Tablet Rootladım Nasıl Bir Güvenlik Bu ?

Kodla Büyü
ibrahim367' Alıntı:
Bir Öğrenci Olarak Tableti Rootladım Ve MDM'yi Sildim.
Tabletlere izin verilen uygulamalar dışında uygulama yüklemeye çalışmayınız,
Tabletiniz sizin TC kimlik numaranıza kayıtlı EBA şifresi ile aktifleştirilmiştir, böyle bir
girişim tespit edilecek ve yine disiplin yönetmeliğinin 4/h maddesi gereği örgün eğitimle
ilişiğiniz kesilecektir.

tablet root lamış da örgün eğitimle ilişkisi kesilecekmiş hocam şimdi bu öğrenci buna inanır mı, gerekirse öğretmeni meslekten atarlar ama öğrenciye birşey olmaz, öğretmeni döven de söven de serbest kalıyor bu ülkede bunu öğrenci de biliyor veli biliyor de bizde biliyoruz yani birşey olmayacağı açık ama siyasiler velilere şirin görüneceğim diye öğretmeni şamar oğlanına çevirdiği için bilişim öğretmenine birşey olabilir bak ona olmaz diyemiyorum

öğretmen arkadaşlarımın serzenişlerini anlayabiliyorum ama bir tablet için öğrencinin okuldan atılacağı bir sistemle hiç bir yere varamayız. zamanında öğrencilere tablet değil atari dağıtılacak diye yine burada biz yazdık çizdik. sağlam temeller üzerine oturmayan bir sistemde öğrencilerin eline tableti verdik ve biz dahil kimse ne işe yarayacağını anlamadık. bir diğer mesele de gelişmiş ülkelerde sistemlere zarar vermeden açıklarını bulan insanlara ceza değil ödül veriliyor. bu öğrencinin yaptığı evet çok zor bir şey değil ama yine de sistemin gelişmesi böyle sağlanacak. dur bakayım yönetmelik böyle diyor diyerek işleri çözmeye çalışmak bu işlere bakış açımızı net bir şekilde gösteriyor.

computing' Alıntı:
tablet root lamış da örgün eğitimle ilişkisi kesilecekmiş hocam şimdi bu öğrenci buna inanır mı, gerekirse öğretmeni meslekten atarlar ama öğrenciye birşey olmaz, öğretmeni döven de söven de serbest kalıyor bu ülkede bunu öğrenci de biliyor veli biliyor de bizde biliyoruz yani birşey olmayacağı açık ama siyasiler velilere şirin görüneceğim diye öğretmeni şamar oğlanına çevirdiği için bilişim öğretmenine birşey olabilir bak ona olmaz diyemiyorum
ben demiyorum
http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/L ... %C4%B1.pdf

Değerli ögretmenlerim benim amacım bu sisteme zarar vermek degil gelismesini saglamak. Ben bir lise 1 oğrencisi olarak bilgisayar bilgimin iyi oldugunu dusunuyorum kendimi bildim bileli bilgidayardayim win 95 win 98 gibi sistemler kullandim o zamanlar net olmadigi icin bilgisyari deneme yanilmayla iyi bir derece katettim şuan c++ bypass programlari yaziyorum. Okuldaki akilli tahtalara kurulan atak pogramaini bypassladim ama kesinlikle egitime zarar vermek icin degil hocalarimiz flashini unuttugunda ben tahtayi aciyorum ve ders boyuncs kullaniyoruz kapatinca zaten deepfreeze isini halledip eski haline getiriyor benim amacim sadece bu projeye yardim etmek okulumdaki bilisim hocam benimle fazla ilgilenmiyor. Bende bu aciklari direk olarak mebe bildirmek istiyorum.fakat ceza almaktan korkuyorum sirf bunun icin cihaz yonertimini sahte bir android emulatorde acarak log dosyasini taklit ediyorum birsey olursa tek tusla tablet eski haline gelecek. Simdi beni biraz aydinlatirmisiniz ? Yaptigim yanlismi ? Mebe bildirirsem ben ceza alirmiyim ? Egitimden atilir miyim ?

xtasy' Alıntı:
öğretmen arkadaşlarımın serzenişlerini anlayabiliyorum ama bir tablet için öğrencinin okuldan atılacağı bir sistemle hiç bir yere varamayız. zamanında öğrencilere tablet değil atari dağıtılacak diye yine burada biz yazdık çizdik. sağlam temeller üzerine oturmayan bir sistemde öğrencilerin eline tableti verdik ve biz dahil kimse ne işe yarayacağını anlamadık. bir diğer mesele de gelişmiş ülkelerde sistemlere zarar vermeden açıklarını bulan insanlara ceza değil ödül veriliyor. bu öğrencinin yaptığı evet çok zor bir şey değil ama yine de sistemin gelişmesi böyle sağlanacak. dur bakayım yönetmelik böyle diyor diyerek işleri çözmeye çalışmak bu işlere bakış açımızı net bir şekilde gösteriyor.
Kesinlikle hocam katiliyorum tabletler egitim sistemini iyice karmon corban yapti ve dediginiz gibi bizde odul yok ceza var

katılıyorum.
ülkemde herşey kısıtlı. yabancı ülkelerde kilitsiz windows 8 tabletler [+ EMR basınç sensörlü kalemler] dağıtılırken bizde komple kapatılmış açık (!) kaynaklı android yüklü cihazlar dağıtılıyor
yanında ise kalitesiz bir kalem -ve onun çalışması için ekranın öldürülürcesine kernel tarafından hassasiyetinin arttırılması- sonra ters taktığında anında girişi kıran bir usb kablosu ve aynı anda hem şarj hemde tabletle uğraşırken yanan bir kalitesiz adaptör geliyor...

ayrıca nasıl takip edecekler ki mantıklı düşünelim
daha zararlı uygulamaları tespit etmeye üşenip direk tüm uygulamaları devre dışı bırakan bir script yüklüyorlar. .
ayrıca bu yıl cihaz sayısı iyice arttı. neresini takip edecekler.

Geri