Süt izni ekders?

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
1. sınıf öğretmeni, normal öğretim yapan okulda son saatlerde süt iznini kullanarak derse girmiyor, böyle bir hakkı var anladığım kadarı ile, ancak sorun şu; bu öğretmen süt izni için girmediği bu saatin ek ders ücretini alır mı? 3 tane farklı il MEM' e sorduk, farklı cvplar geldi, internette bazıları verilir, bazıları verilmez diyor, çözümü bilen ve belgeleyebilen var mıdır?

hocam benim bildiğim alıyor.yönetmelikte alır ya da almaz diye birşey yazmıyor.ancak bu durumlar mazeret izni olarak geçiyor.o anlamda nasıl değerlendirilir bilemiyorum.yönetmelikte yazan "annenin saat seçimi hakkı vardır." bunun dışında bir değerlendirme yok...

almaz, alırsa zimmet çıkar diyenler var, internette geri ödeme yaptığınğ söyleyen bile var.

hocam son ekders yönetmeliğinden sonra alamaz ek ders üçreti verilebilmesi için yüz yüze eğitim yapılması şartı var. görevlendirme dışındaki mazeretlere artık üçret verilemiyor.

arkadaşlar biz yarım gün ders yapıyoruz diye süt izni kullandırılmıyor ben 2 çocuğumda da kullanamadım

peki fiilen girilmesi gerekir diyen arkadaşlar, ben 2 hafta seminere gittim, derslere de giremedim dolayısıyla, görevli izinli gorundugum için ek dersimi aldım,

fiilen derse girmedim ama ek dersimi aldım. bu yonden bakarsak da alması gerekmez mi?

aakcakaza' Alıntı:
peki fiilen girilmesi gerekir diyen arkadaşlar, ben 2 hafta seminere gittim, derslere de giremedim dolayısıyla, görevli izinli gorundugum için ek dersimi aldım,

fiilen derse girmedim ama ek dersimi aldım. bu yonden bakarsak da alması gerekmez mi?

adı üstünde görevli izinli, fiili görevinizi seminerde tamamlıyorsunuz (sanırım)

acer50' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

adı üstünde görevli izinli, fiili görevinizi seminerde tamamlıyorsunuz (sanırım)

ALAMAZ, ALANLARA DA ŞİKAYET OLURSA ZİMMET ÇIKAR. FİİLEN DERSE GİRMESİ LAZIM, diyor arkadaşlar, görevli izinliyken FİİLEN derse giriyor musunuz?

ikili öğretimdekiler süt iznini kullanamaz diyen arkadaşlar bunu neye dayandırıyor..

tayinci42' Alıntı:
ikili öğretimdekiler süt iznini kullanamaz diyen arkadaşlar bunu neye dayandırıyor..

http://memurunsesiyiz.com/wp-content/uploads/süt-izni.pdf

bu yazıda idarenin eline koz veren madde

eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi kaydıyla "süt izni" haklarını da kullanacaklardır.
ve

sınıf öğretmenlerinin ise ikili öğretimde; sınıflarını hangi dönemde istediği göz önünde bulundurularak belirlenmeli,

yani ucu açık, idareler de bu cümleler ve tam gün değil zaten mazereti ile izin vermiyor.

geçen yıl bizim rehber öğretmen(BTR değil) öğleden sonra gelmedi, ek dersi de kesilmedi..

Geri