Sürücüler dikkat hareketli radarlar geliyor

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi hareketli radarlar önümüzdeki aydan itibaren Türkiye’nin birçok ilinde devreye girecek. Sivil plakalı araçlara monte edilecek özel radar sistemi ile sürücüler yakından takip edilecek.

Emniyet kemeri takmayanlar başta olmak üzere kural ihlali yapan şoförlere MOBESE'den ceza kesen polis, şehir içlerinde aşırı hız yapan sürücüleri de kaçırmayacak.

CEZALAR ADRESE

Kural ihlalleri ve aşırı hız yapan sürücülerin bilgileri görüntüler ile birlikte anında merkeze iletilecek. Kesilen cezalar, sürücülerin adreslerine gönderilecek.

GÜN BOYU TAKİPTE OLACAK
Araçlar gün boyu aktif olarak trafikte ring yapacak. Trafikte hatalı araç sollayan, hız limitlerini aşan ve ışık ihlali yapan sürücülerin plakaları anında merkeze gönderilecek. Sivil radarlar, deşifre olmaması içinde ihlallere doğrudan müdahale etmeyecek. Teknolojinin gelişmeleri EGM'nin yakından takip ettiğini belirten kaynaklar, yeni süreçle birlikte insan kullanımının da önemli oranda azaltılacağını kaydetti.

kaynak:sikayetvar

Ekli dosyalar

• araba.jpg
    araba.jpg
    36.2 KB · Görüntüleme: 914
ilhan79' Alıntı:
Sağolsunlar, trafik güvenliğimiz için gerekli idi :)
Trafik cezaları önemli bir gelir kaynağı olarak görülüyor yoksa burada birinci planda insan güvenliği olduğunu sanmıyorum. :)

Bugün geçtim birinin yanından hocam, uyarıya geç kaldın.
Şehir içi sayılır mı bilmiyorum ama çevre yolunda (ama yolun iki tarafı da ev) bölünmüş yol. Hız sınırı 50 mi, yoksa 70 mi?
Bir de ceza gelirse kaç lira gelir, bilgisi olan var mı?

akrep026' Alıntı:
Şehir içi sayılır mı bilmiyorum ama çevre yolunda (ama yolun iki tarafı da ev) bölünmüş yol. Hız sınırı 50 mi, yoksa 70 mi?

Sınır 70. Cezası hıza göre değişiyor. Ben iki-üç sene önce 83 ile girdim, 140 TL ödedim.

Srebrenica' Alıntı:
akrep026' Alıntı:

Sınır 70. Cezası hıza göre değişiyor. Ben iki-üç sene önce 83 ile girdim, 140 TL ödedim.
Teşekkürler hocam. 73-75 arası gidiyordum. ama suç birazda kara yollarında, radar aracını geçmeden önce ışıklar vardı, ve yanmadığı için direk geçtim, yanmış olsa duracaktım ve radarla karşılaşmayacaktım... Neyse hayırlısı bakalım... :shock:

@akrep026 hocam, okulumdaki bir öğretmen arkadaş, hız sınırının 50 olduğu bir yolda, 56 ile 163 lira ceza yedi. Başka bir arkadaşım ilçe yolunda (hız sınırı 90) 101 ile 163 lira ceza yedi.

yeni araba alırken iç mekanı iyi olan bi araba alacam yani uzun yollarda yavaş giderken sıkılmamam lazım 8 saatte gittiğim yol 11-12 saate çıkacak bu gidişte

kaybil' Alıntı:
yeni araba alırken iç mekanı iyi olan bi araba alacam yani uzun yollarda yavaş giderken sıkılmamam lazım 8 saatte gittiğim yol 11-12 saate çıkacak bu gidişte
Durum onu gösteriyor. :)

akrep026' Alıntı:

Bugün 80 ile girdim hocam yaktılar canımı 343 lira kestiler :(

akrep026' Alıntı:
Srebrenica' Alıntı:
akrep026' Alıntı:

Teşekkürler hocam. 73-75 arası gidiyordum. ama suç birazda kara yollarında, radar aracını geçmeden önce ışıklar vardı, ve yanmadığı için direk geçtim, yanmış olsa duracaktım ve radarla karşılaşmayacaktım... Neyse hayırlısı bakalım... :shock:

sayın hocam %10 luk hız sınır aşma payınız var. yani 70 sınır için 77 kadar sınır ihlali yapabilirisniz

Sayın Hocalarım,

Son dönemde emniyet kemeri ve hıza müthiş önem veriyor emniyet. O yüzden dikkatli olup kurallara uymakta fayda var.

İyi çalışmalar.

3lü bölünmüş yolsa 70 70 50 tabelaso vardı her bir şeritte 50 deydim ben 70 e geçecem ama geçemiyom yan yol dolu 65 ile geçtim.şimdi ben bunun yarın birgün cezamı yiyecem saçmalık.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

Son dönemde emniyet kemeri ve hıza müthiş önem veriyor emniyet. O yüzden dikkatli olup kurallara uymakta fayda var.

İyi çalışmalar.
Devlet paraya sıkışmış yine herhalde. Ara ara çok ceza yazıyorlar.

Devlet bizim canımızdan çok gelen paracıklara önemser. Şu ülkede bir trafik polisi çıkıpta kasksız plakasız lise öğrencilerinin motosikletle trafiği katletmesine dur diyemiyor. Anca yaz babam park cezası, yaz babam radar cezası oh gelsin paracıklar. :evil:

Şahin ve motosikletlilerin yaptıkları trafik katliamına anca kafasını çevirir.

akrep026' Alıntı:
Hocam, tam bir ay önce Balıkesir girişinde 80'le radara girdim. Hız limiti 70'miş. Anında görüntü 166 TL oluştu. İki hafta içinde ödersen % 25 indirim uyguluyorlar. 1999 yılında almıştım ehliyeti. Bu ilk cezam oldu.

hbasdereli' Alıntı:
akrep026' Alıntı:

geçmiş olsun hocam acısını bilirim hala tazeliğini korumakta :)

Hareketli radarlar yıllardır istanbulda kullanılmakta yeni bir uygulama değil zaten istanbuldaki radar cezalarının bir çoğu bu hareketli radarlar tarafından kesiliyor.
Bir arkadaşımız radar jammer paylaşmış kullanmak suçtur arkadaşlar haberiniz olsun.

hbasdereli' Alıntı:
akrep026' Alıntı:

Hocam geçmiş olsun... 250 tl gibi ödersiniz galiba. Ama o 250 tl ile evin bir çok eksiği de karşılanır.
Biniyorlar garibanın sırtına. Devlete para lazım, dağıt suriyelilere, al memurdan.
Haram olsun...

karakartall' Alıntı:
akrep026' Alıntı:
Hocam, tam bir ay önce Balıkesir girişinde 80'le radara girdim. Hız limiti 70'miş. Anında görüntü 166 TL oluştu. İki hafta içinde ödersen % 25 indirim uyguluyorlar. 1999 yılında almıştım ehliyeti. Bu ilk cezam oldu.
Hayırlı olsun hocam... :) Benim bununla 3 olacak her halde. İlkinde suçluyduk tamam, sesimiz çıkmadı ama 70 le de ceza olmaz ki... :)

Geri