenler sorunlar yaşıyorlar. Bu tablet işi herkesin başını ağrıtmaya devam edeceğe benziyor. ALlah sabır versin herkese.

Ben de format atma işleminin nasıl yapıldığını sormak için vesteli aradım fakat bana okul formatörlerimize sordunuz mu dedi.

Aynen..128 tablet gönderdiler fakat değişimler ve sorunları ile elimden geçen tablet sayısı 350 yi geçti..
Harelenme..
Dokunmatik sorunu..
Açma-kapama tuşu sorunu.
Açılışta kilitlenme..
Çince olarak saçma yazılımların çıkması..
Ekranın sürekli sağa kayması..
3 cm kalınlığında ölü pikseller topluluğu:)

Daha neler neler..Garantiden gelen sıfır tabletlerde başka sorunlar çıkıyor.Onları gönderiyorum,başka sorunlu tabletleri yolluyorlar..
VESTEL uzun vade de marka değeri olarak çok fazla şey yitirecek..Bu kadar sorunlu bir marka olur mu bilmiyorum..
En sonunda servis usandı değişim yapmaktan,Manisadan adamlar geldi,yeni tabletleri anında değişim yaptılar fakat onlarda da sorunlar var.
Bir de beni cepten arayıp soran olursa sorun yok diyin ve öğrenciler tabletleri her zaman getirsinler diyorlar..Tablet öğrencilerin ellerine sağlam olarak geçemiyor ki dedim:)
En fazla 3 dönem daha devam eder,sonra da çöp olur gider..

Format atma işlemini çözmeme çok az kaldı fakat format ettıktan sonra Vestelin programı olmayacağı için ilk interneti gördüğünde kırıldı hatası veriyor..O programı bulmak lazım:)

Arkadaşlar tabletin pin kodunu unuttuysanız yapmanız gereken şey basit ;

tableti ilk aktive ettiğiniz wifi ağını görecek yere götürüyorsunuz (başka wifi olmuyor)
vestel tablet destek hattına tabletinizin pinini unuttuğunuzu ve sıfırlanmasını istediğinizi belirtiyorsunuz
10 - 15 dk sonra yeni pin numarasını belirliyorsunuz

bu kadar

bir öğrencim fabrika ayarlarına geri dönmüş ve aktivasyon kodunu hatırlamıyor. ebadan yeni şifre de veremiyorum hata diyor. bir yolu yok mu?

sema_yoruk' Alıntı:
bir öğrencim fabrika ayarlarına geri dönmüş ve aktivasyon kodunu hatırlamıyor. ebadan yeni şifre de veremiyorum hata diyor. bir yolu yok mu?

aynı sorun bende de var hocam çözebildiniz mi?

öğrenci tableti fabrika ayarına getirmiş. eski şifrede hata veriyo. öğretmeni yeni şifre vermiş onda da hata veriyo. kendim şifre vermeye çalıştım yine hata diyo. kafayı yemden bir arkadaş yardımcı olursa çopk sevinicem :cry:

Geri