Sürücülere çift tıklayınca birlikte aç çıkıyooo...

Kodla Büyü

marat

Site Gezgini
:eek: Arkadaşlar bugüb bi arkadaş laptobunu getirdi. Bilgisayarımın içinde bulunan sürücülere (C,D,E,F hepsi) çift tıkladığınızda "Birlikte Aç" çıkıyor. Bunun nedeni virüs mü ? Bu sorunu çözmek için yardımlarınızı bekliyorum... :!:

benim de zamanında başıma gelmişti .
virüs bulaşmış virüsü temizlemen sorunu tam olarak çözmez ama aşağıdaklilerini uygula

başlat ->çalıştır dan regedit daha sonra

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

altında rakamlarla başlayan klasörlerin altında auto ve autoplay ile başlayan alt klasörleri sil.
Aynı zamana c ve d sürücülerinde autoinf dosyalarını da sil.
not:Autorun.inf dosyalarını notepad de açarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Teşekkürler...

penguen.os' Alıntı:
benim de zamanında başıma gelmişti .
virüs bulaşmış virüsü temizlemen sorunu tam olarak çözmez ama aşağıdaklilerini uygula

başlat ->çalıştır dan regedit daha sonra

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

altında rakamlarla başlayan klasörlerin altında auto ve autoplay ile başlayan alt klasörleri sil.
Aynı zamana c ve d sürücülerinde autoinf dosyalarını da sil.
not:Autorun.inf dosyalarını notepad de açarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Hocam çok teşekkürler...

ama
sadece bittorent olmaya bilir. bence format at..
yoksa düzelmioo bazende çift tıklayınca açılmayı sağlayan exe dosyasına bulaşıyor virüs. kaspersky bittorentle birlikte o dosyada da virüs bulabilir. onu da silioo gümlersin sonra araştır demekten yada ara demekten başka çare yok
bence formatla o diski tabi önce yedekle çok başıma geldi de :wink:

ARKADAŞALAR AYNI SORUN BENDE DE OLDU. FORMATA GEREK YOK
AŞAĞIDAKİ PROGRAMI İLGİLİ SÜRÜCÜNÜN OLDUĞU YERE KOPYALA ORADA AÇ.SORUNUN HEMEN HALLOLACAKTIR.YAPMAN GEREKEN ADRES ÇUBUĞUNDAN İLGİLİ SÜRÜCÜYÜ AÇIP BUNU ORAYA KOPYALAMAN...DAHA SONRA AÇMAN...
KISA BİR DOS EKRANI Kİ YAKLAŞIK 5 SN AÇILACAK SONRA İŞLEM TAMAM...İNŞALLAH TABİ.

Ekli dosyalar

• kill_autorun_vbs.rar
    334 bayt · Görüntüleme: 1,453
GECENİN BU SAATİNDE YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU...

BEN C D E SÜRÜCÜLERİMDE BİRER TANE BKOPYA BULUNDURUYORUM...

NOD 32 BAZEN ARTİSTLİK YAPIP GÖRMÜYOR O ZAMAN YARDIMIMA KOŞUYOR.

bittorent vb bir virüs türevlerinden formata görev yok autorun.ini dosyalarını temizle tabiki bittorentide araçlar klasör seceneklerinden görünümden gizli dosyaları ve işletim sistemi tarafından korunan dosyaları gösteri. adından görebilirsin ve silebilirsin

hocam klasor seceneklerinden gizli dosyaları goster de, alt tarafta korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme var onu da kaldır,
sürücülerin içinde outorun dosyalarını sil.
hallolur

ne yaptımsa olmadı ama cihanmnsl nin dediğini yaptım sorun ortadan kalktı.yani dediği gibi kill_autorun_vbs.rar ı indirip c ve d de açtım problem kalmadı.teşekkürler.kafayı yemiştim bunu çözeceğim diye....

hocam DOS ile halledelim bu olayı
d sürücüsüne geçip(hangi sürücülerde sorun varsa artık)
d:/>attrib autorun -h -r -s
d:/>del autorun.inf
bilgisayarı yeniden başlatın ve olay tamam
tüm sürücülerde aynı sorun varsa aynı yolu izleyin. Virus geliştirilmiş biraz arayınca bulamıyorsun

cihanmnsl' Alıntı:
ARKADAŞALAR AYNI SORUN BENDE DE OLDU. FORMATA GEREK YOK
AŞAĞIDAKİ PROGRAMI İLGİLİ SÜRÜCÜNÜN OLDUĞU YERE KOPYALA ORADA AÇ.SORUNUN HEMEN HALLOLACAKTIR.YAPMAN GEREKEN ADRES ÇUBUĞUNDAN İLGİLİ SÜRÜCÜYÜ AÇIP BUNU ORAYA KOPYALAMAN...DAHA SONRA AÇMAN...
KISA BİR DOS EKRANI Kİ YAKLAŞIK 5 SN AÇILACAK SONRA İŞLEM TAMAM...İNŞALLAH TABİ.

hocam eklenti çalışıyor, yani problem halloluyor
ben özellikle denemek için yaptım
teşekkürler... :+1:

YARDIM LÜTFEN....!!! HKEY_CURRENT_USER\ Software\ microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Explorer\ içinde bulunan MountPoints2 i ve rededit de nerede varsa ( güvenli kipte de ) silmememe rağmen yeniden oluşuyor.xp pro kullanmaktayım.ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...

Bu program D,E,F,G,H,İ sürücülerini siliyor. Eğer bilgisayarınızda bundan dah fazla sürücü varsa onların adınıda eklemelisiniz.

güzelmiş . . . sorun çözülüyor . . .
peki kesin çözüm mü , ayrıca virüs temizlemesi gibi bişiy yapmaya gerek var mı ?

arkadaşlar autorun virüsleride olabililr.Antiautorun virsüs programları var google yaz gelecektir.onlarla bir temizleme yap

Geri