system volume information ve recycle.bin

Kodla Büyü

deryabote

Aktif Üye
arkadaşlar okuldan flashıma bunlar bulaştı şimdi hem flashlarımda hemde c ve d'de bunlar var silemiyorum recycle silinse de hemen geri geliyo system volume hiç açılmıyo silinmiyo çözümünü bilen varsa (format dışında) bekliyorm teşekkürler

O klasörler Windows işletim sisteminin kullandığı klasörlerdir,silemezsiniz... Sistem geri yükleme yapmak istediğinizde System Volume Information içinden yapıyor diye biliyorum...

Ben de silinemez diye biliyorum. Windows tarafından otomatik olarak oluşturuluyor bu klasörler.

Öyle bir siliniyorkiii
Hard diskinizi FT32 kullanın.Tabiki win xp kullanmanız lazım.Sistem geri yüklemeyi iptal edin.
sonra system volüme informations a gelin ve delete.
Hardiskin sırtındaki mecburi kambur bu susytem dosyaları.Gitiikçede şimanlıyor.Ayrıcada esaslı virüslerin ilk vurudğu üç yerden biri
1-Varsa antivirüs.
2-Gho uzantılı dosyalar
3-system volume information

bunları silmeye çalışma. System Volume Information sistem geri yükleme dosyalarını barındırır. Recycle.bin ise geri dönüşüm kutusu için gerekli dosyadır. Flash belleğe falanda bulaşmaz sen bu dosyaları farketmeden önce klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster kısmını işaretlemişsin ondan. Bi zararı yok ama virüslerin ilk uğradığı yerlerdir. sağlam bi antivirüs kullan önemli değil.

windows 7 kullanıyorum ama flashımda ve taşınabilir hddemde bile system volume information var daha önce yoktu ki sistem korumayı kapat diyotum delete diyorum ama nafile c,d, ve e de de olsun flashtan bari silebilsem biçimlendirme işe yaramıyo.taşınabilirin korumasını kapatıp biçimlendirdim gene de silmedi

Taşınabilir disklere ve belleklere bulaşan bir tür virüs bu dosyanın oluşmasını sağlıyor. Harddiskte ise mevcut recyle klasörü içine yerleşiyor. Silmek için ben sistemi PARDUS ile başlatıyorum taşınabilir bellek ve HDD içindeki zaralıları temizliyorum.

faruk hocam live cd ile açtım ama flash içine giremedim error diye tıklatınca flashı heralde cdden olduğu için diye düşündüm taşınabiliri de açamadım bellekler gözüküyo ama içlerini açamadım pardusta yine de teşekkürler

Virüs veya trojan bulaşmış flash bellek ya da hard diskleri temizlemek için kullandığım yöntemi paylaşayım sizlerle... Biraz uzun ve zahmetli bir yöntem olabilir ama benim gibi arşiv meraklısı olanlar eminimki verilerini kaybetmeyi göze alamazlar :++:

Öncelikle silinmesini göze alamadığınız verilerinizi cd ya da dvd ortamına kayıt edin, unutmayın içlerinde hala virüs veya trojan barındırıyorlar,dosyalarınız çok fazla ise dvdye bile sığmıyorsa harici hard disk kullanabilirsiniz...

Sonra bilgisayarınızda takılı olan dahili hard diskinize fdisk atın, bölümleri isteğinize göre ayırın,formatlayın ve tekrar temiz bir işletim sistemi kurun,bunuda güvendiğiniz cdlerinizi kullanarak yapın...

Usb Disc Security ve güncellemesinide yaptığınız bir antivirüs programını bilgisayarınıza yükleyin, Deep Freeze programı ilede yeni kurduğunuz sisteme virüs bulaşmasını engelleyin...

Son olarak içinde virüs veya trojan bulunan dvd ya da harici hard diski bilgisayarınıza takın, virüsü ve trojanları temizleyin... Uzun bir anlatım oldu farkındayım ama bu yöntem işinize yarar... :lol:

Geri