Superonline ses paketi ve haksız tahsilat

Kodla Büyü

vezir101

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Grup konusu dışında ancak benim durumuma düşmüş ya da Superonline ses paketi almayı düşünenlerin dikkat etmesi faydalı olur düşüncesi ile yazmayı uygun gördüm.

2.5 yıldır internet ve ses göürşmesi yaptığım Turkcelsuperonline dan bir yetkili nisan 2012 de arayarak dakika paketi kampanyalarından bahsetti. 24 aylık taahütle 19.90 TL karşılığı her yöne 600 DK paketini seçtim. detay için : http://bit.ly/WJqm7V

son 3 aydır 600 dk dolmadan ya da 600 dk geçse de konuştukça öde tarifesine göre 21 TL, 5 TL, 31 TL gibi fazla cüret yansıtıldığını tesbit ettim. konuşmanının tamamını cep telefonu ile yapılmış gibi hesap ettim.

-2220222 hat ve yetkili şubede şikayetimi ilettiğimde cep tel. görüşmelerinde kontör süresi 30 sn sabit hatlarda falan dk gibi bir izah getirdiler. 2.5 yıl önceki sözleşme maddelerinin bağlayıcı olduğu bu sözleşmede güncel fiyat ya da kampanya bilgilerinin superonline.net de yer aldığı güncel değişikliklerin uygulanacağı, cep telefonu ve kontör bilgilerinin sitede yine yer aldığı söylendi.

DK olarak ses paketi aldığımı, yurt içi sabit hat ve cep telefonları ile 600 dk ya kadar istediğim hatla görüşebileceğimi belirtmeme rağmen, ama cep telefonu kontör süresi 30 sn dir konusunda beni ikna etmeye çalıştılar.

ilk ve ana sözleşme kopyası müşteriye verilmiyor. verilmesi yasak deniliyor. talep ederek genel müdürlükten bir kopyasını isteyebilirsiniz deniyor.

Kısacası Kampanya ya da abonelik sürecinde 9 takla atan kişi ya da kurumlar
1-Problem sürecinde sizi dinleyip iletelim den başka bir işe yaramıyor
2-Sözleşmelerde yer alan ya da almayan ve ya başka zamanda imzaladığınız sözleşemeleri dikkate alarak ummadığınız ücretler talep edebiliyorlar
3-Abonelik sürecinde halkımızın genelinin imzaladığı sözleşmeleri okumadıklarını bildikleri için problem sürecinde bilmiş ve kendinden emin konuşuyor, karşılarına sağlam ve yasal dayanaklarınızla çıktığınızda tabiri caizsse kıvırma yolları arıyorlar. Kaybedeceklerini bilselerde bu sürecin yıpratıcı olduğunu, çok az insanın hakkını aradığını biliyor ve aynı tavırlarına devam ediyorlar.
4-buna benzer ( banka, firma şahıs devlet) anlaşmazlıklarda firma haksız bulunduğunda aynı durumdaki mağdurların tek tek dava açması vatandaşı mağdur ediyor hukuk sistemini felç ediyor. Bir firmanın haksız uygulaması bir kaç hukiki davada vatandaş lehine sonuçlanmışsa diğer vatandaşların haksız duruma düşmemesi ve huhkuk sistemin aynı tür davalarda meş gul edilmemesi için bazı yasal düzenlemeler gerekiyor.

Geri