tablet pc facebook ve görüntülü konuşma nasıl???

Kodla Büyü

dobra1979

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu tablet pcler çok kısıtlı galiba e okul işini yapmıyor forumda da paylaşılmıştı çözüm yoktu en son. Peki facebookta görüntülü konuşma nasıl yapılır msnface programı işe yaramıyor skype denemedim oovoo programı var fakat olmadı. Yani karşı taraftaki bilgisayara ek bir program kurmadan nasıl görüntülü sohbet yaparız??

keşke şu forumumuzda bir kerede sorduğum sorularıma cevap gelse :) Neyseee artık başka yerlerde araştırayım :p

Forumda tableti olan kaç kişi var zaten hocam :) Bende de var ama oda içi kullandığımdan hiç video denemedim. Android için cevabı bulursanız burada paylaşın hepimiz öğrenelim :D

omd' Alıntı:
Forumda tableti olan kaç kişi var zaten hocam :) Bende de var ama oda içi kullandığımdan hiç video denemedim. Android için cevabı bulursanız burada paylaşın hepimiz öğrenelim :D

hocam görüntülü konuşma performansı nasıl tabletin? bende tablet pc almak istiyorum da.

dijitalyerli' Alıntı:
omd' Alıntı:

hocam görüntülü konuşma performansı nasıl tabletin? bende tablet pc almak istiyorum da.

Yarın deneyeceğim sizler için :D

araştırmalarım sonucunda şunu gördüm görüntülü konuşmak için marka önemli eğer ben almadan önce windows8 li tabletler olsaydı kesin alırdım. sıkıntı olmazdı hiçbir konuda.

Arkadaşlar az önce bahsettiğim testi kendi android tabletimle yaptım ve bi uç pc bir uç tablet olacak şekilde görüntülü iletişimi kurabildim.

Bilgisayarım win8 pro 64bit işletim sistemli. Uygulama olarak masaüstü içiin skype yazılımını kurdum. (win8 için özel olanı değil)
Tabletim Dark Evopad R9720. Android işletim sistemli. Androide de Google Play'de yer alan skype yazılımını kurdum.

İki programda da microsoft hesapları seçeneği ile iki farklı hesapla oturum açtım ve birinden diğerine görüntülü konuşma talebi yollayarak kendimle görüntülü sohbet etmeyi başardım. Bu süreçte herhangi bir sorun yaşamadım.

Tüm işlem basamaklarında karşılaştığım tek kötü nokta bilgisayarımdaki webcam'in eski olması nedeniyle düşük çözünürlükte ve tam performanslı çalışmıyor oluşu (birkaç yıldır bir kutuda dinleniyordu), ayrıca dark evopad tabletlerin de aynı şekilde kameralarının düşük çözünürlüklü olması nedeniyle iletişim sırasında görüntü kalitesinin iyi olmamasıydı.

Farklı markalarla da deneme yapmak lazım tabii :)

Geri