T.C ABD Cumhuriyeti Oluyor!

Kodla Büyü

talp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi artık resmi kurumlarımızdaki Türkiye Cumhuriyeti ibaresini kaldırıyorlar. Durum ne yazık ki vahim. Yakında bu cennet vatanın ismini Anadolu Birleşik Devletleri olarak yaparlarsa şaşmayın...

Bu cümleleri kuranları heyet diye bir araya toplayanlardan başka ne beklenir ki ???

DOĞU ERGİL: ( TÜRK ASKERİ ŞEHİT DEĞİLDİR) ."Ne şehidi.. Bir Şehit lafı tutturmuşuz gidiyoruz. Ne Şehidi.. Askerde PKK'lıda bu ülkenin evladı..."
ORAL ÇALIŞLAR TARAF GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ: "Kürtlerin devleti olmalı"
ALİ BAYRAMOĞLU: "Özerklik olmalı."
ETYEN MAHÇUPYAN: "Sakın silah bırakmayın."
HİLAL KAPLAN: "Türk Bayrağının adı değişsin."

ATATÜRK Gençliğe hitabede kaç seneler önce söylemiş bunları...
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."

Sonuçta tarir tekerrürden ibaret 1919'da da Damat Ferit Hükümeti topraklarımızdaki işgallere karşı halkın direnmemesini sağlamak için Heyeti-Nasiha'yı kurmuş. Oyun aynı oyun ama oyuncular yeni...
Allah'ın izniyle gün gelir bunların hesabını verirler...

BTFormator' Alıntı:
Bu cümleleri kuranları heyet diye bir araya toplayanlardan başka ne beklenir ki ???

DOĞU ERGİL: ( TÜRK ASKERİ ŞEHİT DEĞİLDİR) ."Ne şehidi.. Bir Şehit lafı tutturmuşuz gidiyoruz. Ne Şehidi.. Askerde PKK'lıda bu ülkenin evladı..."

"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."

Sonuçta tarir tekerrürden ibaret 1919'da da Damat Ferit Hükümeti topraklarımızdaki işgallere karşı halkın direnmemesini sağlamak için Heyeti-Nasiha'yı kurmuş. Oyun aynı oyun ama oyuncular yeni...
Ağzına sağlık.

Sanki bir rüyada gibiyim. Yaşananları aklım almıyor. Bir kaç yıl önce Başbkanın bunların gazetelerini almayın dediği Doğan grubunun kızları, zamanında evli bir bayana uygunsuz mesajlar atarak gündeme gelen Kadir İnanır akil insan oluveriyor. Bunlar mı sağlayacak barışı.
Gencecik yaşında ölüme gönderilen ana kuzuları, şehitlerimiz; Pkk saldırısıyla otobüste cayır cayır yakılan kızımız Serap, halka açık yerlerde bombalı saldırılarla vefat edenler, yazık size :cry: Artık haberleri bile seyredemiyorum çünkü psikolojim bozuluyor. Bir şehit kızı olarak artık vatan sağolsun diyemiyorum.

BTFormator' Alıntı:

:+1:

Aman siz de var ya Yılmaz Özdil'i okuyup okuyup gelip burda tekrarlıyorsunuz... Bu kadar abartmayın...

btrci' Alıntı:
Aman siz de var ya Yılmaz Özdil'i okuyup okuyup gelip burda tekrarlıyorsunuz... Bu kadar abartmayın...

hocam merak ettim, arkadaş yazdığı yazıda nereyi abartmış. hangi kısım abartılı sizce? kişiler ve söyledikleri mi? ki öyleyse bunları söylediklerini hala yalanlamıyorlar zaten apaçık demeçler veriyorlar. Yoksa Atamızın o güçlü ve ne yazıkki hep doğru çıkan öngörüsüyle çoook öncelerden olacakları söylemiş olması mı?

aramızda vatan haini istemiyoruz, ya sev ya terket :tr: NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Osmanlı zihniyetini tekrar getiriyorlar. Osmanlı bizim tarihimiz onu karalamak istemem ama şöyle bir gerçek var; Osmanlı da diğer milletlere ayrıcalık verilirken onlar toprak sahibi olurken biz Türkmenler hep karın tokluğuna savaşmak zorunda bırakıldık. Yüzyıllar boyunca bizler savaştık diğer milletler ve İstanbul tayfası sefasını sürdü. Farkındamısınız bilmem ama son 10 yılda ben Türk üm demek suç işlemek gibi bişey oldu. Devletin yönetim kademesinden de Türk devleti, Türk ulusu, Türk milleti sözlerini duymuyoruz. Duyan varmı aranızda?

BTFormator' Alıntı:

Türk milleti bir gün uyanacak bu gaflet uykusundan... Kürdüyle lazıyla cerkeziyle türküyle bir millet Türk milleti oldugunu hatırlayacak ve birlik beraberlik içinde bunlara gereken dersi verecek

tuncay2744' Alıntı:
Osmanlı zihniyetini tekrar getiriyorlar. Osmanlı bizim tarihimiz onu karalamak istemem ama şöyle bir gerçek var; Osmanlı da diğer milletlere ayrıcalık verilirken onlar toprak sahibi olurken biz Türkmenler hep karın tokluğuna savaşmak zorunda bırakıldık. Yüzyıllar boyunca bizler savaştık diğer milletler ve İstanbul tayfası sefasını sürdü. Farkındamısınız bilmem ama son 10 yılda ben Türk üm demek suç işlemek gibi bişey oldu. Devletin yönetim kademesinden de Türk devleti, Türk ulusu, Türk milleti sözlerini duymuyoruz. Duyan varmı aranızda?

Katılıyorum.

"Atatürk, Mersin'e yaptığı seyahatlerden birinde, şehirde gördüğü büyük binaları işaret ederek sormuş:

-Bu köşk kimin?
-Kirkor'un...
-Ya şu koca bina?
-Yargo'nun...
-Ya şu?
-Salomon'un...

Atatürk biraz sinirlenerek sormuş:
-Onlar bu binaları yaparken ya siz nerede idiniz?

Toplananların arkalarında bir köylünün sesi duyulur:
-Biz mi nerede idik? Biz Yemen'de, Tuna Boyları'nda, Balkanlar'da, Arnavutluk Dağlarında, Kafkaslar'da, Çanakkale'de, Sakarya'da savaşıyorduk paşam...

Atatürk bu anısını naklederken:
-Hayatımda cevap veremediğim tek insan bu ak sakallı ihtiyar olmuştur, der dururdu..."

Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...
hangi dünya ülkesinde böyle birşey söylesen adam ağzını bırakıp g..yle güler sana

Yesil26' Alıntı:
Osmanlı gelse keşke Acem gelmesinde.
Ayrıca ya sev ya terk et cümlesini esefle kınıyorum. Bu sözü söyleyen arkadaş sevdiğine ne verdi ne kadar katkıda bulundu.
Vatanını Milletini sevmek seviyorum demekle oluveriyorsa ne kolaymış.
İnşallah sorun çözülür kimin çözdüğü önemli değil.
aferin size ve sizin gibilere

yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...
hangi dünya ülkesinde böyle birşey söylesen adam ağzını bırakıp g..yle güler sana

Hocam hiç yurt dışına çıkmadınız galiba fransada herkes fransız degilki fransızım desin, bir sürü cezayirli, fasli insan var hiçbiride ben fransızım demiyor.. I am an algerian, veya I am indian felan diyor ve devlette onlara yok kardesim You are a french demiyor...

ABD de 100 kişiye sorun eger adam amerika dogumlu ise ben amerikalıyım ancak kokenim spanik veya hintli veya turkish diyebiliyor....
yani anlayacaginiz bu bitarafi ile gulme sadece bizim memlekete mahsus... Adam turkum, arnavutum, cerkezim lazim demesini bizim devlet problem olarak goruyor malesef ve problem buradan cıkıyor...

yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...

:++: :alkis:

Kosovali' Alıntı:
yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...

Hocam hiç yurt dışına çıkmadınız galiba fransada herkes fransız degilki fransızım desin, bir sürü cezayirli, fasli insan var hiçbiride ben fransızım demiyor.. I am an algerian, veya I am indian felan diyor ve devlette onlara yok kardesim You are a french demiyor...

ABD de 100 kişiye sorun eger adam amerika dogumlu ise ben amerikalıyım ancak kokenim spanik veya hintli veya turkish diyebiliyor....
yani anlayacaginiz bu bitarafi ile gulme sadece bizim memlekete mahsus... Adam turkum, arnavutum, cerkezim lazim demesini bizim devlet problem olarak goruyor malesef ve problem buradan cıkıyor...

o ülkelerde bizdeki hosgoru varmı?.. anadilde egitime izin veriyorlarmı.. saydıgın ülkeler kendi dilleri dünyaya kabul ettirmiş veya ettirmeye calısıyorken.. adamlar geçmişte zencilere, müslümanlara vs yaptıklarını unutmamak lazım.. şimdi kalkmıs örnek veriyorsun.. ayrıca cezayir asıllı fransız..duydunmu.. senın dedigin gibi demiyorlar.. cezayir asıllı fransızım diyorlar.. peki cezayir bir ülkemi evet... bizdede kürt asıllı türküm desinlerde ben türkiyeden baska ülke bilmiyorum..
bu ülkede Tükkiye cumhuriyeti vatandası isen, bu ülkede yasıyosan.. üstünde tasıdıgın kimliğe bakıp konusacaksın. Türk kimliği tasıyosan resmiyette Türksün.. bu ülkede kafatascılık olmadı olmada inşallah. ama snıen ornek gosterdiğin ülkere faşizim ırkcılıgın kralı olan ülkeler.. ayrıca Türk milleti kavramı..millet topluluktur ırk değil... yani Türk milleti lazıyla çerkeziyle arabıyla türküyle bir bütündür.. bunlar zaten bu milleti olusturur.. o yuzden BOP projesi kapsamında yer alan ayrılıkcılık rüzgarlarıyla yeni emparyalist düzen oyunlarında koyun gibi yer almak yerine, biraz düşünmeli ve gelmişi geçmişi iyi incelemeli..arap baharının rüzgarları o ülkeleri kasıp kavururken.. bu oyuunn yönetmenleri ülkelerinden rahat rahat izliyorlar cektikleri filmi...

arkadaşlar bu sorunu ya böyle tavizler vererek çözecez. yada pkk ile savaşmaya devam edeceğiz artık ne kadar sürerse.bence sonu gelmez çünkü bahsettiğimiz terör örgütünün destekçisi çok
hem halktan hemde dış dünyadan. taviz vermeden çözmek bir hayal. varsın t.c. olmasında anadolu halkı olsun. herkes türküm demesinde türkiyelim desin. yeterki şu kürt sorunu çözülüp türkiye hayalimizdeki güçlü ülke olsun.
yoksa böyle türküm demenin bir anlamı yok istediğin kadar türk ol seni yurt dışında takan mı var. ülkelerine almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. yani biz burda kendi dünyamızda türküm yok kürdüm diye diye vakit geçiriyoruz. bizi takan mı var. boşuna türk kürt kavramlarına takılı kalmayalım bence.

Kosovali' Alıntı:
yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...

hoca ben ne diyom sen ne diyon sıcaklardan pek anlayamadın galiba. yurtdışına 1 kere çıktım ama yaklaşık olarak 8 yıldır birçok yabancı arkadaşımla skype ventrilo teamspeak gibi programlarla sohbet ediyorum. google translate de 2-3 kelime çevirip kaşındaki gevura söylemişsin onu anlatıp duruyon...

yildiray75' Alıntı:
Kosovali' Alıntı:
yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...

hoca ben ne diyom sen ne diyon sıcaklardan pek anlayamadın galiba. yurtdışına 1 kere çıktım ama yaklaşık olarak 8 yıldır birçok yabancı arkadaşımla skype ventrilo teamspeak gibi programlarla sohbet ediyorum. google translate de 2-3 kelime çevirip kaşındaki gevura söylemişsin onu anlatıp duruyon...

evet kardesim seninle tartismanin faydasiz olacagini zaten biliyordum ancak belki biseyler anlarsin demistim neyse.. SKYPE den sen gorusmek ile yurtdisinda yasamanin ne anlama geldigini ayni anliyorsan.. Diger mesele burasi sicak degil su an 22 derece herhalde senin orasi sicak..burada klima var eger bilgisayardan skypeden felan klima acarsan sizin orada serinler biraz daha iyi dusunursun....
eger ingilizcene o kadar guveniyorsan we can talk in english whenever you want man... take ıt easy go on chatting on skype learn something then discuss with me ok... this text can not be understood by elementary skype users.... bu arada ingilizce birseyler yazdim diye bizide milletimizden mahrum etme.... Elhamdulillah bizde Türküz, türkiyeliyiz...

İLBER ORTAYLI'EN AZ 50 KERE SÖYLEDİM ODUN KAFALILARA'
Ünlü tarihçi Ortaylı,Kendine has dili olanlara MİLLET denir. Sonu ''...Li, ....Lı '' ile bitenler soyu belirsizdir;
İLBER ORTAYLI'EN AZ 50 KERE SÖYLEDİM ODUN KAFALILARA'

Amerikalı, Kanadalı, Perulu,Pakistanlı, Avustralyalı, Arjantinli, Şilili, Yeni Zelandalı,İsviçreli....diyebilirsiniz çünkü bunların kendine has dilleri yoktur.
*
Alman'a Almanyalı, Fransız'a Fransalı, İtalyan'a İtalyalı, İngiliz'e İngiltereli, Rus'a Rusyalı ,Japon'a Japonyalı.......diyemezsiniz .
Aynı Türk'e Türkiyeli diyemediğiniz gibi Allah'ın öküzleri......

Lütfen şu Türkiyeli kavramını kullanmayalım saygılarımla...

yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...

I'm from Turkey

I am a Turkish

Bu ikisi arasındaki farkı bilmeyen cahil cühala neresiyle gülerse gülsün!

yildiray75' Alıntı:
Kosovali' Alıntı:
yildiray75' Alıntı:
Kimsin?
Fransızım
Kimsin?
İngilizim
Kimsin?
Rusum
......

Kimsin?
Türkiyeliyim...

hoca ben ne diyom sen ne diyon sıcaklardan pek anlayamadın galiba. yurtdışına 1 kere çıktım ama yaklaşık olarak 8 yıldır birçok yabancı arkadaşımla skype ventrilo teamspeak gibi programlarla sohbet ediyorum. google translate de 2-3 kelime çevirip kaşındaki gevura söylemişsin onu anlatıp duruyon...[/q

..Türkiyeli diye bir şey yok..fazla sozede gerek yok.

:puhaha: 1 kere çıktım dedim ben o da benden önceki gitmemişsiniz galiba dedi ona karışılık olarak yazdım . okumadan sallamayın. ayrıyetten T.C ABD cumhuriyeti oluyor başlığı en baştan tartışma olayını başlatıyor. bizi ne kadar bölseler azdır forumda bile herkes farklı telden çalıyor.

Geri