Supper Zill arızası

Kodla Büyü
hocam msn de görüşürken mikrofon sesisini otomatık olarak kısıyor ses ayarlarından bunu devre dışına cıkarınca sabıt kalıyor belkı bu ayardan dolayı sesı kısmasın. win 7 ile winxp versiyon farkıda olabılır.allah kolaylık versın

kalelibilişim' Alıntı:
edaysu' Alıntı:
bende xpde sorun yoktu ama win 7 kurduk dün bilgisayar şimdi çalıştırmak için tıkladığımda "MSVBVM50.DLL" dosyası eksik diyor ve programı yeniden yüklemeyi deneyin diyor. yeniden yüklemeye çalıştığımda veya silmeye çalıştığımda hep aynı uyarı çıkyor ne yapmalıyım:(
İlgili dosyayı aşağıdaki linkten indirip
http://www.dll-files.com/msvbvm50.zip?0WDkXIZHgQ
C:\Windows\System32 klasörüne at sorunlar çözülsün.

Olmazsa:
Kurmak için Başlat çalıştıra girip regsvr32 msvbvm50.dll yazın. Kaldırmak içinde regsvr32 -u msvbvm50.dll yazın.
Sorun yaşarsan yaz. Ben bizzat bu yöntemle çözmüştüm.
Kurulumdan sonra pc yi yeniden başlatman gerekebilir.

hocam saolun sorunu çözdüm dediğiniz gibi önce dosayı bulup program files da zil klasörünün içine kopyaladım halloldu :)

hafta sonu kurulu olmamasına rağmen hafta sonuda çalışıyor bizde ilginççç çözemedim gitti

kgunduz' Alıntı:
hafta sonu kurulu olmamasına rağmen hafta sonuda çalışıyor bizde ilginççç çözemedim gitti
pc nin bios tan tarih ve saatini doğru olarak ayarla. bios ayarları tutmuyorsa bios pilini değiştir ve tarih-saati düzgün olarak ayarla.
Windows tarih saatinin biosa bağlı olarak güncellenmesi lazım.
Ayrıca pc nin saat ayarlarından tarih ve saati time.windows.com dan otomatik eşitlenecek şekilde ayarla sorun çözülecektir.
Haftasonu çaldığında muhakkak pc nin tarih ve saati hatalı olması lazım ya da sistemine bir zararlı girmiş olma ihtimali var.

edaysu' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
edaysu' Alıntı:
bende xpde sorun yoktu ama win 7 kurduk dün bilgisayar şimdi çalıştırmak için tıkladığımda "MSVBVM50.DLL" dosyası eksik diyor ve programı yeniden yüklemeyi deneyin diyor. yeniden yüklemeye çalıştığımda veya silmeye çalıştığımda hep aynı uyarı çıkyor ne yapmalıyım:(
İlgili dosyayı aşağıdaki linkten indirip
http://www.dll-files.com/msvbvm50.zip?0WDkXIZHgQ
C:\Windows\System32 klasörüne at sorunlar çözülsün.

Olmazsa:
Kurmak için Başlat çalıştıra girip regsvr32 msvbvm50.dll yazın. Kaldırmak içinde regsvr32 -u msvbvm50.dll yazın.
Sorun yaşarsan yaz. Ben bizzat bu yöntemle çözmüştüm.
Kurulumdan sonra pc yi yeniden başlatman gerekebilir.

hocam saolun sorunu çözdüm dediğiniz gibi önce dosayı bulup program files da zil klasörünün içine kopyaladım halloldu :)

Hocam sorunun çözülmesine sevindim ancak ilgili dosyayı program files da zil klasörüne kopyaladığınızı yazmışsınız oysa ben
C:\Windows\System32 klasörüne kopyalamanız gerektiğini yazmıştım.
Teorik olarak program files\ zil klasöründe çalışmaması lazım
C:\Windows\System32 klasöründe çalışması lazım
Yazım yanlışı falan mı var?

ben size kesin çözümü söyleyeyim www.zilprogrami.com adresinden Türkiye'nin ilk ve en çok tercih edilen zil programını indirip ücretsiz olarak deneyebilirsiniz....
Zil ile ilgili başım ağrımasın diyorsanız sitede, size yardımcı olacak destek hattı telefonları da mevcut...

toprak60' Alıntı:
okul başladığından beri bende bu sorunla ugrasıyorum, çok canım sıkıldı
müdür bey ikide bir çağırıyor.
zil 2 kere çalıyorsa 1 kere çalmıyor
ne yapmak gerekiyor arkadaşlar? bir çözüm önerisi olan var mı ?(bu arada XP kullanıyorum)

bizim okulda da aynı sorun var cumartesi bugun kursta hafta sonu calıcagına programda tarih cuma olarak geçiyo bunu nasıl düzeltcez

Aynı sorunu, XP üzerinde tamamen temiz, yeni kurulmuş bir sistemim olduğu halde ben de yaşamıştım. BIOS'un tarih ve saat ayarlarını birkaç kez baştan ayarladım uzunca bir süre problem çıkarmadı, ancak son zamanlarda yine bazen zili çalmamaya başladı. Ben artık bıktım SuperZil ile uğraşmaktan.

bendede aynı problem oluyordu saat ayarlarından oluyor örneğin saat 9:00 gibi gözüküyor bilgisayarda onu 09:00 gibi değiştirince saat ayarlarından düzeldi sorunum benim o yüzden 10dan sonra çalışmaya başlıyor :)

NickimYok' Alıntı:
Aynı sorun bizimkindede var. Bazen çalışıp bazende çalışmıyor. Pc açıldıktan sonra programın ses seviyesine bakıyorum (Win7) en alt düzeyde oluyor. Düzeltiyorum 1-2 çalışıyor, bir süre sonra ses yok. Zili elle çalmak zorunda kalıyoruz. Sorun ne olabilir acaba. Ses driveri yüklü.

ben bunu xp de yaşıyorum.çözümü bilen varmı? 1 kere çaldıktan sonra hemen sıfırlanıyor ses

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    3.6 KB · Görüntüleme: 2,101
Üstad zil programı zilin dışındaki seslerin anfiden çıkmaması için zil calarken pc nin sesini açıyor sonra yine dibe indiriyor.
Bu aslında iyi bir özellik yoksa pc ye bir flash takarsınız hoparlörlerden dan dun sesler gelir.

Bende süper zill 1.4 versiyonunu kullanıyorum. Bende ki sorun da tarihi güncellemiyor. kurulum hangi günde yapılmışsa o günde takılıyor. yani hergün pazartesi. böyle olunca haftasonları da çalıyor.

bendeki durum da bu aynen. hangi gün kurmuşsam o günde takılı kalmış. çözümünü bilen var mı acaba?

Ekteki programı kullanın hocam, isterseniz tüm haftaya isterseniz her güne özel zil saati girebiliyorsunuz(haftasonları dahil)

Ekli dosyalar

• Okul Zil Programı v5.3.rar
    15.1 MB · Görüntüleme: 91
Ekteki programı kullanın hocam, isterseniz tüm haftaya isterseniz her güne özel zil saati girebiliyorsunuz(haftasonları dahil)
hocam teşekkür ederim fakat bu program istediğim melodiyi çalmama izin vermiyor? sesleri melodiler klasörüne attım ama görünmedi ayar kısmında

Geri