Süresi dolmuş siteyi bulmak

Kodla Büyü

odabasalparslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Bir abimin şirketi için 5-6 sene önce basit bir web sitesi hazırlamıştım. Amaç sadece google aramasında çıkması ve iletişim bilgilerinin açıkça görünmesi idi. Bir yıllığına ücret ödeyerek .com uzantısı ile hazır hale getirdiğim site süre sonunda yayından kalkmıştı. bugün tekrar ücret ödeyerek siteyi aktif hale getirebilir misin? dedi. Sorun şu: sitenin adresi haricinde domain hosting nerden aldım hatırlamıyorum. Ne yapabilirim? Tavsiyeniz nedir?
www.abgjeoteknik.com (hatırladığım kadarıyla adres buydu)

Direk olarak istediğiniz servis sağlayıcıdan adı, alanı yeniden alabilirsiniz ama eski dosyalara ulaşmak için alanı aldığınız yeri bilip dosyalar hala duruyorsa oturum açmanız gerekli diye biliyorum. Tabi hiç hareket yok diye silinmedi ise.

Hocam domain kayıtlarına baktığımda site adresini yeniden satın alabilir konumda gözüküyor. BURADAKİ hosting ve domain servis sağlayıcısından yeniden satın alım yaparak site kurulumunu yapabilirsiniz. Sitenin eski dosyalarını kontrol etmek istedim lakin sonuç bulamadım o konuda site kurulumunda ücretli bir şekilde yardım alabilirsiniz.

Muhtemelen o dosyalar silinmiştir. Siz uğraşmak istemiyorsaniz Hosting dahil 500₺ ye yenisini yaparım hocam. Sadece domain bilgisini vermeniz yeterli olur.

Geri