Tablet tavsiyesi

Kodla Büyü
Arkadaşlar 400 - 600 arası tabletlerden hangisini öneririsiniz? Şimdilik alacak durumum yok ama öğretmen arkadaşlar sürekli benden tablet önerisi istiyorlar.

Mali hocam polypad 7208 modelini bikaç hafta önce bir öğretmen arkadaş aldı. (söylemiştim sana da zaten)
performans olarak baya iyi, işlemci ve ram kapasitesi piyasadaki pek çok modelden üstün. Ekran parlaklığı, çözünürlük çok güzel. 1080p hd film rahatlıkla izleniyor. Dokunmatiği çok nadir takılmalar ve atlamalar yapsa da oldukça iyi. Batarya idare eder, 10-12 saat sürekli kullanımda dayanıyor. wifi biraz sıkıntılı, arada kopmalar oluyor, ağ varken bile yokmuş gösteriyor, wifi kapatıp açınca düzeliyor. OTG kablosu ile USB bellek HDD takabiliyorsunuz. HDMI kabloda var ama ben incelemedim.
Oyun performansı da güzel, Angry Bird, Fruit Ninja gibi oyunları çok rahat oynatıyor. Bi uçak oyunu var grafikeri falan yüksek arada menü geçişlerinde falan hafif duraklıyor ama sıkıntı yaratacak ölçüde değil.
Android işletim sistemi zaten, 4.0 stabil çalışıyor. Web tarayıcısı falan çok hızlı, internet güçlüyse şakır şakır açıyor.

Birde bu ploypad e rakip Dark Evo Pad tabletler var. İnternette yorumlarda sürekli kıyaslama yapılmış, çoğu özelliği aynı, Dark'ların bataryaları mah olarak daha yüksek, yani daha uzun süre şarjı gidiyor.
Ama elime alıp incelemedim. Kullanan arkadaşlar bilgi verirlerse kıyaslama imkanımız olr.

bende baya süredir almayı düşünüyorum, Polypad tarzı uygun bir tablet.
Ama olurda telefonu elimden çıkarabilirsem Galaxy Note-2 alacam, kafaya koydum. (parayı bulmak mesele :D )
Adamlar 1,6 dört çekirdek işlemci, 2gb ram koymuşlar telefona, ekran da büyük, hem tel hem tablet olarak iyi iş görür ama fiyat çok yüksek.

Geri