Sürücüsü bilinmeyen ekran kartı?

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bir bilgisayara format attım ekran kartı ve ses kartı sürücüsü yok o sürücüleri nasıl yükleyebilirim.
(Kasayı açma şansımız yok...)

kardeş bu ekran kartı ve ses kartı onboard mu?...eğer öyleyse anakartın sürücüsünü bulman gerekir internetten...değilse aygıt yöneticisinden ekran ve ses kartının adını öğren ve internetten o şekilde bul..anakartın marka ve modelini biliyor musun?..ayrıca kasayı niye açma şansınız yok?..tornavida mı kayboldu? :mrgreen:

Cevaplar: :D
1.Kartlar onbord değil.
2.Anakart hakkında bilgiler ekteki resimde
3.Benim hiç tornavidam olmadı ki :( (Kasanın sahibi istemiyor...)

kartlar on board değilse anakarı boşverecen :)

AYGIT YÖTİCİSİNDEN BAKSANA KARTLARIN MODELİNİ ONA GÖRE DE DİRVER ARA NETTEN 8)

Ama arkadaşım aygıt yöneticisinden modelleri göremiyoruz ki

aida diye bir program var pcnin nerdeyse rontgenini çekiyor o programı kurarsanız büyük ihtimal modelini bulur hatta internet bağlantısı varsa driverinı da bulur.

Arkadaşlar sorun halloldu nasıl yaptığımı anlatayım:
önce yandaki adreste bulunan programı indirdim. http://www.cpuid.com/download/cpu-z-140.zip
programı kurup çalıştırdım ve mainboard başlığı altından anakart ın modelini öğrendim. Sonra modeli google da araştırdım (bendeki model:775i945GZ idi araştırırken "775i945GZ download" yazdım ve ilk sitede istediğim bilgilere ulaştım ) o modelin sürücülerini indirip kurdum.

Benzer bir program indirdim ama ne ekran kartı ne de ses kartı bilgilerini gösterdi sonra ben de yukarıda anlattığım gibi yaptım ve sorun halloldu

Geri